پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٨:١١   1397/03/03 شماره خبر:  ١٩٤٦٢
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
آستان قدس رضوی با ۱۰۰ اثر هنری میزبان بازدید کنندگان نمایشگاه قرآن کریم
مسئول مجموعه هنری رضوان آستان قدس رضوی گفت: در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ۱۰۰ اثر از گنجینه هنر رضوان آستان قدس رضوی را در بخش های مختلف هنری برای عموم به نمایش گذاشته ایم.

آستان قدس رضوی با ۱۰۰ اثر هنری میزبان بازدید کنندگان نمایشگاه قرآن کریم

به گزارش اتقان؛ یکی از بخش های هنری حاضر در بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم گنجینه هنر رضوان از مجموعه های هنری آستان قدس رضوی است.

بر این اساس، محمد ظریف صدر، مسئول مجموعه هنری رضوان در خصوص بخش هنری آستان قدس رضوی در این دوره از نمایشگاه قرآن کریم گفت: آستان قدس رضوی در دوره های مختلف در قالب های متفاوت اعم از حوزه نشر و حتی هنر در نمایشگاه قرآن کریم حضور داشته است اما امسال در بخش هنری آستان قدس رضوی قوی تر از گذشته حضور پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در این دوره ما صد اثر هنری از گنجینه هنر رضوان آستان قدس رضوی را برای نمایش عموم آورده ایم. از میان این آثار می توان به نقاشی خط با گرایش نوین در خوشنویسی به عنوان بخشی از آثار شاخص هنری اشاره کرد.

مسئول مجموعه هنری رضوان تاکید کرد: ما در بخش خوشنویسی با آثار تذهیب، نسخ عربی و فارسی، ثلث،شکسته نستعلیق را نیز داریم. همچنین کارهای هنری گل های مرغی و لاکی نیز از دیگر آثار این دوره ما خواهد بود.

ظریف صدر یادآور شد: جدیدترین نوع آثار هنری ما در این دوره کلاژ پارچه می باشد که در این هنر زیبا طرحی از پیش آمده و با خرده پارچه کار تصویرسازی و کامل می کنیم.

وی افزود: آثار موجود در نمایشگاه منتخب شده از سوی آستان قدس رضوی می باشد. ممکن این آثار از سوی آستان خریداری یا به عنوان آثار هدیه برگزیده برای ما ارسال شده است.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: