پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  گزارش, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٨:١٣   1397/03/03 شماره خبر:  ١٩٤٦٣
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
"تشریح قوانین و مقررات مالیاتی موسسات فرهنگی قرآن و عترت" در نمایشگاه قرآن
قوانین و مقررات مالیاتی حاکم بر موسسات فرهنگی قرآن و عترت طی نشستی تخصصی با حضور جمعی از فعالان این عرصه در نمایشگاه بین المللی قرآن تشریح شد.

"تشریح قوانین و مقررات مالیاتی موسسات فرهنگی قرآن و عترت" در نمایشگاه قرآن

 به گزارش اتقان؛ نشست تخصصی «قوانین و مقررات مالیاتی حاکم بر موسسات فرهنگی قرآن و عترت» شامگاه پنجمین روز از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با حضور امیر حسین سید صالحی معاون دفتر فنی و حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور و جمعی از فعالان موسسات قرآنی در محل غرفه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 سید صالحی در ابتدای این نشست تخصصی به تشریح قوانین و مقررات مالیاتی حاکم بر موسسات فرهنگی قرآن و عترت پرداخت و گفت: بر اساس آخرین اصلاحات قانون امور مالیاتی کشور، تمامی فعالیت های فرهنگی قرآن و عترت و امور مربوط به تبلیغ و ترویج قرآن معاف از مالیات هستند و به تعبیری مالیات آنها با نرخ صفر محسابه می شود.

 معاون دفتر فنی و حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: در قانون امور مالیاتی کشور، معافیت های مالیاتی برای فعالیت های مختلف و اشخاص پیش بینی شده است که از جمله می توان به بند «ل» اصل 139 اشاره کرد.

 وی یادآور شد: قانون مالیات کشور در تاریخ 1/1/1368 بعنوان نخستین قانون بعد از انقلاب اسلامی برای اجرا، ابلاغ شد.

سید صالحی با بیان اینکه این قانون آخرین بار در 31 تیر ماه سال 94 اصلاح شد ، اضافه کرد: قوانین لزوما باید از ضمانت اجرایی مناسب برخوردار باشند بر همین اساس در اصلاحات اخیر، قانون گذار ضمانت های اجرایی بیشماری را پیش بینی کرده است.

 معاون دفتر فنی و حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشورابراز داشت: طبق تبصره 2 ماده 119 برنامه پنجم توسعه، شرط استفاده از هرگونه معافیت مالیاتی در مرحله نخست، تسلیم اظهار نامه مالیاتی است.

 وی در همین رابطه تصریح کرد: البته این امر به تنهایی کافی نیست بطوری که کارفرمایان و صاحبان موسسات فرهنگی قرآن و عترت برای معافیت مالیاتی لازم است در مرحله بعدی نسبت به ثبت دفاتر قانونی اقدام کنند.

 بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با برگزاری نشست های تخصصی متعدد با موضوع قرآن و عترت تا 14 خرداد ماه مصادف با 19 رمضان در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برپا است.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: