پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی, محافل و مراسم ٠٨:٣٣   1397/09/20 شماره خبر:  ٢٠٧٠٠
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
مهدی علم خواه از اعضای کاروان نور اربعین حسینی؛
استفاده از ظرفیت های قرآنی اربعین جهت آموزش و ختم قرآن
مهدی علم خواه از اعضای کاروان نور اربعین حسینی گفت: فرصت هایی که در این سفر به وجود می آید پتانسیل هایی برای آموزش قرآن،تلاوت های قرآنی،ختم قرآن استفاده کرد.

 

به گزارش خبرنگار اتقان، مهدی علم خواه قاری حاضر شده در کاروان نور اربعین حسینی در سال 97 در گفتگو با خبرنگار اتقان با بیان اینکه فعالیت این کاروان قرانی بسیار قابل تقدیر است افزود:اصل کار این کاروان فعالیت بسیار نیکویی است در این سفر رنگ و بوی قرآن و این جور مسایل کم رنگ است.

وی ادامه داد: باید با موکب ها هماهنگی بیشتری شود و مخصوصا موکب ها توجیه شوند که همه این مراسم پذیرایی مادی نیست بلکه پذیرایی معنوی که گل سرسبد آن قرآن است باید وجود داشته باشد.

علم خواه با اشاره به فعالیت های قرآنی این گروه گفت: یکسری از برنامه ها از قبل و هماهنگ شده بود و بخشی دیگر  از آنها فی البداهه بوجود می آمد.

این قاری قرآن با تاکید براینکه باید برنامه ریزی مناسبی برای سال های قبل انجام شود ادامه داد: برای برنامه ها و فعالیت های هرچه بهتر در سال آینده مواکب بیشتر توجیه شوند و مسئولان فرهنگی و مبلغین روی قرآنی شدن مواکب بیشتر کار کنند تا سفری برای اهل بیت همراه با قرآن انجام شود.

وی ادامه داد: فرصت هایی که در این سفر به وجود می آید پتانسیل هایی برای آموزش قرآن،تلاوت های قرآنی،ختم قرآن استفاده کرد که با برپایی بیشتر جلساتی در کارگروه فعالیت های قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین را میطلبد که در خصوص اصل برنامه هاd بحث شده و نحوه انتقالسازی فرهنگ موکب ها بررسی گردد.

علم خواه تشکیل کارگروه را یکی مهمترین مسائل در این خواند و افزود: تشکیل کارگروه خیلی مساله مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد و با مصاحبه و نظرخواهی شفاهی نمیشود خیلی مسایل را شفاف سازی کرد بحث آموزش قرآن نیز از دیگر مسائلی است که می تواند مورد بحث قرار گیرد.

وی در پایان پشینه سوابق قرآنی خود را ذکر کرد و گفت: بیش از سی سال است که مباحث قرآنی را درمباحث تعلیم و تربیت دنبال کرده، رتبه مسابقات متنوعی را در کارنامه شخصی ام دارم در حال حاضر نیز توفیق دارم در حرم حضرت معصومه(س)  قاری و موذن باشم همچنین در گروه معارف شبکه قرآن فعالیت هایی نیز دارم و گواهی های مربوطه از شورای عالی قرآن را دریافت کرده ام.

گفتنی است، کاروان نور اربعین حسینی 97 با ارائه برنامه‌های متفاوت قرآنی از جمله برگزاری محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان، حافظان و گروه‌های تواشیح و همخوانی از ۱۰ لغایت ۲۰ ماه صفر، ارائه خدمات قرآنی در قالب مشاوره قرآنی، غرفه کودک، پاسخ به شبهات، بیان احکام، تصحیح قرائت نماز و... (اعزام کارشناسان مذهبی)، برگزاری دوره آموزشی با محوریت آموزش مسئولان خیام قرآنی ایرانی و تعامل با مؤسسات قرآنی عراق (ویژه ۵۰ نفر از مسئولان مواکب قرآنی)،  تأمین نیاز‌های خیمه‌های قرآنی با ارسال ۵۰۰۰ جلد قرآن کریم (با همکاری مرکز طبع و نشر قرآن کریم، معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، سازمان اوقاف)، برای سومین سال متوالی اقدام کرد.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: