پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٦:٠٥   1396/09/29 شماره خبر:  ١٧٣١٤
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
با پیگیری نمایندگان مردمی شورای توسعه فرهنگ قرآنی مصوب شد؛
مشخص شدن سهم موسسات و نهادهای مردمی از اعتبارات کمیسیون های شورای توسعه
با پیگیری نمایندگان شورای توسعه فرهنگ قرآنی و با تصویب در مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، سهم موسسات و نهادهای مردمی از اعتبارات کمیسیون های سه گانه شورای توسعه مشخص و معین شد.

مشخص شدن سهم موسسات و نهادهای مردمی از اعتبارات کمیسیون های شورای توسعه


با پیگیری نمایندگان شورای توسعه فرهنگ قرآنی و با تصویب در مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، سهم موسسات و نهادهای مردمی از اعتبارات کمیسیون های سه گانه شورای توسعه مشخص و معین شد.


حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور در گفت و گو با «اتقان» با بیان این مطلب، عنوان کرد: جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی با دستور سیاست گذاری کمیسیون ها در ارتباط با هزینه کرد بودجه و نحوه تخصیص اعتبارات کمیسیون های سه گانه تشکیل شد.


وی افزود: بر اساس اسناد مصوب موجود در کمیسیون ها، جداولی از نحوه سیاست گذاری و حوزه فعالیت هر کمیسیون به شورای توسعه پیشنهاد شده و به صحن شورا آمد و ما به عنوان نمایندگان موسسات قرآنی کشور نسبت به عدم مشخص شدن سهم مجزای موسسات و نهادهای مردمی در نحوه سیاست گذاری بودجه معترض شدیم و این اعتراض را در صحن علنی شورا نیز مطرح کردیم.


محمدی در ادامه عنوان کرد: با توجه به استدلالی که نسبت به این موضوع در شورا وجود داشت و اهمیت و جایگاه موسسات و نهادهای مردمی و همچنین همراهی سایر دوستان ، به خصوص شخص جناب آقای مخبر دزفولی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، و اذعان ایشان به لزوم تعیین سهم موسسات علاوه بر تقسیم برنامه ای بودجه کمیسیون ها،این موضوع به مجمع مشورتی ارجاع داده شد.


مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور خاطرنشان کرد: بنابراین با پیگیری نماینیدگان مردمی عضو شورای توسعه و همچنین جناب آقای سرابی، به عنوان رئیس هیئت مدیره اتحادیه و نماینده نهادهای قرآنی وابسته به دفتر مقام معظم رهبری، این مشکل پیگیری شد و در نهایت جدول دیگری به جداول بودجه ای کمیسیون ها اضافه و بدین ترتیب سهم موسسات مردمی به صورت مجزا و جداگانه مشخص شد.


وی افزود: درست است که در سیاست های هر کمیسیونی بر لزوم بهره مندی از ظرفیت های بخش مردمی تاکید شده بود  اما به دلیل عدم تعیین دقیق رقم سهم موسسات، این سهم به دلایل متعددی توسط کمیسیون ها، آنطور که شایسته و بایسته است، پرداخته نمی شد، اما بعد از این اتفاق و تصویب ان در مجمع مشورتی که به منزله تصویب در شورای توسعه هست، با جدیت می توانیم سهم موسسات را مطالبه و پیگیری کنیم.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: