پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
پنج شنبه ٠٦ تير ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ٠٩:٥٢   1397/07/10 شماره خبر:  ٢٠٣٤٢
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
مدیرکل قرآن؛ عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش؛
کاربرد کلام وحی در تربیت دانش آموزان افزایش می یابد
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: برنامه های قرآنی در دارالقرآن ها با رویکرد گروهی برای اثرگذاری بر آموز دانش آموزان در استان های مختلف افزایش می یابد.

کاربرد کلام وحی در تربیت دانش آموزان افزایش می یابد

به گزارش اتقان؛ مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: برنامه های قرآنی در دارالقرآن ها با رویکرد گروهی برای اثرگذاری بر آموز دانش آموزان در استان های مختلف افزایش می یابد.

محمدرضا مسیب زاده افزود: این برنامه ها به منظور آشنایی عمومی و تخصصی دانش آموزان با کلام وحی و درس آموزی از پیام های قرآنی برای کیفیت بخشی به امور زندگی فردی و اجتماعی انجام می شود.

وی اظهار داشت : برای تقویت برنامه های قرآنی در کشور ، دوره آموزشی مدیران دارالقرآن های سراسر کشور که هم اکنون در شهر نیشابور در حال برگزاری است، پیش بینی شده است .

وی با اشاره به اینکه این دوره آموزشی بزرگترین گردهمایی مدیران قرآنی کشور محسوب می شود، تصریح کرد: در این دوره مدیران 750 دارالقرآن در مدت سه روز تحت پوشش دوره های توانمند سازی تخصصی قرار می گیرند.

وی خاطرنشان شد: در این دوره آموزشی، مدیران با مبانی مدیریت اسلامی و قرآنی، سطوح مختلف دارالقرآن، محتوا و کتاب های تهیه شده در مراکز دارالقرآن ها آشنایی پیدا می کنند.

وی یادآور شد: برگزاری این دوره ها نقش موثری در تحلیل نگرش مدیران دارالقرآن های فعال در استان ها دارد.

وی ادامه داد: در تابستان امسال بسته ویژه قرآنی آموزش و پرورش برای دانش آموزان و فرهنگیان در نظر گرفته شد تا ترویج فرهنگ علوم قرآنی در جامعه هدف گسترش و تقویت شود که مهمترین آن برگزاری مسابقات کشوری قرآن ، عترت و نماز بود که یکصد داور بین المللی ، داوری آن را عهده داشتند.

وی گفت: در رقابتهای قرآن ، عترت و نماز در سال تحصیلی گذشته 500 هزار نفر دانش آموز و فرهنگی در رشته های قرائت حفظ ، نهج البلاغه و روش تدریس احکام شرکت کردند که 400 نفر به مرحله کشوری راه یافتد.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: