پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  گزارش, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٤:٢٧   1396/08/10 شماره خبر:  ١٦٨٣٤
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
در نشست صمیمی اعضای کاروان نور مطرح شد؛
قرآن محور وحدت زوار اربعین/ مسئولیت سنگینی که برعهده کاروان نور است
نشست صمیمی اعضای کاروان نور جمهوری اسلامی ایران اعزامی به مراسم اربعین سال 96، روز گذشته با حضور قاریان، مبتهلان و اعضای گروه های تواشیح بین المللی اعزامی به اجتماع باشکوه اربعین حسینی، در محل شبکه قرآن و معارف سیما برگزار شد.

قرآن محور وحدت زوار اربعین/ مسئولیت سنگینی که برعهده کاروان نور است

 

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان» نشست صمیمی اعضای کاروان نور جمهوری اسلامی ایران اعزامی به مراسم اربعین سال 96، روز گذشته با حضور قاریان، مبتهلان و اعضای گروه های تواشیح بین المللی اعزامی به اجتماع باشکوه اربعین حسینی، در محل شبکه قرآن و معارف سیما برگزار شد.

در این جلسه که در راستای هماهنگی اعضا و بیان تجربیات سفر سال گذشته و همچنین آشنایی با فضا و شرایط سفر اربعین تشکیل شده بود، موارد بسیار مهمی مطرح شد که در ادامه به بخشی از این موارد  اشاره می شود:


«نکات کلیدی»

 

🌺 قرآن محور وحدت زوار اربعین؛

با توجه به ویژگی‌ها قیام امام حسین ع، قرآن کریم به عنوان محور وحدت زوار اربعین مطرح است و این برای کاروان نور فرصت بزرگی است، چراکه در هر موکبی که میزبان برنامه‌های قرآنی است، صدها زائر حضور حضور داشته و از این برنامه‌ها بهره مند می‌شوند، بنابراین تک تک عزیزان قاری و مبتهل مؤثر واقع خواهند شد.

 

 

🌺 پیاده روی اربعین سرآغاز تمدن نوین جهان به رهبری حضرت بقیه الله (عج)

مراسم اربعین حسینی برنامه بسیار ویژه و شاید بزرگترین رژه الهی_ سیاسی تاریخ بهشر، نوید تمدن نوین جهانی به پرچمداری حضرت حجت بن الحسن (عج) می‌دهد، به زودی انشاءالله، اهمیت این موضوع به حدی است که تمامی دشمنان اسلام را درگیر تقابل و تضاد با این حرکت نموده است.

 

 

🌺 حساب 14114، ویژه جذب نذورات قرآنی اربعین

این شماره حساب مردمی، به کمک‌های مردمی با نیت فعالیت‌های قرآنی تعلق داشته و در ابتدا توسط رهبر مظعم انقلاب متبرک شده است.

 

 

🌺 افزایش 50 درصدی تعداد اعضای کاروان نور

سال گذشته 40 نفر از اساتدی، قاریان و مبتهلین برجسته کشور در مراسم اربعیم حضور یافته و با توجه به آثار پربرکت این حضور، امسال 74 نفر از عزیزان در این کاروان حضور خواهند داشت.

 

 

🌺 برپایی بالغ بر 35 موکب ویژه فعالیت‌های قرآنی

با توجه به تاکید مسئولین ستاد اربعین بر استفاده حداکثری از ظرفیت جامعه قرآنی در این اجتماع باشکوه، امسال شاهد برپایی 35 موکب ویژه فعالیت‌های قرآنی خواهیم بود.

 

 

🌺 اجرای برنامه در شهرهای کویته، حله و ... علاوه بر نحف، کربلا و مسیر پیاده روی

🌺 حضور خادمین آستان قدس رضوی در کاروان نور

🌺 برپایی 10 محفل رضوی

🌺 پخش مستقیم 10 محفل قرآنی از شبکه قرآن و معارف سیما

🌺 سوره واقعه، محور فعالیت‌های قرآنی اربعین

 

«توصیه‌های راهبردی»

 

🌺 همراه داشتن ماسک، به دلیل گرد و غبار و وضعیت جوی نامناسب این روزهای عراق

 

🌺 علی رغم تمام اقدامات و رایزنی‌هایی که با مسئولین ستاد انجام شده، هوز اهمیت امور قرآنی برای برخی از مسئولین ستاد اربعین جا نیفتاده به همین دلیل احتمال اینکه در اجرای برنامه‌ها و زمان بندی اجراها، مسئله‌ای اتفاق بیفتد، پیش بینی می‌شود.

بنابراین از دوستان تقاضا می‌شود، برای شرایط خاصی که ممکن است اتفاق بیفتد، آمادگی داشته باشند.

 

 

 

🌺 ذکر چند نکته بسیار مهم

🌺 علی رغم همکاری و تعامل بسیاری از مسئولین، برخی دیگر سنگ اندازی کرده و مسیر برنامه ریزی‌ها را دچار اشکال کرده‌اند، به همین دلیل طبق آخرین اطلاعی که کسب شده، کاروان نور از شهر کاظمین به سمت ایلام، به صورت زمینی به کشور باز خواهد گشت.

 

🌺 شرایط سفر اربعین، اربعین شبیه هیچ سفر دیگری حتی حج، نیست

کربلا شهری است با ساختاری مناسب برای حدود 500 هزار نفر جمعیت که این ساختار در شرایط بحران می‌تواند جمعیت 5 میلیونی را نیز در خود جای دهد، اما حضور 25 میلیون زائر در مدت دو الی سه روز در این شهر، قطعاً غیر عادی و ویزه و حتی بحران زا است،

به هر حال به دلیل همین شراط ویژه وظیفه کاروان نور این هست که حداکثر توان خود را به کار گرفته و علی رغم همه تلاش‌های صورت گرفته خود را برای شرایط غیر قابل پیش بینی اماده کنند.

 

🌺 کارت شناسایی ویژه اعضای کاروان نور صادر خواهد شد به جهت اینکه در موکب‌ها با مسئولین موکب‌ها دچار مشکل نشویم.

 

 

🌺 اربعین ظرفیت تبلیغی و تروجی بسیار مناسبی است و برای امتداد و استمرار این ظرفیت، بسته‌هایی را آماده خواهیم کرد که در بین زائران توزیع خواهد شد، جهت معرفی فعالیت‌ها و جذب بیشتر مخاطب (راه‌های ارتباطی با قاریان و گروه‌های تواشیح).

 

 

🌺 تعاملی که بین اعضا با زوار و همچنین مردم عراق برقرار می‌شود، بسیار مهم است.

 

دوستان کاروان باید فداکاری و از خودگذشتگی بالایی داشته باشند، از تمام ملیت‌ها و مذاهب در اربعین حضور دارند، بچه‌ها باید بتوانند تعامل و ارتباط برقرار کنند.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: