پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار اجتماعی, ایثار و شهادت ١٢:١٥   1397/10/25 شماره خبر:  ٢٠٩٧٤
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
در تجلیل از مقام همسران گرانقدر شهدا؛
برگزاری اولین نشست سرو قامتان صبور (همسران شهدا)
اولین نشست سرو قامتان صبور (همسران شهدا) به مناسبت چهل سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با هدف تجلیل از مقام همسران شهدای گرانقدر انقلاب، دفاع مقدس،مدافعین حرم و نظم و امنیت با حضور همسران شهدا به همت سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس و با همکاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ۲۵ دیماه ۱۳۹۷ درسالن فجر ناجا برگزار شد.

برگزاری اولین نشست سرو قامتان صبور (همسران شهدا)

به گزارش اتقان؛ اولین نشست سرو قامتان صبور (همسران شهدا) به مناسبت چهل سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با هدف تجلیل از مقام همسران شهدای گرانقدر انقلاب، دفاع مقدس،مدافعین حرم و نظم و امنیت با حضور همسران شهدا به همت سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس و با همکاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ۲۵ دیماه ۱۳۹۷ درسالن فجر ناجا برگزار شد.

در ابتدا خانم مجتهدزاده،رئیس سازمان نشر اثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس ضمن خیرمقدم  اظهار داشتشیرزنانِ انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوّم، «زنِ نه شرقی، نه غربی» است. زن مسلمان ایرانی، تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان، گشود و ثابت کرد که می توان زن بود،  عفیف بود، محجّبه و شریف بود، و در عین حال، در متن و مرکز بود. می توان سنگر خانواده را پاکیزه نگاه داشت و در عرصه ی سیاسی و اجتماعی نیز، سنگرسازی های جدید کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد.

مجتهدزاده با بیان اینکه زنان شهدا مردانه ترین میدانها را فتح کردند اظهار داشت: زنان اوج احساس و لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد و شهادت و مقاومت درآمیختند و مردانه ترین میدانها را با شجاعت و اخلاص و فداکاری خود فتح کردند، و در نبود همسران خلا های ناشی از نبود همسر را صبورانه پذیرفتند و پشت سر همسرانشان ایستادند و چهره جدیدی از زن را به جهانیان نشان دادند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس ادامه داد: زنان ایرانی در طول هشت سال دفاع مقدس سرود جنگ و مجاهدت را در خانواده های خود سرودند و موجبات ترغیب مردانشان را به جنگ فراهم ساختند تا شهدا با جانفشانی و مجاهدت از تمامیت ارضی کشور در مقابل دشمن متجاوز دفاع کنند.  

مجتهدزاده به نقش زنان در فرایند تحقق تمدن نوین اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: با مطالعه فرمایشات مقام معظم رهبری متوجه می شویم که کلید واژه تمدن نوین اسلامی در کلام ایشان بارها تکرار شده است و نشانگر اهمیت موضوع می باشد.  بنابراین زنان شهدا و ایثارگران همانطور که به شایستگی مسئولیت زندگی را در نبود همسر ایفا کردند لازم است که متناسب با چشم اندازی که مقام معظم رهبری برای تحقق تمدن نوین اسلامی ترسیم نموده اند سهمشان را به جامعه ای که دشمنان سرمایه گذاری های میلیاردی برای تضعیف آن کرده اند ادا نمایند. چون هر کدام از افراد تاثیر گزار در جامعه مانند قطعه پازلی هستند که اگر نقش خود را به درستی ایفا کنند میتوانند محقق تمدن نوین اسلامی و زمینه ساز حکومت عدل جهانی حضرت مهدی (عج) باشند.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: