پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار اجتماعی ١٣:٢٢   1397/10/22 شماره خبر:  ٢٠٩٣٦
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
دومین همایش بزرگ خواهران شهدا، پیام آوران عاشورا برگزار شد
دومین همایش بزرگ خواهران شهدا، پیام آوران عاشورا به همت سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس و با مشارکت وزارت نیرو، وزارت آموزش و پرورش، بسیج جامعه زنان،بسیج مداحان و پیروان عترت واحد خواهرات هیئت رزمندگان برگزار شد.

دومین همایش بزرگ خواهران شهدا، پیام آوران عاشورا برگزار شد

دومین همایش بزرگ خواهران شهدا، پیام آوران عاشورا به همت سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس و با مشارکت وزارت نیرو، وزارت آموزش و پرورش، بسیج جامعه زنان،بسیج مداحان و پیروان عترت واحد خواهرات هیئت رزمندگان برگزار شد.

این مراسم با هدف تجلیل از مقام خواهران شهدا و به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب(س)روز پنجشنبه ۲۰ دیماه ۱۳۹۷ با حضور مریم مجتهدزاده رئیس سازمان مشارکت زنان در دفاع مقدس،مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان کشور، خانم آلیا و خانم جهان آرا،خواهر شهید شیرودی، دکتر ترابی کیا، گنجی،مسئولان کشوری و لشگری، همسران فرماندهان دوران دفاع مقدس و جمعی از خواهران شهدا در حسینیه شهدای بسیج برگزار شد.

 در این مراسم حجت الاسلام حیدری کاشانی گفت: رسالتی که حضرت زینب(س) در پیروی و همراهی در خط نبوت و امامت انجام می دهد برای ما بهترین اسوه است. وی خطاب به خواهران شهدا اظهار داشت: پیام شهدا برای شما این است که شهدا حسینی بودند کار حسینی کردند پس شما باید زینبی باشید و همانند حضرت زینب (س) کار زینبی انجام دهید.

حجت الاسلام حیدری کاشانی ادامه داد: مطالعه وصیتنامه شهدا بالاتر از ۵۰ سال عبادت است و می تواند مقام انسان را به عبادت کننده پنجاه ساله پروردگار نائل نماید. وی  خاطرنشان کرد: ما باید حافظان ارمان شهدا باشیم و در عمل تخلق پیدا کنیم به اخلاق شهدا و رهرو راه آنان باشیم و بعد از تخلق پیدا کردن به اخلاق شهدا در لسان، دعوت کننده راه شهدا باشیم و آرمان شهدا را در جامعه نشر دهیم.

حجت الاسلام حیدری کاشانی بر حفظ یاد و خاطره شهدا تاکید کرد و گفت: یکی از کارهای زینبی در جامعه کنونی این است که خواهران شهدا راویان ایثارگری شهدا باشند .وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جوانان ما افسران جنگ نرم هستند خاطرنشان کرد:خواهران شهدا باید از ظرفیت فضای مجازی در راه ترویج آرمان شهدا بهترین استفاده را داشته باشند و خاطرات شهدا را در این فضا نشر دهند.

 وی ادامه داد:جوانان امروز تشنه معرفت و بصیرت هستند لذا لازم است سه رکن اصلی؛ پیام رسانی آرمانهای عرفانی شهدا، آرمانهای ولایی و مهدوی، و شکر نعمت  انقلاب و حکومت اسلامی را با زبان هنر و رسانه  و ادبیات در پیام رسانی شهدا به جامعه در نظر بگیریم.

حجت الاسلام حیدری کاشانی ادامه داد: دو تا از مهمترین نعمتهای انقلاب عبارتند از تاسیس جامعه المصطفی بزرگترین حوزه علمیه شیعه که استعدادهای درخشان را گرد هم آورده و تربیت می نماید .دومی نعمت عافیت و امنبت است. وی در پایان پیشنهاد داد:شهدا هم عهد عبودیت و هم عهد صداقت را اثبات کردند بنابراین باید با یک عشق خواهرانه با شهدا ارتباط برقرار کنید و با یک شهید خاص عهد و پیمان ببندید تا در همان مسیری که شهید حرکت کرده است، حرکت نمایید.

در ادامه نیز مریم مجتهدزاده رییس سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس اظهار داشت: شیرزنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم زن نه شرقی نه غربی است زن مسلمان ایرانی تاریخ جدیدی پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد که می توان زن بود، عفیف بود، محجبه و شریف بود و در عین حال در متن و مرکز بود، میتوان سنگر خانواده را پاکیزه نگهداشت و در عرصه اجتماعی و سیاسی نیز سنگرسازیهای جدیدی کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد. زنانی که اوج احساس،لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد و شهادت و مقاومت درامیختند و مردانه ترین میدانها را با شجاعت و اخلاص و فداکادیهای خود فتح کردند.

مجتهدزاده گفت: زینب یک نمونه برجسته تاریخ است، عظمت حضور یک زن را در یکی از مهمترین رخدادهای تاریخ نشان می دهد که زن در حاشیه تاریخ نیست و در متن و حوادث مهم تاریخ قرار دارد.

مجتهدزاده اظهار داشت:حضرت زینب نشان داد که می توان حجب و عفاف زنانه را به عزت مجاهدانه تبدیل کرد.

وی به ارزش و عظمت زینب کبری اشاره کرد و افزود:ارزش و عظمت حضرت زینب کبری به خاطر موضوع و حرکت  عظیم الشان ایشان براساس تکلیف الهی است. کار،تصمیم و نوع حرکت زینب کبری به او اینقدر عظمت بخشید؛ اولا موقعیت را شناخت هم موقعیت قبل از رفتن امام حسین به کربلا، هم موقعیت لحظات بحرانی عاشورا، هم موقعیت حوادث کشنده پس از شهادت. ثانیا طبق هر موقعیتی یک انتخاب کرد و این انتخاب درست زینب(س) را ساخت.

مجتهدزاده ادامه داد: این بانوی بزرگ اسلام در مقابل کوه سنگین مصائب؛ در مواجهه با دشمنان، مصیبت و حوادث تلخ مثل یک قله قامت خود را استوار و برافراشته نگهداشت.

 مجتهدزاده خاطر نشان کرد: ملت بزرگ ایران با پایبندی به ارزشهای اسلامی و تلاش بی وقفه برای تحقق اهداف آرمانهای راه نورانی شهدای گرانقدر را ادامه میدهد و تا دستیابی به اهداف والای شهیدان از مجاهدت فروگذار نخواهد کرد. وی افزود: تهدید و عربده کشی دشمنان ایران به علت وحشت و هراسی است که برجسته تر شدن و عمق یابی روزافزون انقلاب اسلامی در دل آنان ایجاد کرده است .

وی روحیع ایثارگری را مایه نجات کشور معرفی کرد و گفت هیچ جامعه ای بدون روحیه ایثارگری به عزت و عظمت نخواهد رسید.

مجتهدزاده خاطرنشان کرد: یکی از ابعاد و جهات روحیه ایثارگرانه شناخت نیاز لحظه و عمل به وظیفه است. کیمیای هوشمندی و موقعیت شناسی شهدا و ایثارگران نقطه برجسته ای است که بع عنوان یک درس همواره موردنیاز کشور است.

رییس سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: امروز همه ما بر سر سفره شهدا نشسته ایم بقای این انقلاب به خاطر خون شهیدان است، شهادت است که پای ماندگاری و پایداری و بقای ارزشها را امضا میکند. بزرگترین اجری که در این دنیا به شهید داده میشود بقا و استحکام آن حقیقتی است که شهید جان خود را برای آن حقیقت فدا کرده است و خدای متعال یه برکت خون شهید آن حقیقت را حفظ میکند.

مجتهدزاده در ادامه گفت: به برکت خون شهدا در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، دشمنان برنامه ریزی کرده بودند که ما چهلمین سال را نبینیم ولی ملت ایران نشان داد که با بصیرت بالایی که دارد با همه سختیهایی که بواسطه تحریمها متحمل میشوند ولی کشور، انقلاب و رهبرشان را معامله نمی کنند.

وی در پایان گفت: انقلاب ما زینبی است از اول انقلاب زنان یکی از برجسته ترین نقشها را در این انقلاب داشته اند هم در حادثه های بزرگ انقلاب و هم در حادثه های بسیار بزرگتر هشت سال دفاع مقرس تقش مادران، همسران از نقش مجاهدان اگر سنگینتر، دردناکتر و تحمل طلب تر نبود یقینا کمتر نبود.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: