پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ٠٩:٥٠   1397/03/21 شماره خبر:  ١٩٥٩٢
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
ثبت اتحادیه قرآنی بوشهر و گیرودار ثبت دیگر اتحادیه‌ها
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت بوشهر از روند ثبت این اتحادیه را تشریح کرد.

 

ثبت اتحادیه قرآنی بوشهر و گیرودار ثبت دیگر اتحادیه‌ها

 

به گزارش اتقان؛ خبرهایی از ثبت اتحادیه قرآنی استان بوشهر و مشکلاتی در روند ثبت دیگر اتحادیه‌های قرآنی استان‌ها به گوش رسید که در همین راستا با ابراهیم مرادی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت بوشهر به گفت‌وگو بپرداختیم. وی بیان کرد: دبیرخانه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات برای ثبت اتحادیه استانی، درخواست داشت که به سامانه ثبت شرکت‌ها و مؤسسات مراجعه کرده و سپس کد رهگیری دریافت کنیم و در ادامه این کد به دبیرخانه ارائه شود که در صورت بروز مشکل، با مسئولان اداره ثبت، مذاکرات صورت گیرد.

مرادی با تأکید بر اینکه این روند درخواستی دبیرخانه و دریافت کد رهگیری از سوی ما انجام شد، اما با مشاهده عدم هماهنگی هیئت رسیدگی با استان در نتیجه خود ادامه کار را پیگیر شدیم، تصریح کرد: مراحل ثبت تغییر نام اتحادیه پس از ادغام از نظر دبیرخانه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات، باید براساس آیین‌نامه انجام می‌شد. در همین راستا دبیرخانه، متنی را به عنوان آیین‌نامه برگزاری اتحادیه‌های مدغم به کل استان‌ها ارسال کرد، اما متأسفانه در این متن به دلیلی که ما از آن بی‌خبر هستیم و باید خودشان توضیح دهند، هیچ اشاره‌ای به جلسه فوق‌العاده که از نظر اداره ثبت، لازمه ثبت تغییرات است، نشده است.

وی ادامه داد: برای ثبت این تغییر نام پس از ادغام دو اتحادیه یعنی «اتحادیه مؤسسات قرآن ـ مردمی استان بوشهر» و «اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت استان بوشهر» حتماً باید به بند نشست فوق‌العاده رجوع شود تا اداره ثبت با ثبت این تغییر نام موافقت کند. حال، دبیرخانه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات می‌گوید که بند نشست فوق‌العاده در آیین‌نامه لازم نیست. اما این موضوع را با اداره ثبت استان‌ها هماهنگ نکرده است و این ناهماهنگی سبب شده تا تمام استان‌ها با مشکل مواجه شوند و هیچ کدام نتوانستند آگهی تغییرات را ثبت نهایی کنند.

مرادی تصریح کرد: الان سه ماه است که به عنوان اولین استان، موفق به تنظیم نشست فوق‌العاده و گرفتن امضاها و موافقت اداره ثبت شدیم و البته اطلاع ندارم تا به امروز استان دیگری موفق به ثبت شده است یا خیر.

وی در پایان گفت: بالاخره ما یک بار این روند را طی کرده‌ایم و هر استانی که در رابطه با ثبت با ما تماس بگیرد حتماً برای راهنمایی در خدمت هستیم.

بر طبق گفته‌های مرادی، پس از ثبت اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت بوشهر، تمامی حساب‌های مالی نیز رفع مسدودیت شده، همچنین مشکلات مالی اتحادیه استان در حال حل شدن است.

 

منبع: ایکنا

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: