پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  گزارش, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ٠٩:٤٣   1397/12/22 شماره خبر:  ٢٢٣٢٢
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
دیدار نوجوانان طرح «اسوه» با آیات عظام علوی‌گرگانی و مبشرکاشانی
قاریان و حافظان نوجوان عضو طرح آموزشی - تربیتی اسوه با حضور در دفاتر آیت الله علوی گرگانی و آیت الله مبشر کاشانی با این دو مرجع و عالم عالیقدر دیدار کردند.

دیدار نوجوانان طرح «اسوه» با آیات عظام علوی‌گرگانی و مبشرکاشانی

به گزارش اتقان؛ قاریان و حافظان نوجوان عضو طرح آموزشی - تربیتی اسوه که دهمین دوره این طرح از ۱۶ اسفندماه در شهر مقدس قم در حال برگزاری است، روز گذشته، ۲۱ اسفندماه با حضور در دفاتر آیت الله علوی گرگانی و آیت الله مبشر کاشانی با این دو مرجع و عالم عالیقدر دیدار کردند.

در ابتدای این دیدارها، محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن و مدیر طرح اسوه، گزارشی از اهداف و اقدامات انجام شده در این طرح که ویژه نوجوانان نخبه قرائت و حفظ قرآن از سراسر کشور است و سال پنجم فعالیتش را پشت سر می‌گذارد، ارائه کرد.

در ادامه، آیت‌الله علوی گرگانی ضمن تجلیل و تحسین فعالیت‌های تخصصی و تربیتی قاریان و حافظان عضو طرح اسوه، ایشان را به عمل به معارف و مفاهیم قرآنی توصیه کرد و برای توفیقات بیشتر این نوجوانان دعا کرد.

در دیدار دیگری که با آیت الله مبشر کاشانی انجام شد، ایشان با مقایسه محرومیت‌های قرآنی در دوران قبل از انقلاب، شکوفایی فعالیت‌های قرآنی پس از پیروزی انقلاب اسلامی را وسیع و مرهون حمایت و هدایت رهبر معظم انقلاب دانست. ایشان همچنین پرداختن به هنرهای قرآنی تلاوت و حفظ را با ارزش و به عنوان اولین گام در مسیر انس با قرآن قلمداد کرد و از نوجوانان قرآنی خواست تا تلاش کنند و با عبور از این مرحله، وارد عرصه عمل به فرامین کتاب خدا شوند.

دهمین دوره طرح آموزشی - تربیتی اسوه با عضویت ۷۰ قاری و حافظ نوجوان تا ۲۴ اسفندماه در قم ادامه دارد.

منبع: ایکنا

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: