پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٠:١٤   1398/09/10 شماره خبر:  ٢٣٠٤٨
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
همراه با مرحله چهارم دوره‌های دوازدهم و سیزدهم؛
مرحله سوم چهاردهمین آزمون اعطای مدرک به حفاظ برگزار می‌شود
مرحله سوم چهاردهمین آزمون اعطای مدرک به حفاظ همراه با مرحله چهارم دوره‌های دوازدهم و سیزدهم این آزمون روز ۱۵ آذرماه برگزار می‌شود.

مرحله سوم چهاردهمین آزمون اعطای مدرک به حفاظ برگزار می‌شود

به گزارش اتقان؛ از سوی سازمان دارالقرآن الکریم، سومین مرحله چهاردهمین آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن، همچنین، مرحله چهارم دوره‌های دوازدهم و سیزدهم این آزمون جهت اعطای مدرک همتراز کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می‌شود.

تعداد ۲۰ نفر از حفاظ قرآن در آزمون مرحله چهارم دوره‌های دوازدهم و سیزدهم و نیز تعداد ۳۷ نفر در آزمون مرحله سوم چهاردهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن حضور خواهند داشت.

این آزمون براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بالاترین مدرکی است که به حفاظ قرآن به صورت رسمی اعطا می‌شود. نکته حائز اهمیت اینکه، آزمون مرحله سوم شامل ۶۰ سؤال مفردات از کتاب «قاموس» آیت‌الله قرشی و نیز ۱۲۰ سؤال ترجمه از ترجمه آیت‌العظمی مکارم شیرازی است.

محمد رمضانی‌فرد، کارشناس دبیرخانه ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ سازمان دارالقرآن در این رابطه اظهار کرد: شرکت‌کنندگان در آزمون مرحله چهارم طبق روال و مطابق آئین‌نامه سازمان به سؤالات مربوط به تفسیر ۱۵ جزء از قرآن و نیز سؤالات مربوط به علوم قرآن که برگرفته از کتاب آیت‌الله معرفت است، پاسخگو خواهند بود.

رمضانی‌فرد با بیان اینکه این آزمون از ساعت ۱۴ روز جمعه، ۱۵ آذرماه در محل سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می‌شود، تصریح کرد: حدود دو هفته پس از برگزاری آزمون نیز نتایج به صورت رسمی از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی تلاوت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: