پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
يکشنبه ١٨ آذر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ٠٩:٤٥   1396/10/23 شماره خبر:  ١٧٥٠٦
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
امیرنیا؛
حمایت ارشاد از قرآن به رسم‌الخط مفاخر ملی/ تیراژ کامل قرآن به خط «حسن‌زاده» را خریداری کردیم
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت ارشاد با اشاره به خرید یک دوره تیراژ کامل از قرآن به خط استاد حسن‌زاده، گفت: قرآن‌های به رسم‌الخط مفاخر ملی و دارای مجوز از دارالقرآن، در چارچوب دستورالعمل شورای خرید ارشاد قرار می‌گیرند.

حمایت ارشاد از قرآن به رسم‌الخط مفاخر ملی/ تیراژ کامل قرآن به خط «حسن‌زاده» را خریداری کردیم

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان»، اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت ارشاد با اشاره به حمایت ارشاد از کتابت قرآن به رسم‌الخط مفاخر ملی، اظهار داشت: از زمانی که قانون کتابت قرآن کریم به رسم الخط فارسی مطرح شده است، ما علی‌غم اعتبارات محدود خرید قرآن با رسم‌الخط ایرانی را در اولویت قرار داده‌ایم.

وی از خرید قرآن‌های چاپ شده به خط استاد حسن‌زاده خبر داد و افزود: با توجه به اولویت قرار دادن خرید قرآن به رسم‌الخط ایرانی و به منظور ترویج این مهم، از قرآن چاپ انتشارات آرزوی دیدار با رسم‌الخط ایرانی (به خط استاد حسن‌زاده) که اخیراً به چاپ رسیده در یک تیراژ کامل خریداری شده است.

امیرنیا با بیان اینکه طبق این قانون دولت مجاز به حمایت از چاپ قرآن به رسم‌الخط ایرانی است، خاطر نشان کرد: نمی‌توان در این رابطه ناشران را ملزم به چاپ قرآن کریم به رسم‌الخط خاصی کرد. نهادینه کردن رسم‌الخط ایرانی و فرهنگ‌سازی برای چاپ آن نیازمند زمان کافی است، و از جهتی به دلیل اینکه ناشران مبلغی بابت حق‌التحریر چاپ قرآن به رسم‌الخط عثمان طه پرداخت نمی‌کنند، طی سال‌های اخیر اکثر ناشران قرآنی، ناخودآگاه به چاپ این خط گرایش پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه معاونت قرآن و عترت حمایت از قرآن به رسم‌الخط‌های ایرانی را در اولویت خود قرار داده است، گفت: از این پس قرآن به رسم‌الخط مفاخر ملی که از سوی سازمان دارالقرآن مجوز انتشار دریافت کند، در چارچوب دستورالعمل شورای خرید معاونت قرار می‌گیرد.

 

چندی پیش زرنگار معاون چاپ و نشر قرآن دارالقرآن از عدم اجرای قانون حمایت از قرآن‌ها به رسم‌الخط مفاخر ملی از سوی وزارت ارشاد گلایه کرد و یکی از راه‌های اجرای این قانون را خرید قرآن‌ها به رسم‌الخط اساتید ایرانی دانست.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: