پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٥:٤٠   1396/10/12 شماره خبر:  ١٧٤٤٢
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حسن محمدی بیان کرد:
تعیین سهم بخش مردمی از بودجه قرآنی
بخش مردمی از بودجه قرآنی و تفکیک آن از بخش دولتی در مورد سرنوشت بودجه سال ۹۶ نیز توضیحاتی ارائه داد.

تعیین سهم بخش مردمی از بودجه قرآنی

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان» حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با اشاره به اینکه در دو جلسه اخیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی تأکید بر این بوده است که سهم بخش مردمی از بودجه قرآنی باید تفکیک شود، گفت: این موضوع در شورای توسعه فرهنگ قرآنی تصویب شد و مورد تأیید همه اعضا قرار گرفت و قرار شد، مجمع نسبت به این امر اقدام کند تا تفکیکی نسبت به اعتبارات دولتی و مردمی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر اینگونه شود، سهم اعتبارات مردمی شفاف خواهد شد، افزود: اگر اینگونه شود دستگاه‌های دولتی اجحافی در حق نهادهای مردمی نخواهند داشت. این بحث از دو جلسه قبل در مجمع مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور خاطرنشان کرد: پیشنهادات مختلفی در این زمینه بررسی شد و مقرر شد تا تصمیم‌گیری نهایی در این جلسه در جلسات آینده مشخص شود.

محمدی با اشاره به اینکه این موضوع مشخص‌کننده سهم بخش مردمی از بودجه قرآنی کمیسیون‌ها خواهد بود، گفت: کمیسیون‌های سه گانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای هر برنامه بودجه‌ای را دریافت می‌کنند، قرار شده است برای همان برنامه‌ها سهم مردمی و دولتی جدا شود.

وی اذعان کرد: طبق کمیته تخصیص بنابر این بوده است که نیمی از این اعتبارات به بخش مردمی واگذار شود، این بسته به برنامه‌های مصوب کمیسیون‌ها دارد و ممکن است در یک کمیسیون این سهم ۴۰ یا در کمیسیونی دیگر به ۶۰ درصد برسد البته مبنا بر ۵۰ درصد قرار داده شده است.

نایب رئیس کمیته تخصیص اعتبارات صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی همچنین در مورد جلسات این کمیته به اعلام گزارش بودجه سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: جلسات کمیته تخصیص همچنان برگزار می‌شود، اما تاکنون در مورد سرنوشت بودجه سال ۹۶ موردی مشخص نیست.

محمدی با اشاره به اینکه پیگیری‌ها همچنان صورت می‌گیرد، بیان کرد: زمانی فعالیت این کمیته به اوج خود نزدیک می‌رسد که اعتبارات دریافت شود.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که از بودجه سال ۹۶ خبر جدیدی در دست هست یا خیر، گفت: خبر جدیدی در این زمینه وجود ندارد، در واقع لایحه بودجه سال ۹۷ همه ما را غافلگیر کرد.

 

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: