پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار حوزه, اخبار برگزیده روز , اخبار حوزه ١٢:٠٢   1393/02/17 شماره خبر:  ٧٣٢٤
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
انتقاد شدید آیت الله العظمی مکارم از نوع لباس پوشیدن جوانان
آیت‌الله مکارم: متاسفانه ما تهاجم فرهنگی غربی ها را پذیرفته ایم، چرا جوان باید به پاره بودن لباسش افتخار کند، چرا باید زنان و دختران لباس تنگ و چسبان بپوشند و به آن افتخار کنند؟!

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور«اتقان نیوز» به نقل از خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله مکارم شیرازی، صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود، در مسجد اعظم قم با تاکید بر این که فرهنگ جامعه باید اصلاح شود، به پوشش برخی جوانان اشاره کرده و گفتند: متأسفانه غلبه فرهنگ غرب بر لباس پوشیدن جوانان هم سایه انداخته، چرا باید جوان مسلمان لباسی را بپوشد که فرهنگ غرب را تداعی می‌کند. ایشان ادامه دادند: برخی جوانان با پوشیدن لباس‌های تنگ نمی‌تواند به راحتی بنشینند یا برخیزند، این نوع لباس، در واقع لباس نیست، بلکه زندان است؛ این‌ها همه سوغات غرب است که باید اصلاح شود. این مرجع تقلید با اشاره به این که لباس نباید رنگ رویش رفته و پاره و حروف لاتین داشته باشد، ابراز داشتند: جوان‌ها بی‌گناه هستند، این مسائل تحمیل فرهنگ غرب بر جوانان است. حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب، یادآور شدند: متأسفانه ما تهاجم فرهنگی غربی‌ها را پذیرفته‌ایم، چرا جوان باید به پاره بودن لباسش افتخار کند، چرا باید زنان و دختران لباس تنگ و چسبان بپوشند و به آن افتخار کنند!؟ این مرجع تقلید با بیان این که چه کسی گفته پوشیدن لباس آستین کوتاه که تا بالای کتف رفته، نشانه شخصیت است؟، تصریح کردند: این وضعیت موجب ناراحتی است و باید جوانان را نجات داد ایشان همچنین خواستار نظارت متولیان فرهنگی به ویژه دولت بر مسائل فرهنگی شده و گفتند: باید از طریق صدا و سیما، مدارس، دانشگاه‌ها، روزنامه‌ها و ...، فرهنگ پوشش اسلامی برای جوانان تبیین شود، چرا که با کلی گویی کار پیش نمی‌رود. حضرت آیت الله مکارم شیرازی به خانواده و والدین توصیه کردند که بر نحوه لباس پوشیدن و مسائل نوجوانان و جوانان نظارت بیشتری داشته باشند.

 
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1393/02/20 23:37
0
2
چقدر داغ به دلمون میشه وقتی بعضی ازجوانان شیعه افتخارشون پوشیدن لباسهای پاره پاره ای هست که بابتش کلی هزینه میدن ولی بدنشون نمایان باشه!وچقدر ملت بابت نابخردی برخی خانواده ها وسکوت مسولین داره هزینه میده هزینه ای به قیمت خون شهدایی دادیم!افسوس وصد افسوس که همه چشماشون رو بستن!
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: