پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٩:٠١   1398/01/23 شماره خبر:  ٢٢٤٠١
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
تسهیلات ویژه برای دانش‌آموزان برگزیده مسابقات قرآنی در نظر گرفته می شود
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: تسهیلات ویژه برای دانش آموزانی که در ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن دانش‌آموزان جهان اسلام برگزیده شوند، در نظر گرفته می شود.

تسهیلات ویژه برای دانش‌آموزان برگزیده مسابقات قرآنی در نظر گرفته می شود

به گزارش اتقان؛ مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش  محمدرضا مسیب زاده اظهار داشت: با توجه به تصمیم ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، برگزیدگان مسابقات بین المللی قرآن که شامل برگزیدگان مسابقات قرآن دانش آموزان جهان اسلام هم می شود، برای ورود به دانشگاه ها در رشته های علوم قرآنی و تحصیل رایگان بدون کنکور معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه این افراد همچنین برای عضویت در بنیاد ملی نخبگان معرفی خواهند شد، تصریح کرد: برای نفر اول رشته حفظ در صورت موفقیت در این دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام 30 میلیون تومان، نفر دوم 25 میلیون و نفر سوم 20 میلیون تومان تعیین شده است.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در رشته قرائت نیز به برگزیده اول 25 میلیون تومان، نفر دوم 20 میلیون و نفر سوم 19 میلیون تقدیم می شود، عنوان کرد: برگزیدگان مسابقات بین المللی نمایندگان ایران در رقابت های قرآنی هستند که در کشورهای مختلف از جمله ترکیه، دبی و الجزایر برگزار می شود.

به گفته مسیب زاده طبق دستور ستاد هماهنگی مسابقات بین المللی قرآن کریم، تمامی نمایندگان ایران در گروه سنی دانش‌آموزی از طریق برگزاری این مسابقات انتخاب می شوند و مسابقات و ارزیابی های دیگری در این رابطه نخواهیم داشت.

وی درباره جزئیات برگزاری ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام که از 21 فروردین آغاز شده و تا 25 فروردین ادامه دارد نیز توضیح داد: این دوره از رقابت ها برای اولین بار همزمان با مسابقات بین المللی قرآن کریم بزرگسالان و با همت سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شده است.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بزرگترین المپیاد قرآنی جهان اسلام در ششمین دوره خود میزبان 31 دانش آموز از 21 کشور است که در بخش پسران؛ «امیرحسین رحمتی» از استان گلستان نفر برتر در رشته قرائت و «علی فیضی» به عنوان حافظ کل در رشته حفظ و در بخش خواهران «زینب امین پور» در رشته حفظ، نمایندگان ایران در این رقابت‌ها هستند و در این بخش به دلیل به حد نصاب نرسیدن دختران متقاضی، رشته قرائت برگزار نمی شود.

مسیب زاده افزود: بیش از 10 هزار دانش‌آموز از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بازدید می کنند و برنامه های مختلف درحاشیه مسابقات برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده که از جمله آنها دیدار با مقام معظم رهبری، بازدید از حسینیه جماران، حرم امام خمینی (ره) و پل طبیعت است.

وی شعار امسال مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام را «یک کتاب و یک امت» ذکر و تاکید کرد: این رویداد قرآنی همچنین زمینه همدلی و اتحاد در سطح جوامع اسلامی را در بستر قرآن فراهم می کند.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: