پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی, موسسات عضو ١١:٢١   1398/10/24 شماره خبر:  ٢٣٢٤٤
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
تربیت قرآنیان شاخص در تمامی رشته ها از سوی موسسه جامعه القرآن
اولین جلسه گروه آموزشی، فرهنگی، ورزشی، هنری مدارس جامعه القرآن الکریم و اهل البیت علیهم السلام با حضور محمد مهدی طباطبایی برگزار شد.

 

تربیت قرآنیان شاخص در تمامی رشته ها از سوی موسسه جامعه القرآن

به گزارش اتقان، اولین جلسه گروه آموزشی،فرهنگی،ورزشی،هنری مدارس جامعه القرآن الکریم و اهل البیت علیهم السلام برگزار شد.

این جلسه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مهدی طباطبایی مدیر جامعه القرآن الکریم، قدسیه طباطبایی معاونت اجرایی،حجت الاسلام   علم الهدی قائم مقام موسسه جامعه القرآن،  میر عارفین معاونت آموزش جامعه القرآن و جمعی ازنخبگان و فرهیختگان حوزه های قرآنی،آموزشی،فرهنگی،ورزشی و هنری تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه مدیر عامل موسسه جامعه القرآن الکریم ضمن اشاره به روند آموزشی مدارس طی دو دهه گذشته با

اهتمام و تاکید بر نقش مدیران مدارس به عنوان مجریان سیاست های جامعه القرآن بر تدبیر و تصمیم سازی گروه های آموزشی مدارستاکید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی طباطبایی به این نکته اشاره داشتند که والدین به دنبال محیط فرهنگی و قرآنی برای آموزش فرزندانشان هستند و ما باید علاوه بر توجهمان به آموزه های قرآنی و فرهنگی از جوانب دیگر آموزشی غافل نشویم.

در ادامه  علم الهدی درباره عملکرد آموزش در مدارس جامعه القرآن در سال تحصیلی 98_99 به بیان توضیحاتی پرداختند و طرح استعدادیابی را یک ایده موفق و ضروری در عرصه آموزش دانسته و همچنین از جشنواره قرآنی مدارس به عنوان گام دوم این طرح نام بردند.

حجت الاسلام علم الهدی ارزیابی 4600 دانش آموز در جشنواره قرآنی مدارس را یک دستاورد بزرگ تلقی  و اظهارامیدواری کردند  همانند این طرح ها در حوزه های آموزشی،هنری و ورزشی نیز صورت بگیرد.

سپس معاونت آموزش جامعه القرآن الکریم با اشاره به انسان شناسی اسلامی و منویات مقام معظم رهبری این مطلب را ضروری دانستند که دانش آموزان جامعه القرآن نه تنها در امور قرآنی بلکه در تمام زمینه های آموزشی،فرهنگی،ورزشی و هنری باید شاخص باشند.

جناب آقای میرعارفین با ذکر نمونه های متعددی از حافظان جامعه القرآن که از نخبگان رشته های ریاضی,علوم انسانی,علوم تجربی و رشته های مختلف ورزشی و هنری محسوب میشوند؛تربیت نخبه قرآنی موفق در عرصه های گوناگون را ممکن دانسته و این مهم را بعنوان  یکی از اهداف موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل البیت علیهم السلام  بیان کردند.

در انتها با بیان مطالبی درمورد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نوجوان هم طراز انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب از سوی میرعارفین و تشریح نظرات و پیشنهادات از سوی نخبگان شرکت کننده ،جلسه مذکوربه اتمام رسید.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: