پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٥:٠٤   1397/02/30 شماره خبر:  ١٩٤١٧
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
میرزاجانی در گفت و گو با «اتقان»؛
فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم
فردا و همزمان با 31 اردیبهشت ماه، مهلت ثبت نام در هفتمین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم به پایان می‌رسد.

 

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم

 محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن در گفت و گو با «اتقان» ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: براساس برنامه‌ریزی و زمان‌بندی‌های انجام شده، مهلت ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی اولین مرحله از آزمون‌های هفتمین دوره ارزیابی، شامل ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی که از 1 اردیبهشت ماه آغازشده بود، فردا و همزمان با 31 اردیبهشت ماه به پایان خواهد رسید.

وی افزود: لذا قاریان و مدرسان علاقه‌مند در فرصت کوتاه باقی مانده فرصت دارند، با مراجعه به پایگاه اینترنتی سامانه جامع ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم:، http://arzyabi.shora.ir، ضمن ثبت نام در این طرح و ارسال اثر خود به دبیرخانه شورای ارزیابی، در این آزمون شرکت نمایند.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن گفت: قاریان و مدرسان شرکت‌کننده می‌بایست قطعات تلاوت و سایر آثار مورد درخواست را مطابق آیین‌نامه آزمون مرحله اول (ورودی) و ملاحظات مندرج در لینک ثبت نام ارسال کنند.

مدیر برنامه‌ریزی و اجرایی دبیرخانه شورای ارزیابی افزود: نتایج آزمون این مرحله در تیرماه سال جاری اعلام خواهد شد و سایر مراحل نیز مطابق تقویم اجرایی در سال 97 ادامه و نهایتاً با صدور و اعطای مدرک تخصصی در اسفند ماه سال جاری به اتمام خواهد رسید.

 

گفتنی است، زمون‌های ارزیابی، شامل 3 مرحله می‌باشد:

1-آزمون مرحله اول (ورودی)

2-آزمون مرحله دوّم (تلاوت و مصاحبه)

3- آزمون مرحله سوم (نظری)

*قبولی درآزمون مرحله اول (ورودی) شرط حضور در مراحل بعدی می‌باشد.

* داوطلبانی که در بخش قاریان قرآن ثبت نام می‌کنند، می‌بایست «مختصات آزمون ورودی بخش قاریان»  را به دقت مطالعه نموده و با توجه به آن، آثار خود (اعم از تلاوت صوتی وتصویری) را به دبیرخانه شورای ارزیابی ارسال نمایند.

* داوطلبانی که در بخش مدرسان قرائت قرآن ثبت نام می‌کنند، می‌بایست «مختصات آزمون ورودی بخش مدرسان »  را به دقت مطالعه نموده و با توجه به آن، آثار خود(اعم ازتدریس،تلاوت صوتی وتصویری وتحلیل تلاوت) را به دبیرخانه شورای ارزیابی ارسال نمایند.

تقویم آزمون مرحله اول (ورودی):

آغاز زمان دریافت آثار: شنبه 1 اردیبهشت 97

پایان مهلت دریافت آثار: دوشنبه 31 اردیبهشت 97

زمان اعلام نتایج آزمون ورودی تیرماه 97

به منظور ثبت نام موفق، موارد ذیل مورد توجه قرار گیرد:

1.       تهیه اسکن با کیفیت عکس رنگی (4×3- زمینه سفید)، کارت ملی وصفحه اول شناسنامه جهت تکمیل ثبت‌نام الزامی می‌باشد. (حجم فایل‌ها کمتر از 300 کیلوبایت ودر فرمت JPG باشد)

2.       مراحل ثبت‌نام طی 5 مرحله انجام می‌پذیرد؛ زمانی ثبت‌نام شما درسامانه ارزیابی با موفقیت انجام شده است که کد پرونده 5 رقمی را دریافت کنید.

3.       درطی مراحل تکمیل اطلاعات از کلیک بر روی دکمه Back  مرورگر خود و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی رایانه، جداً خودداری نمایید. در غیر این‌صورت به صفحه اصلی بازگشته و مراحل ثبت نام را دوباره انجام دهید.

4.       در مرحله پنجم (مرحله پایانی)، جهت دریافت کد رهگیری بانک، به درگاه بانک ملت هدایت می‌شوید. هزینه شرکت در آزمون ورودی برای همه درجات وگرایش‌ها مبلغ 400,000 ریال (معادل 40 هزار تومان) می‌باشد.

*ویژگی آثار ارسالی:

الف) متقاضیان شرکت در درجات 1 و 2 بخش قاریان، لازم است یکی از چهار قطعه: ( سوره نساء آیات 131 تا 139 - سوره انعام آیات 106 تا 114 - سوره اعراف آیات 73 تا 81 - سوره مؤمنون آیات 18 تا 31) را به انتخاب خودشان تلاوت و فایل صوتی آن را در سامانه جامع ارزیابی، بارگذاری نمایند. همچنین قاریان درجه 1 (آیات 59 تا 81 سوره نمل) و قاریان درجه 2 (آیات 24 تا 39 سوره سبا) را نیز به صورت تصویری ضبط نموده و از طریق پست به شورای عالی قرآن ارسال کنند. (ارسال فایل صوتی و تصویری در قالب یک DVD بلامانع می‌باشد.)

ب) متقاضیان شرکت در درجات 3 و 4 بخش قاریان، لازم است یکی از چهار قطعه: ( سوره نساء آیات 131 تا 139 - سوره انعام آیات 106 تا 114 - سوره اعراف آیات 73 تا 81 - سوره مؤمنون آیات 18 تا 31) را به انتخاب خودشان تلاوت و فایل صوتی آن را در سامانه جامع ارزیابی (پروفایل شخصی/ قسمت ارسال فایل) ارسالنمایند.

پ) متقاضیان شرکت در بخش مدرسان درجات 1، 2 و 3 (معلم قرائت قرآن)، لازم است قطعه تعیین شده را به صورت تصویری تلاوت و آن را از طریق پست به شورای عالی قرآن ارسال نمایند.      (ارسال فایل صوتی، تصویری و pdf تحلیل تلاوت در قالب یک DVD بلامانع می‌باشد.)

ت) متقاضیان شرکت در درجه 3 مدرسان (گرایش معلم روش تدریس) و درجه 4 بخش مدرسان (هردوگرایش)، لازم است تلاوت ترتیل قطعات تعیین شده را به صورت فایل صوتی در سامانه جامع ارزیابی ارسال نمایند. (ارسال فایل تصویری تدریس و صوتی ترتیل در قالب یک DVD بلامانع می‌باشد.)

ث) آثار ضبط شده صوتی می‌بایست در فرمت MP3 در سامانه جامع ارزیابی ارسال شود و آثار ضبط شده تصویری نیز در قالب یکی از فرمت‌های mpeg، avi ،vob یا dat بر روی CD یا DVD به همراه درج نام، نام‌خانوادگی، کد ملی، گرایش و درجه انتخابی، با پست پیشتاز به نشانی تهران، بزرگراه رسالت، مجتمع امام خمینی (ره)، ساختمان 14، شورای عالی قرآن ارسال شود.

ج) لوح فشرده حاوی اثر ارسالی در قاب مخصوص قرار گیرد تا از مخدوش شدن آن جلوگیری شود.

چ) صدابرداری تلاوت ارسالی بدون افکت و اکو باشد، به نحوی که اداء حروف و کلمات کاملاً قابل تشخیص باشد. همچنین اجرای تلاوت با اعمال ویرایش‌های فنی صدابرداری قابل قبول نخواهد بود. تلاوت تصویری نیز می‌بایست از نظر صوتی ویژگی‌های ذکر شده را داشته باشد امّا از حیث تصویربرداری همین مقدار که تصویر قابل قبولی از قاری محترم ارائه نماید کافی است و لازم به تصویر برداری حرفه‌ای نیست.

ح) ارائه تحلیل تلاوت در بخش مدرسان قرائت قرآن (درجات 1، 2 و گرایش معلم قرائت درجه 3) می‌بایست به صورت تایپ شده در قالب PDF آماده و ارسال شود. لازم به ذکر است در این بخش، فایل صوتی تلاوت قاریان ایرانیکه داوطلبان باید یکی از آن‌ها را جهت تحلیل انتخاب نمایند، در سامانه موجود بوده و قابل دریافت (دانلود) می‌باشد.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: