پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی, موسسات عضو ١٣:٣٩   1397/03/19 شماره خبر:  ١٩٥٦٨
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
برپایی دوره‌های «تفسیر قرآن»؛ از اهداف مؤسسه فاطمیه خانوک
مدیرعامل مؤسسه فاطمیه خانوک با اشاره به اینکه در حال حاضر قرآن‌آموزان تنها به موضوع حفظ، روخوانی و روان‌خوانی قرآن می‌پردازند، اظهار کرد: نیاز است که در کنار این دوره‌ها قرآن‌آموزان بحث تفسیر قرآن را هم مدنظر قرار دهند و در همین راستا برآن شدیم تا دوره‌هایی با این مضمون برگزار کنیم.

برپایی دوره‌های «تفسیر قرآن»؛ از اهداف مؤسسه فاطمیه خانوک

به گزارش اتقان؛ فاطمه اسدی‌خانوکی، مدیرعامل مؤسسه فاطمیه خانوک شهرستان زرند استان کرمان گفت: این مؤسسه فعالیت‌هایش را با حفظ قرآن از سال ۸۳ شروع کرد و در سال ۸۶ به صورت رسمی ثبت شد. در ادامه کم کم کلاس‌های روخوانی، روانخوانی، تفسیر و تجوید نیز به دوره‌‌های مؤسسه اضافه شد.

وی در رابطه با فعالیت‌های شاخص این مرکز ادامه داد: اولین شهرستانی که در شهرستان زرند کلاس تفسیر قرآن برگزار می‌کرد مؤسسه فاطمیه بود و الان به جزء ۱۶ تفسیر نمونه قرآن رسیده‌ایم. همچنین در سال‌های ۸۸ و ۹۲ دو دوره تربیت مربی برگزار کردیم که چیزی حدود ۵۰ مربی تربیت شده است

مدیرعامل مؤسسه فاطمیه افزود: به دلیل جمعیت کم خانونک معمولاً جمعیت کلاس‌ها و دورهایمان نیز کم می‌شود و تقریباً می‌توان گفت اکثر ثبت‌ نامی‌هایمان ثابت هستند و تنها در کلاس‌های قرآن به زبان اشاره است که هر ساله به تعداد متقاضیان افزوده می‌شود.

اسدی اظهار کرد: در اوایل فعالیتمان مکانی برای برپایی دوره‌‌های قرآنی نداشتیم و به همین جهت با مدیر یکی از مدارس صحبتی کردیم و قرار شد در تمام فصول کلاس‌هایمان در این مدرسه برگزار شود. تا اینکه یک خیر پیدا شد و مکانی را که صاحبانش فوت کرده بودند را به صورت امانت در اختیار ما گذاشت.

مدیرعامل مؤسسه فاطمیه خانوک تصریح کرد: جزء‌خوانی قرآن و تفسیر آیه آخر جزء قرائت شده و حکمت‌های نهج‌البلاغه و تفسیر آن از جمله برنامه‌های این مؤسسه در ماه مبارک رمضان است. از آنجایی که مردم ما اکثراً قرآن‌خوان هستند اما ترجمه آیات را نمی‌دانند، بیشتر بر روی تفسیر کار می‌کنیم تا علاوه بر خواندن قرآن معنا و مفهوم آن را هم درک کنند تا بهتر بتوانند به آن عمل کنند.

 

منبع: ایکنا

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: