پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی, موسسات عضو ١١:٥٦   1397/03/01 شماره خبر:  ١٩٤٣٥
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
خواجه پیری در گفت و گو با «اتقان»؛
فعالیت پویش مردمی« آیات رویش» در نمایشگاه قرآن
بنیاد خیرین انصارالقرآن در راستای سیاستگذاری و حمایت از توسعه عمومی و ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های قرآن و عترت و تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سطح جامعه اسلامی فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

فعالیت پویش مردمی« آیات رویش» در نمایشگاه قرآن

 

به گزارش اتقان؛ بنیاد خیرین انصارالقرآن در راستای سیاستگذاری و حمایت از توسعه عمومی و ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های قرآن و عترت و تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سطح جامعه اسلامی فعالیت خود را آغاز کرده است.

 این بنیاد تشکلی فرهنگی، مردمی، غیرسیاسی، غیرانتفاعی و عام‌المنفعه است و هدف کلی آن توسعه تربیت قرآنی در جامعه جوان کشور از طریق جریان‌سازی اجتماعی و فراهم کردن امکان مشارکت و نقش‌پذیری آحاد جامعه در حمایت از مؤسسات قرآنی، ایجاد فرصت و امکان آموزش و تربیت قرآنی برای کودکان و نوجوانان به خصوص کودکان و نوجوانان محروم می‌باشد.

این بنیاد به ابتکار محمدعلی خواجه‌پیری، از پیشکسوتان و خادمان قرآن کریم و مدیر کارگروه قرآن خاتم الاوصیاء و با همت جمعی دیگر از انصار و پیرخادمان «کلام‌الله مجید» تشکیل شده است.

انصار القرآن در راستای تشکیل جبهه مردمی حمایت از آموزش و گسترش معارف قرآن مجید اقدام به تدوین برنامه راهبردی مجمع خیرین انصارالقرآن کرده و در این چارچوب طرح‌ها و برنامه‌های متعددی را در قالب وقف، ثلث مال، نذر فرهنگی، حمایت مستقیم حامیان از آموزش قرآن‌آموزان یا مؤسسات قرآنی مناطق محروم، مشارکت متنوع عمومی و استفاده از فضای مجازی پیش‌بینی کرده تا علاقه‌مندانِ پیوستن به انصارالقرآن بتوانند در این امر الهی مشارکت نمایند.

این بنیاد با حضور در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ضمن معرفی طرح آیات رویش به مخاطبین و علاقه مندان قرآنی، تلاش می‌کند برای حمایت از فعالیت‌های قرآنی مناطق محروم از میان خیرین، حامی مادی و معنوی جذب کند.

در همین راستا با محمدعلی خواجه پیری، مدیرعامل بنیاد انصار القرآن در نمایشگاه به گفت و گو پرداختیم که در ادامه تقدیم حضور می‌شود.

خواجه پیری، دبیر کارگروه قرآن قرارگاه خاتم الاوصیا با اشاره به فعالیت‌های قرآنی قرارگاه خاتم الاوصیا گفت: طرح "آیات رویش" یک دوره چهار ساله تربیت قرآنی ویژه کودکان، نوجوان و جوانان تحت پوشش کمیته امداد مناطق محروم کشور است.

وی با بیان اینکه این طرح شامل روخوانی، روانخوانی، مفاهیم و حفظ قرآن است، خاطرنشان کرد: این طرح به عنوان یک برنامه جامع تربیت قرآنی است به این معنی که قرآن آموز در پایان چهار سال به فردی با اعمال و رفتار قرآنی تبدیل خواهد شد.

خواجه پیری با بیان اینکه این طرح ویژه دانش آموزان چهارم، پنجم و ششم مقطع دبستان می‌باشد، اظهار کرد: این طرح در گام اول در ده نقطه محروم کشور آغاز شده است و ترم اول تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

دبیر کارگروه قرآن قرارگاه خاتم الاوصیا با بیان اینکه ترم دوم نیز از با آغاز سال تحصیلی جدید شروع می‌شود، تصریح کرد: این طرح با حمایت خیرین و پرداخت ماهی ۲۰ هزار تومان شروع به کار کرده است.

وی ادامه داد: هر فرد با پرداخت ماهیانه از طریق بنیاد انصارالقرآن می‌تواند کودکان مناطق محروم را تحت پوشش قرآنی قرار دهد به طوری که فرد، قرآن آموز را انتخاب می و در جریان آموزش او قرار می‌گیرد.

خواجه پیری در ادامه با اشاره به برنامه جامع فرهنگی قرآنی در این قرارگاه خاطرنشان کرد: ایجاد مساجد طراز به عنوان الگو در جمهوری اسلامی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های این قرارگاه می‌باشد.

دبیر کارگروه قرآن قرارگاه خاتم الاوصیا با بیان اینکه در این طرح ۵۲ مسجد در کشور، ۲۲ مسجد در هر منطقه تهران و ۳۰ مسجد در هر مرکز استان به عنوان مسجد طراز انتخاب و معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی این طرح افزود: در این طرح برنامه‌های آموزشی اعم از تفسیر قرآن، طرح صحیفه سجادیه، نهج البلاغه، کرسی تلاوت، دفتر مشاوره و پایگاه حفظ قرآن نیز برگزار می‌شود.

 

خواجه پیری با اشاره به احیای جلسات خانگی قرآن در این طرح اظهار کرد: با توجه به احیای صد هزار جلسه در دراز مدت، امسال تا پایان سال به احیای سه هزار جلسه خانگی قرآنی خواهیم پرداخت.

دبیر کارگروه قرآن قرارگاه خاتم الاوصیا گفت: در این طرح هر مسجد ده جلسه قرآنی خانگی در اطراف خود ایجاد می‌کند و به صورت یک شبکه منسجم قرآنی آن‌ها را هدایت و حمایت خواهد کرد.

 

گفتنی است، غرفه بنیاد انصار القرآن در نمایشگاه قرآن فعالیت‌های دیگری از جمله حمایت از مؤسسات فعال در زمینه نشر نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و حمایت از طرح‌های زیر بنایی مؤسسات قرآنی را نیز بر عهده دارد.

نمایشگاه بین المللی قرآن کریم همه روزه از ساعت 17 الی 24 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره)، پذیرای علاقه مندان به قرآن و عترت خواهد بود.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: