پايگاه خبري اتقان -  قرآني، فرهنگي، اجتماعي
فارسي
العربي
English
»
سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧ -
گروه هاي خبري
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سيستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:


اتقان
آسیب شناسی فعالیت‌های قرآنی 1/ سعید قربانی؛
ما در کشور نهاد سیاست گذار به معنای واقعی نداریم، شورای توسعه فرهنگ قرآنی قرار بود که یک نهاد سیاست گذار باشد، اما متاسفانه نهادهای قرآنی، به معنای واقعی کلمه، شورا را به عنوان یک نهاد سیاست گذار قبول ندارد و فقط زمان تقسیم بودجه صندوق مشارکت توسعه و یا زمانی که به مشکلی برمی خورند که حل و فصل آن در توان خودشان نیست، به شورا مراجعه می‌کنند.
(1397/11/23)
اتقان
سلیمی، عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور؛
متأسفانه در چند سال اخیر، شاهد کاهش مستمر بودجه قرآنی بودیم و تخصیص همان میزان اندک بودجه در حوزه‌های قرآنی در زمان نامناسب، نه‌تنها دردی از جامعه قرآنی دوا نکرده، بلکه ضربه‌های اساسی به فعالیت‌های قرآنی کشور وارد کرده است.
(1397/11/24)
اتقان
از جمله شاخصهایی که باعث تمایز مسابقات بین‌المللی قرآن ایران از دیگر مسابقات شده است، می‌توان به حضور اقشار مختلف مردم در این مسابقات، برگزاری مراسم افتتاحیه با حضور رؤسای جمهور ادوار مختلف، حضور بالاترین مقام‌های کشور در ایام مسابقات، برگزاری مراسم دیدار با مقام معظم رهبری و رهنمودهای ارزشمند معظم له و ... اشاره کرد. رقابت‌هایی که از افتخارات جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.
(1397/11/24)
اتقان
قاسم جهان‌آرا/ مدیر مجمع اساتید، قاریان و حافظان استان همدان؛
در مدت 40 سال سابقه فعالیت قرآنی در کشور از زمان پیروزی انقلاب، اگر چشم مردم به کمک‌های دولتی بود، به‌هیچ‌وجه همین اندک فعالیت‌های قرآنی که در حال انجام است نیز انجام نمی‌شد.
(1397/11/07)
اتقان
آغاز ثبت نام آزمون چهاردهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان
«حسین بهبودی» درباره چهاردهمین دوره آزمون های ارزیابی و اعطای مدارک تخصصی به حافظان قرآن کریم گفت: مبتنی بر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 84 مبنی بر اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم این ارزیابی از سال 85 شروع شده است که تا امروز 13 دوره از آن توسط دبیرخانه سازمان تبلیغات اسلامی با موفقیت برگزار شده است.
(1397/11/24)
اتقان
بیست و سومین آیین تکریم از خادمان قران کریم جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه 29 بهمن ماه برگزار می گردد.
(1397/11/24)
اتقان
مسئول طرح استعدادهای درخشان قرآنی کشور سازمان دارالقرآن الکریم از برگزاری اولین دوره مسابقات سراسری قرائت استعدادهای قرآنی کشور طی روزهای دوم و سوم اسفندماه خبر داد.
(1397/11/29)

اتقان
فاطمه شیرازی به‌عنوان نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن اردن حضور خواهد داشت.
(1397/11/29)

اتقان
بنده همیشه این موضوع را وظیفه خودم می‌دانم که در حد توان بتوانم بین دوستان و همکارانم از زیبایی و عظمت قرآن و نحوه انس گرفتن با قرآن صحبت کنم و به نحوی عاملی برای نزدیکی دوستانم به قرآن باشم.
(1397/11/29)

اتقان
طی نشستی صورت گرفت؛
در اولین روز از برپایی نشست انجمن خادمان قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران اساسنامه این انجمن با حضور فعالان و خادمان و اساتید قرآنی مورد بررسی و اصلاح قرار گرفت.
(1397/11/29)

اتقان
تیم فوتسال وارثان؛ موقوفه مکتب القرآن ثارالله درجام دهه فجر قهرمان شد.
(1397/11/29)

اتقان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه آیین‌نامه مسابقات کتبی، شفاهی و جشنواره هنر، پژوهش، ادبیات دینی و برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت اعضای هیأت علمی و مدرسان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه را ابلاغ کرد.
(1397/11/28)

اتقان
با توجه به درخواست مخاطبان مهلت ارسال اثر به”جشنواره دعا و اذان برتر” تمدید شد.
(1397/11/28)

اتقان
با موسسه مبین کرمانشاه بیشتر آشنا شویم؛
ا توجه به کمبودهایی که در مناطق محروم و روستاها از نظر فرهنگی و پرداختن به حوزه قرآن و عترت وجود دارد، با همراهی همسرم به این فعالیت اقدام کردیم، البته همچنان این کمبود و نیاز در مناطق محروم احساس می‌شود.
(1397/11/28)

اتقان
مصطفی شرفی، نوجوان خوزستانی که حافظ بیت الاحزان است توانست در مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) خوش بدرخشد.
(1397/11/28)

اتقان
کتاب«تضمین نحوی در قرآن» از سوی موسسه فرهنگی قرآن و عترت رسول امین (ص)منتشر شد.
(1397/11/28)

اتقان
با حضور نماینده ایران در ماه مبارک رمضان؛
بیست و سومین دوره مسابقات بین المللی کشور امارات سال ۹۸ مقارن با ماه مبارک رمضان با حضور محمد رضا ولی محمدی نماینده کشورمان در دوبی برگزار می شود.
(1397/11/28)

اتقان
‍ سرپرست واحد نوشین شهر موسسه دارالحافظین قرآن کریم آذربایجان غربی منصوب شد.
(1397/11/28)

اتقان
ستاد اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم را اعلام کرد.
(1397/11/28)

اتقان
مسئول تعامل با نهادها و مؤسسات قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه زمان ثبت مکان‌های رشته‌های شفاهی آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سامانه آزمون را اعلام کرد.
(1397/11/27)