پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , موسسات عضو ١٣:٢٧   1397/07/10 شماره خبر:  ٢٠٣٤٧
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
بمناسبت هفته دفاع مقدس
فرهنگ سازی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس است
مدیر موسسه فرنگی بین الحرمین گفت : فرهنگ سازی ، از ثمرات بزرگ دفاع مقدس است .

 

فرهنگ سازی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس است 

به گزارش اتقان، محمد ابراهیمی مدیر موسسه فرهنگی بین الحرمین شاهرود بمناسبت هفته دفاع مقدس گفت : دوران دفاع مقدس روایت گر رشادت ها و دلاوری های انسان هایی آزاده است که با عزمی راسخ، گام در مسیری دشوار نهادند و اینگونه جلوه ای از عشق الهی را به منصه ظهور رساندند و آموزگار درس ایثار و از خودگذشتگی شدند .

یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است. در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتگی‏ها و ایثارگری‏های خود، آئین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی، و ارزشی فرهنگی همه جریان‏ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع خود قرار داده و دفاع مقدس زمینه ساز فرهنگ مقدسی شد که طریق اتصال به ملکوت را هموار کرد.

وی افزود: دوران دفاع مقدس یکی از درخشان ترین عرصه های دفاع محسوب می‌شود؛ هنگامه ای که ملت ایران در اتحادی بی نظیر و یکپارچه به مصاف با دشمن متجاوز رفتند و برای حفظ و پاسداری از خاک وطن، سراسر عشق، ایثار و شجاعت شدند، پس از پایان جنگ نیز مجاهدانی از تبار شهیدان برای دفاع از اسلام و حریم اهل بیت(ع) در قامت مدافعان حرم در جنگ با اندیشه های افراطی و تکفیری، جامه برازنده شهادت را بر تن کردند و تحسین جهانیان را برانگیختند . ابراهیمی در ادامه گفت ، باید خاطرات دوران دفاع مقدس به نسلهای آینده انتقال یابد ، تا آیندگان بدانند که این انقلاب اسلامی و دفاع مقدس چه روزهایی را پشت سرگذاشته است .

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: