پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه ١٢:١٠   1396/09/18 شماره خبر:  ١٧٢٥٩
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
محمدجواد کاشفی
لزوم بهره مندی از الگوی حضور قاریان در حج تمتع برای اعزام کاروان نور
کاشفی استفاده از تجارب کمیته دعوت و اعزام قاریان به حج تمتع را در ارتقای برنامه های کاروان نور موثر دانست و گفت: توجه به اینکه اعزام کاروان قرآنی به حج تمتع به صورت موازی با ایان اربعین صورت می گیرد و برای زائرین بیت الله الحرام نیز در ایام حج، برنامه های عمومی توسط قاریان و گروه های تواشیح اجرا می شود، بنابراین اگر در نوع گزینش افراد، تعداد و شاخصه های گزینش اعضای کاروان، نوع برنامه ریزی و ... از تجربیات کمیته دعوت و اعزام قاریان استفاده شود، قطعا رشد این برنامه ها را شاهد خواهیم بود.

لزوم بهره مندی از الگوی حضور قاریان در حج تمتع برای اعزام کاروان نور 

 محمدجواد کاشفی، عضو کاروان نور اعزامی به عتبات عالیات در گفتگو با خبرنگار «اتقان» انگیزه سفر اربعین خیلی از دوستداران اباعبدالله مشتاق حضور در سفر اربعین و به عشق ارباب خواهان قرار گرفتن در این مسیر هستند و اینکه ما بتواینم برای قرآن و نشر مفاهیم قرآن در بین زئرین پیاده روی اربعین حضور پیدا کنیم، بسیار ارزشمند است.

وی افزود: حضور کاروان نور در عتبات عالیات و پیاده ری اربعین، اقدامی  نو و جدید هست که با برنامه ریزی دقیق تر، تبلیغات موثور تر و هماهنگی های بیشتر، قطا در سال های آینده موثرتر واقع خواهدشد. مشابه اقدامی که در ایام حج تمتع چندین سالی است که در حال انجام است.

کاشفی خاطرنشان کرد: اگر قبل از اعزام کاروان نور با موکب های بزرگ و همچنین موکب های ثابت مسیر اربعین، که نمود بیشتری در مراسم دارند و جمعیت بیشتری در این محل ها رفت و آمد دارند، رایزنی کنیم  قطعا استقبال چشمگیرتری از این برنامه ها را شاهد خواهیم بود.


 

این عضو کاروان نور بحث تبلیغات و اطلاع رسانی محافل قرآنی را در میزان استقبال از برنامه ها و ترویج فرهنگ قرآن کریم موثر ارزیابی و عنوان کرد: اگر همانند برنامه های مداحی و سخنرانی، برای محافل قرآنی هم تبلیغات صورت بگیرد و در مسیر پیاد هروی شاهد بنرهای تبلیغاتی این محافل نیز باشیم، قطعا استقبال زائرین از برنامه های قرآنی بیشتر خواهد بود.

وی همچنین استفاده از تجارب کمیته دعوت و اعزام قاریان به حج تمتع را در ارتقای برنامه های کاروان نور موثر دانست و گفت: توجه به اینکه اعزام کاروان قرآنی به حج تمتع به صورت موازی با ایان اربعین صورت می گیرد و برای زائرین بیت الله الحرام نیز در ایام حج، برنامه های عمومی توسط  قاریان و گروه های تواشیح  اجرا می شود، بنابراین  اگر در نوع گزینش افراد، تعداد و شاخصه های گزینش اعضای کاروان، نوع برنامه ریزی و ... از تجربیات کمیته دعوت و اعزام قاریان استفاده شود، قطعا  رشد این برنامه ها را شاهد خواهیم بود.

کاشفی همچنین تاکید کرد: اگرچه همکان واقف به شرایط ویژه و دشوارتر اربعین نسبت به حج تمتع هستیم، اما این تجربیات می تواند به ستاد اربعین یاری برساند.

 وی در پایان گفت: همه لحظات این سفر شیرین و خاطره انگیز بود، اما تماشای فضای معنوی و روح بخش همایش عظیم پیاده روی، روح آدمی را جلا می دهد، زمانی که  انسان شور و عشق و از خودگذشتگی زائرین، اعم از پیر و جوان و زن و مرد را می بیند که تنها با یک هدف مشترک در این مسیر قدم گذاشتند و هر کس به فراخور توان و مسئولیتش وظیفه ای را انجام می دهد، احوالش دگرگون می شود.


 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: