پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
يکشنبه ١٨ آذر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  استفتائات, موسسات عضو ١٤:١٨   1396/10/19 شماره خبر:  ١٧٤٨٠
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حجت الاسلام حسن زاده در برنامه زنده رصد شبکه قرآن مطرح کرد؛
پیشتازی موسسه امیرالمومنین (ع) کاشان در بزرگترین آزمون قرآنی کشور
همزمان با روزهای پایانی ثبت نام شانزدهمین آزمون سراسری قرآن وعترت ،حجت الاسلام حسن زاده با حضور دربرنامه رصد که ازساعت 19روزدوشنبه18بهمن 96 بصورت زنده پخش می شد؛ ازپیشتازی موسسه امیرالمومنین ع کاشان دربزرگترین آزمون قرآنی کشورخبرداد.

پیشتازی موسسه امیرالمومنین (ع) کاشان در بزرگترین آزمون قرآنی کشور

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان»، همزمان با روزهای پایانی ثبت نام شانزدهمین آزمون سراسری قرآن وعترت ،حجت الاسلام حسن زاده با حضور دربرنامه رصد که ازساعت 19روزدوشنبه18بهمن 96 بصورت زنده پخش می شد؛ ازپیشتازی موسسه امیرالمومنین ع کاشان دربزرگترین آزمون قرآنی کشورخبرداد.

 در این گفتگو، حجت الاسلام حسن زاده در پاسخ به سوال آقای صفری؛کارشناس مجری برنامه به این که تاکنون میزان ثبت نام موسسه امیرالمومنین(ع) چقدر بوده است گفت: از تاریخ20 آذرماه که آغاز ثبتنام بوده  تا الان 1600 نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند.

وی افزود: نکته قابل توجهی که در کاشان و درثبت نام رشته های مختلف می بینیم این است که هم در زمینه قرآن و هم در زمینه مفاهیم نهج البلاغه یعنی کتاب اخ القرآن و هم چنین کتاب اخت القرآن یعنی صحیفه سجادیه ثبت نام ها صورت گرفته است.

وی درباره تعداد کل فراگیران موسسه با توجه به این که ازاین مجموعه؛  1600 نفر تا کنون ثبت نام داشته اند، عنوان کرد: زیرمجموعه موسسه امیرالمومنین کاشان قریب به 10 هزار نفر است و به حول و قوه ی الهی یکی از موسسات برتر در کشور محسوب می شود که درسه حوزه قرآن ونهج البلاغه و صحیفه سجادیه کار میکند.

مدیر عامل موسسه امیرالمومنین(ع) با اشاره به این که 10 نفر از عزیزانی که در موسسه حافظ شدند، حافظ کل قرآن، کل نهج البلاغه و کل صحیفه سجادیه هستند، تصریح کرد: این موسسه بیش از 50نفرحافظ کل نهج البلاغه ؛ 120 نفرحافظ کل قرآن کریم و نزدیک به 1200 نفر حافظ قسمت هایی از قرآن و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه دارد.

 وی افزود: در زمینه صحیفه سجادیه نیز نزدیک به 15 نفر، حافظ کل شده اند که این هم در کشور ما بسیار بی نظیر بوده و سال قبل به عنوان موسسه برتر در زمینه صحیفه سجادیه در همایشی که در قم برگزار شد، از این موسسه تجلیل شد.

حجت الاسلام حسن زاده درباره اینکه شهرستان کاشان در حال حاضر به عنوان « شهر نهج البلاغه» شناخته می شودگفت: اولین مدارس شبانه روزی حفظ قرآن ونهج البلاغه در شهرستان کاشان دایر شده و اگر بخواهم به سابقه کاشان برگردم حدود هزار سال پیش در زمان تقریبا سید رضی اولین حافظ کل نهج البلاغه «محمد بن حسین غریب کاشانی» بوده است ویا اولین شارح نهج البلاغه  «سید ابو الرضای راوندی» یا اول نسخه خطی نهج البلاغه مربوط به «آیت الله کاشانی» بوده که  نتیجه اش وجود50 نفر حافظ کل نهج البلاغه  است که اکنون در موسسه امیرالمومنین ع کاشان وجود دارند.

 

مدیر عامل موسسه«برتر و برگزیده کشور» در پایان افزود: از سازمان اوقاف، اتحادیه تشکلهای قرآن وعترت کشور و به ویژه معاونت قران و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی که این ماراتن قرآنی را دایر کردند که به واسطه آن روز به روز و سال به سال شور مسابقات بیشتر شود، تشکر میکنم.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: