پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٣:١٨   1396/12/20 شماره خبر:  ١٨٠١١
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
دوره تخصصی حفظ قرآن کریم طی ۲ سال در تهران و تبریز برگزار می‌شود
دوره تخصصی حفظ قرآن کریم توسط وحید غفران‌نیا نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در دو شهر تهران و تبریز برگزار می‌شود.

دوره تخصصی حفظ قرآن کریم طی ۲ سال در تهران و تبریز برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان» دوره تخصصی حفظ قرآن کریم توسط وحید غفران‌نیا، حافظ کل قرآن و حائز رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود.

این کلاس‌ها به صورت تخصصی در رشته حفظ کل قرآن برگزار می‌شود و قرآن‌آموزان علاوه بر حفظ قرآن، روخوانی، تجوید، صوت و لحن را برای ترتیل‌خوانی را فرا می‌گیرند چرا که دست‌اندرکاران برگزاری این دوره معتقدند قدرت مانور حافظ قرآن در دو مورد است؛ یکی حُسن حفظ و دیگری ترتیل‌خوانی.

از آنجا که وحید غفران‌نیا در بخش ترتیل قرآن یکی از افراد صاحب‌نظر است به صورت تخصصی با قرآن‌آموزان، مبحث ترتیل را کار می‌کند و قرآن‌آموز می‌تواند در این زمینه، بهره کافی را از استاد ببرد.

کلاس‌های تخصصی حفظ قرآن در دو شهر تبریز و تهران برگزار خواهد شد که یک روز در هفته و در ساعت‌های مختلف خواهد بود، البته این موضوع به تعداد افرادی که در این دوره ثبت‌نام می‌کنند بستگی دارد. بنابراین دوره تخصصی حفظ، در یک ماه، چهار جلسه خواهد داشت و هزینه نام‌نویسی برای هر فرد در هر ماه، 300 هزار تومان است.

براساس گفته‌های مسئولان برگزاری این دوره، افراد بعد از دو سال به صورت تضمینی، حافظ کل قرآن خواهند شد. کلاس‌های این دوره تخصصی حفظ قرآن کریم، به صورت گروه‌های 5 نفره تشکیل می‌شود که مدت زمان آن حدود یک ساعت و نیم خواهد بود و گروه سنی افراد شرکت‌کننده نیز در این موضوع اثرگذار است.

آموزش مباحث تجوید، صوت و لحن یا همان ترتیل، برای هر فرد حدود 25 دقیقه زمان اختصاص داده می‌شود که فرد بعد از ارائه حفظ و تثبیت محفوظات، به فراگرفتن تجوید و ترتیل می‌پردازد.

به طور مثال برای کودکان زیر 5 سال ممکن است زمانی که گذاشته می‌شود 15 تا 20 دقیقه بیشتر نباشد چراکه این گروه نمی‌توانند یک صفحه را حفظ کنند بلکه حداقل سه سطر و حداکثر نیم صفحه را باید حفظ کنند.

محل برگزاری کلاس‌ها در شهر تهران و تبریز بعد از اتمام ثبت‌نام علاقه‌مندان اعلام خواهد شد و به دلیل ظرفیت محدود حدود 20 نفر بیشتر پذیرفته نخواهند شد چرا که برگزار‌کنندگان این دوره در تلاش هستند تا در پایان دو سال بتوانند با تعداد محدود، نتیجه مطلوب و کیفیت بهتر را بگیرند، البته اگر تعداد متقاضیان شرکت در این طرح افزایش یابد ممکن است در روزهای میانی هفته نیز کلاس برگزار شود.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: