پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی, موسسات عضو ١٢:١١   1397/07/17 شماره خبر:  ٢٠٣٩٩
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حجت الاسلام حمید محمدی؛ دبیر شورای توسعه فرهنگی:
موسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان، تنها مرکز تخصصی قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در کشوراست
«حجت الاسلام حمید محمدی»؛ دبیر شورای توسعه فرهنگی قرآن در هفتمین جلسه دوره کشوری تربیت مربی نهج البلاغه که توسط موسسه امیرالمؤمنین ع کاشان برگزار شد؛ این موسسه را تنها مرکز تخصصی در هر سه زمینه قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه دانست.

موسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان، تنها مرکز تخصصی قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در کشوراست

به گزارش اتقان؛ «حجت الاسلام حمید محمدی»؛ دبیر شورای توسعه فرهنگی قرآن در هفتمین جلسه دوره کشوری تربیت مربی نهج البلاغه که توسط موسسه امیرالمؤمنین ع کاشان برگزار شد؛ این موسسه را تنها مرکز تخصصی در هر سه زمینه قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه دانست.


دبیر شورای توسعه فرهنگی قرآن در هفتمین جلسه دوره کشوری تربیت مربی نهج البلاغه که روز جمعه 13 مهر ماه 97 در تالار فرهنگ شهرستان کاشان برگزار شد؛ گفت: موسسه امیرالمؤمنین علیه السلام کاشان تنها مجموعه ای است که با تاکید بر هر سه موضوع محوری مثلث هدایت، حرکت می‌کند.


وی
ضمن تشریح مثلث هدایت ادامه داد: این مثلث در مقام تنزیل، قرآن نازل، در مقام تبیین، قرآن ناطق یا نهج البلاغه و در مقام تصعید، قرآن صاعد یا کتاب صحیفه سجادیه را شامل می‌شود که حرکت در هر سه محور برای همه و به خصوص مربیان و نهج آموزان این دوره ضروری است.


حجت الاسلام محمدی افزود: زندگی فردی، اجتماعی و خانوادگی هر شخص باید بر اساس تدبر و تأمل در سه کتاب قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه طراحی شود و مهم‌ترین اتفاق زندگی هر شخص قرب و نزدیکی به این سه کتاب است.


دبیر شورای توسعه فرهنگی قرآن در پایان خاطر نشان کرد: هر شخص باید تلاش کند تا مهجوریت این سه کتاب را از خود بزداید و خود را در پرتو نور این کتب مقدس قرار دهد. زیرا در هیچ شرایطی این کتاب‌ها مهجور نمی‌شوند بلکه ما هستیم که دچار مهجوریت می‌شویم.


یادآوری می‌شود که موسسه امیرالمؤمنین علیه السلام کاشان مجری طرح تخصصی حفظ، ترجمه و تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است.


لازم به ذکر است، دوره کشوری تربیت مربی نهج البلاغه در سه ترم و طی 9 جلسه برگزار می‌شود که تاکنون هفت جلسه از این دوره طی روزهای بیست و نهم تیر و پنجم، دوازدهم و بیست و ششم مرداد و دوم و نهم شهریور و هم چنین سیزدهم مهر ماه با تدریس دکتر محمد مهدی علی قلی، مجید معارف، حسین استاد ولی، بخشعلی قنبری، محمد علی مجد فقیهی و حجت الاسلام حمید محمدی برگزار شده است.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: