پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار اجتماعی ١١:٤٧   1396/10/05 شماره خبر:  ١٧٣٧٥
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
زیرساخت های اربعین باید۳ برابر شود/خروج غیرقانونی از مرزها نداشتیم
وزیر کشور با بیان اینکه در سال‌های آینده باید زیرساخت‌های اربعین سه برابر شود، گفت: امسال خروج غیرقانونی از مرزها در ایام اربعین نداشتیم.

 زیرساخت های اربعین باید۳ برابر شود/ خروج غیرقانونی از مرزها نداشتیم

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن وعترت کشور«اتقان»، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه برنامه ریزی و سیاست گذاری ستاد مرکزی اربعین حسینی برای سال ۹۷ با بیان اینکه اربعین امسال نسبت به سال قبل بهتر برگزار شد و موانع و مشکلات‌مان کمتر شد، افزود: با استفاده از تجربیات سالهای گذشته، امسال سهولت بیشتری در خدمات، حمل‌ونقل، اقدامات انتظامی، پشتیبانی، صدور گذرنامه، ارز، استانداری‌ها و همکاری با دولت عراق خوب عمل کرده و کمترین مشکل را در این زمینه داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه در اربعین امسال خروج غیر قانونی از مرزها نداشتیم، خاطرنشان کرد: ضمن اینکه مدیران مستقل در کربلا و نجف هم عملکرد خوبی داشته و ستاد مرکزی اربعین مدیریتی خوبی را توانست بر کمیته‌ها داشته باشد.

وزیر کشور ادامه داد: اربعین گام مهم اعتقادی، فرهنگی، اجتماعی در فرهنگ مردم ایران بوده، هست و خواهد بود. ضمن اینکه به مرور زمان هم این موضوع تقویت شده است. لذا باید زیرساخـت‌ها را چندین برابر کرد.

وی افزود: انگلیسی‌ها از زائرین اربعین در شهر کربلا نظرسنجی ویژه‌ای در خصوص علل حضور، خدمات و مسائل مختلف انجام داده‌اند که ترجمه آن توسط وزارت اطلاعات به دستگاه‌های مربوطه ارسال شده است.

وزیر کشور گفت: باید بازگشایی مرزهای جدید را در دستور کار خود قرار دهیم هرچند که از دو مرز جدید در سال جاری به دلیل عدم تأیید طرف عراقی نتوانستیم استفاده کنیم. در سال‌های آینده باید زیرساخت‌های اربعین را سه برابر کرد و تلاش‌ها را در این مسیر سوق داد.

وی گفت: امسال صددرصد پیش‌بینی ما در خصوص ممانعت خروج از زائرین غیرقانونی محقق شده و نیروی انتظامی در این زمینه بسیار موفق عمل کرد.

وزیر کشور افزود: ساماندهی زائرین از مبدأ را به صورت صددرصدی موفق به اجرا نشدیم هرچند که نسبت به سال قبل نظم بهتری پیدا کرده بود اما باید این را بدانیم که اربعین نباید دولتی شود.

رحمانی فضلی تصریح کرد: باید کمک‌های مردمی متمرکز و ساماندهی شود و ستاد بازسازی عتبات عالیات باید طوری کار کند که شبهه‌ای در اقدامات آن در بین مردم وجود نداشته باشد. برای سال قبل باید از هم‌اکنون ستاد بازسازی عتبات عالیات طرحی در خصوص ساماندهی کمک‌های مردمی ارائه کند که همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف بتوانند کمک‌های خود را در یک مسیر هماهنگ قرار دهند.

وزیر کشور اظهار داشت: با اینکه بیمه زائرین اربعین به دلیل عدم متولی بر گردن وزارت کشور افتاد اما به دنبال آن هستیم در سال آینده بیمه را برعهده نگرفته و واگذار کنیم.

 

وی افزود: روز چهارشنبه حدود ۱۵۰ نفر از دست‌اندرکاران اربعین با مقام معظم رهبری دیدار کرده و گزارشی را در این خصوص به ایشان ارائه خواهند کرد.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: