پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , دیگر رسانه‌ها ١١:٤٢   1397/05/28 شماره خبر:  ٢٠٠٦٣
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
در جلسه شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما مطرح شد؛
تأکید بر پیوند معارف قرآنی با محرم و صفر
جلسه شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما با موضوع برنامه‌های محرم و صفر برگزار شد که در آن بر پیوند معارف قرآنی با محرم و صفر تأکید شد.

تأکید بر پیوند معارف قرآنی با محرم و صفر

 به گزارش اتقان؛ جلسه شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما با موضوع برنامه‌های محرم و صفر با حضورعبدالهادی فقهی زاده، محمدحسین محمدزاده، حجج اسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی، حمید محمدی و محسن عرفاتی و سید علی سرابی برگزار گردید، اعضا به بیان دیدگاه‌ها و طرح برنامه‌ها برای ایام محرم و صفر پرداختند.

در ابتدای این جلسه، محمدزاده مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به نظر سنجی مردمی، قالب سخنرانی را پرمخاطب‌ترین قالب برنامه سازی در ایام محرم و صفر برشمرد و افزود: با تعامل دوسویه با تولیت حرم‌های مطهر و سخنرانان می‌توان بر اساس نیازهای مخاطبان و دغدغه‌های مقام معظم رهبری تولیدات رسانه ای مناسبی داشت.

وی پیوند موضوع چهل سالگی انقلاب و اربعین سید الشهدا به عنوان فضای مشترک محرم و صفر بسیار مهم دانست و نیز طریق بیان شبهات در رسانه بصورتیکه ایجاد اشاعه شبهه نشود و همچنین پیوند معارف قرآنی با محرم و صفر را مورد تاکید قرار داد.

در ادامه فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای اندیشه ورزی شبکه با اشاره به ضرورت بررسی و تبیین زمینه‌های نهضت عاشورا، پرداختن به کتب عاشورایی، تحلیل مفهومی احادیث، جملات مشهور عاشورایی و ارائه خلاصه دانش نامه امام حسین (ع) به عنوان پایه کار در رسانه مورد تاکید قرار داد و افزود: باید قیام‌های پس از عاشورا مانند توابین، حر و ... به صورت میزگرد برای مخاطبین شبکه تشریح گردد.

حجت الاسلام و المسلمین حشمتی مشاور وزیر فرهنگ در امور روحانیت و دیگر عضو شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن نیز پرداختن به سبک زندگی امام حسین (ع) از زبان کارشناسان مذهبی و ترسیم آن با زندگی امروز و همچنین بهره گیری از قرائت قرآن کریم در ایام محرم و صفر را مهم ارزیابی کرد و بیان کرد: با توجه به بالا رفتن سطح علمی جامع، سطح مباحث مطروحه در صدا و سیما افزایش یابد.

دکتر سرابی قائم مقام شورای عالی قرآن هم تولید برنامه با استفاده از آیات کاربردی در زندگی مردم در قالب‌های مختلف برنامه سازی مورد تاکید قرار داد و افزود: ارادت ادیان آسمانی به امام حسین (ع) نمایش داده شود و شبهات که پیرامون مراسم‌های محرم و صفر مطرح می‌شود با حضور کارشناسان خبره پاسخ داده شود.

حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی به فضای رسانه بعد از عاشورا اشاره کرد و گفت: برنامه‌های معارفی شبکه‌های سیما می‌توانند نحوه عزاداری را با رویکرد معرفت افزایی به جای حزن سنگین تا اربعین ادامه دهند.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: