پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٤:٣٥   1396/11/04 شماره خبر:  ١٧٦١٤
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا شاهسونی؛
سابقه فعالیت مؤثر قرآنی، مهم‌ترین شاخص انتخاب اعضای اتحادیه مدغم
در عین حال که به همه تصمیم و رأی مجمع عمومی احترام می‌گذاریم، اما انتظار داریم افردی که سال‌ها افق دید بلندتر و توان و تجربه بالایی در حوزه فعالیت‌های قرآنی دارند جهت حضور در هیئت مدیره اتحادیه کشوری انتخاب شوند، چراکه اگر اعضای منتخب، از چهره‌های شاخص کشور باشند، نظرات، تصمیمات و مصوباتشان برای مسئولین مقبول‌تر و مورد توجه است.

سابقه فعالیت مؤثر قرآنی، مهم‌ترین شاخص انتخاب اعضای اتحادیه مدغم

 حجت الاسلام و المسلمین علیرضا شاهسونی، عضو هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی قرآن و عترت استان فارس، در گفت و گو با «اتقان»، ضمن ابراز رضایت از ادغام دو اتحادیه در استان‌های سراسر کشور، عنوان کرد: جدای از ضعف‌های اندکی که در انتخابات هیئت مدیره اتحادیه‌های استانی رخ داد، اصل تصمیم گیری در خصوص ادغام دو اتحادیه اقدامی بسیار مبارک و عاملی جهت انسجام مؤسسات قرآنی کشور بود.

وی افزود: برای ارزیابی عملکرد اتحادیه‌های استانی و قضاوت در خصوص آثار ادغام، باید عجله کنیم، چراکه مدت زمان زیادی از انتخاب هیئت مدیره استان‌ها نگذشته و در برخی استان‌ها شاهد عدم ابلاغ اعتبار نامه اتحادیه‌های استانی از طرف شورای توسعه به اتحادیه‌ها هستیم.

شاهسونی تاکید کرد: متاسفانه در برخی استان‌ها، امور قانونی و ثبت اتحادیه‌ها نیز به کندی صورت می‌گیرد که این اتفاق عاملی برای کند فعالیت اتحادیه‌ها است، اما در مجموع ادغام دو اتحادیه، عاملی است برای اینکه مؤسسات بدانند یک سخنگوی واحد در استان‌ها دارند و از این طریق با مقامات استانی، ارگان‌های مختلف دولتی و حاکمیتی و ... رایزنی داشته و از حقوق مؤسسات مردمی دفاع خواهد شد.

مدیرعامل موسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) ادغام اتحادیه‌ها بر فعالیت‌های قرآنی استان فارس را بسیار مؤثر قلمداد کرده و تصریح کرد: استان فارس از جمله استان‌هایی است که هنوز اعتبار نامه هیئت مدیره ابلاغ نشده و همچنین امور ثبتی آن انجام نشده، اما با برگزاری انتخابات و تعیین اعضای هیئت مدیره، الحمدلله قدمه های عملی مناسبی برداشته شده که امیدوار هستیم این روند ادامه پیدا کند.

وی در ادامه عنوان کرد: همانطور که می دانید بسیاری از چهره‌های شاخص قرآنی در کشور به دلایل مختلفی در انتخابات اتحادیه‌های استانی، آراء مورد نطر را کسب نکرده و در حال حاضر عضو هیئت مدیره اتحادیه‌های استانی نیستند در حالی که حضورشان در اتحادیه کشوری به سبب تجربه و شناختی که از مسائل مختلف قرآنی دارند می‌تواند بسیار مؤثر و مفید باشد.

شاهسونی با اشاره به امکان حضور تمام افراد شاخص و تاثیرگذار قرآنی در قالب کاندید هیئت مدیره اتحادیه کشوری گفت: با توجه به حضور مؤسسات قرآنی به تعداد نمایندگان هر استان در مجمع عمومی اتحادیه، این امکان وجود دارد که چهره‌های شاخص هر استان، اعم از هیئت مدیره های استانی و سایر مؤسسات توانمند معرفی شده و در انتخابات هیئت مدیره کشوری حضور یابند، امیدوار هستیم ای اتحادیه هر چه سریعتر سامان گرفته و افرد قوی و باسابقه قرآنی در اتحادیه عضو شوند.

این عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در ادامه با ذکر حدیثی از مولا علی (ع)، تصریح کرد: حضرت علی می‌فرمایند «انسان‌ها شناخته می‌شوند مگر بر منبای همت‌هایشان»، بنابراین شخصی که می‌خواهد در عرصه کشوری حضور پیدا کند باید همت بلندی داشته باشد، جزئی نگر نباشد، بتواند در عرصه‌های کلان کشوری و بین المللی برنامه ریزی و تصمیم گیری کند.

وی تاکید کرد: در عین حال که به همه تصمیم و رأی مجمع عمومی احترام می‌گذاریم، اما انتظار داریم افردی که سال‌ها افق دید بلندتر و توان و تجربه بالایی در حوزه فعالیت‌های قرآنی دارند جهت حضور در هیئت مدیره اتحادیه کشوری انتخاب شوند، چراکه اگر اعضای منتخب، از چهره‌های شاخص کشور باشند، نظرات، تصمیمات و مصوباتشان برای مسئولین مقبول‌تر و مورد توجه است.

 

 

 

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: