پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اجتماعی, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار اجتماعی, آموزش و تبلیغ, ایثار و شهادت, شهری و خانواده, مسابقه ١٥:١٤   1395/11/09 شماره خبر:  ١٤٣٢٣
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
درآستانه سالروز تولد شهید مدافع حرم "مرتضی خدادادی"
مرتضی رفت اما یادش همیشه زنده است
رییس و کارکنان فرهنگسرای رضوان در برنامه"به تماشای سرو"این هفته به مناسبت سالروزتولد شهید مدافع حرم شهید"مرتضی خدادادی" میهمان خانواده معظمش بودند.

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن وعترت کشور«اتقان نیوز» به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای رضوان؛ شهید « مرتضی خدادادی» در دی ماه 1366 به دنیا آمد. او از رزمندگان لشکر فاطمیون بودکه در دفاع از حرم حضرت زینب (س) و درگیری با نیروهای تروریست تکفیری سوریه به مقام شهادت نایل شد.

نازنین زهرا دختر خوانده شهید خدادادی فقط چند ماه طعم شیرین داشتن پدر را چشید و همان مدت زمان اندک برای تجربه مهر و محبت بین پدر و فرزندکافی بود. امروز اولین سال است که نازنین زهرا برای پدرش جشن تولد می گیرد. 

درگفت وگو با همسر شهید عنوان شد :

نازنین زهرا بی قرار پدر...

طاهره رحیمی، همسر شهید خدادادی این روزها خیلی بی قرار همسرش است. او درباره نحوه آشنایی و ازدواجش با شهید می گوید: «ما در محل کارمان با هم آشنا شدیم و او بعد از مدتی از من خواستگاری کرد. زمانی که مرتضی از من درخواست ازدواج کرد، به من گفت که "من هیچ چیزی ندارم جز این یک دست لباس تنم." از همان ابتدا مرتضی را به خاطر ایمان و اخلاقش دوست داشتم و اصلا مسائل مادی برایم مهم نبود. من قبل از ازدواج دختر خوانده ای داشتم به نام نازنین زهرا و مرتضی با دانستن این موضوع کمترین مخالفتی نکرد و نازنین زهرا را مانند دخترخودش دوست داشت. رفتار همسرم با او خیلی خوب بود و دخترمان هم به او وابسته شده بود. بعد ازشهادت  مرتضی ، نازنین زهرا خیلی دلتنگ می شود.

درمسجد جمکران از من اجازه گرفت...

همسر این شهید مدافع حرم درباره زمزمه های رفتن او به سوریه می گوید: « من و مرتضی مهر ماه1393 با هم عقدکردیم و دی ماه همان سال، مرتضی تصمیم به رفتن گرفت. آن روز ها را هیچوقت فراموش نمی کنم.  قرار بود سالروز تولد او را در جمکران بگیریم. همه ما رفته بودیم جمکران ولی مرتضی نتوانست بیاید. همان شب درست مقابل مسجد جمکران ایستاده بودم که تلفن همراهم زنگ زد. گفت" طاهره می خواهم از تو برای کاری اجازه بگیرم و نمی خواهم نه بگویی". من از تصمیم او چیزی نمی دانستم وگفتم باشه... مرتضی از من چه می خواهی؟ گفت "می خواهم به سوریه بروم." در همان جا بودکه مرا به عمه ی سادات قسم داد و دیگر نتوانستم چیزی بگویم.

ما تازه زندگی مشترکمان را شروع کرده بودیم و رفتن مرتضی برایم خیلی سخت بود. فردای آن روز پیامک زدکه «طاهره خیلی دوستت دارم...من رفتم...». بعد از آن پیامک یک ماه از مرتضی خبری نشد و زمانی که برگشت گفت که در این مدت دوره آموزشی می دیده و فردای آن روز هم عازم جبهه ی سوریه شد. بعد ازآن هم گاهی مرخصی می آمد و دوباره برمی گشت. اما بارآخری که رفت مدت یک هفته از او خبری نداشتم

یک هفته بی خبری از مرتضی ...

 خانم رحیمی در حالیکه اشک در چشمانش حلقه می زد، درباره نحوه شنیدن خبر شهادت همسرش گفت:«در آن یک هفته ای که از مرتضی خبری نداشتم، تلفن همراهش را دوستان او جواب می دادند اما هیچکدام نمی گفتند که مرتضی شهید شده است. درآخرین بار یکی از دوستانش را قسم دادم تا اینکه بالاخره گفت" مرتضی شهید شده است".  دوستانش می گفتند:"مرتضی زخمی بوده و فرمانده اجازه رفتن به منطقه جنگی را نمی داد اما روز عملیات وقتی مرتضی متوجه می شودکه دو نفر از دوستان 18 ساله اش شهید شده اند، خودش را پنهانی به منطقه می رساند و همان روز شهید می شود.گلوله به قلبش اصابت کرده بود و پیکر او از 8  صبح تا 2 بعداز ظهر در زیرآفتاب بود و کسی هم نمی توانسته پیکرش را برگرداند". بعد از شنیدن این موضوع یک هفته توان سخن گفتن نداشتم و مدتی گذشت تا به حالت عادی برگردم.  استقبال باشکوهی از مراسم شهادت مرتضی شد. مرتضی باعث شد من لشگر فاطمیون را بشناسم و این کار بزرگ مدافعان حرم را بهتر درک کنم»

این همسر شهید مدافع حرم درباره روحیه همسرش هنگام مرخصی و بازگشت از سوریه می گوید:« مرتضی خیلی از سوریه برایمان تعریف می کرد. او می گفت "وقتی حرم عمه ی سادات می روی ، خانه و خانواده فراموش می شود،  انگار هیچ کس را نداری. می گفت اگر کسی از حال و هوای سوریه باخبر باشد یک روز هم معطل نمی کند و خودش را به حرم می رساند. می گفت من سرباز بی بی زینب(س) هستم چطور آنجا را رها کنم و به خانه برگردم. این حرف های مرتضی خیلی روی من تاثیرگذاشت و مسیر زندگیم را عوض کرد.

امام خامنه ای ولی امرمسلمین جهان است...

همسر شهید خدادادی درباره این موضوع که خانه اش با عکس حضرت آقا و شهدا مزین است می گوید؛ امام خامنه ای متعلق به همه مسلمین جهان است. ایشان فقط رهبر ایران نیستند و متعلق به چهان اسلام هستند. در افغانستان و دیگرکشورهای اسلامی؛ ایشان را نایب برحق امام زمان(ع) و ولی امرمسلمین می دانند.

آرزوی نازنین زهرا...

نازنین زهرا دخترکوچک شهید مرتضی خدادادی با زبان شیرینش برای ظهور امام زمان(ع) دعا می کند و می گوید امام زمان (ع)که بیاید بابا مرتضی من هم بر می گردد، او چند سوره قرآن را از حفظ است و دعا می کند، دوباره بابا مرتضی را ببیند...

عشق را تقدیم عشق کردم...

در پایان همسر شهید از خوابی که دیده بود برایمان می گوید: «من عشق را برای عشق دادم. عشقم را تقدیم کسی کردم که بالاتر از همه عشق های جهان است. من خواب مرتضی را زیاد می بینم. اما یک بار خیلی واضح  دیدم که به خانه آمده است و به من و مادرش خوش آمد می گوید.گفتم مرتضی تو هم خوش آمدی. گفت" طاهره من فردا میهمان دارم، مراقب باشید خوب پذیرایی شوند". فردای همان روز با من تماس گرفتند وگفتند تعدادی خانواده شهدا از مشهد مقدس برای حضور در مزار شهدای مدافع حرم می آیند. آن روز هوا بارانی بود .یک جعبه شیرینی خریدم و خودم را به مزار مرتضی رساندم تا از میهمانان او پذیرایی کنم

ادامه برنامه که همراه با اهداء نماد "به تماشای سرو" وگرفتن عکس یادگاری است،کیک تولد شهید مدافع حرم «مرتضی خدادادی» با حضور همسر و دخترکوچکش بریده شد.

گفتنی است؛ مجاهدان مسلمان افغانستانی سپاه محمد(ص)که در زمان مبارزه با نیروهای طالبان در افغانستان درخط مقدم بودند و نیروهای تیپ ابوذرکه در زمان دفاع مقدس همراه رزمندگان ایرانی به دفاع از آرمان های اصیل انقلاب اسلامی پرداختند ، هسته اولیه لشگر " فاطمیون"را تشکیل می دهند.

علاقمندان برای  بهره مندی از برنامه های فرهنگسرای رضوان می توانند به نشانی: بهشت زهرا(س)، ورودی گلزار مطهر شهدا، مقابل جایگاه جلوس تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مراجعه کرده؛ یا برای کسب اطلاع بیشتر با تلفن: 55202218 تماس بگیرند.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: