پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٢٨ آبان ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٤:٣٦   1398/04/16 شماره خبر:  ٢٢٦٧٦
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
میرزاجانی خبر داد؛
آغاز اعزام کاروان نور همراه با نخستین گروه‌ها از حجاج/محافلی که سفیران قرآنی در آنها شرکت می‌کنند
میرزاجانی با اعلام اعزام اعضای کاروان نور به حج همزمان با نخستین گروه‌ها از حجاج، گفت: برنامه‌های این کاروان مثل حضور در حلقه‌های قرآنی مسجدالنبی(ص) به دلیل تسلط بالا بر هنر تلاوت، با استقبال حجاج کشورهای مختلف مواجه می‌شود.

آغاز اعزام کاروان نور همراه با نخستین گروه‌ها از حجاج/محافلی که سفیران قرآنی در آنها شرکت می‌کنند

به گزارش اتقان؛ «محمدتقی میرزاجانی» با اشاره به نزدیک شدن به ایام اعزام کارون نور به سرزمین وحی، اظهار کرد: با توجه به اینکه اعزام های حج به دو دسته مدینه قبل و مدینه بعد تقسیم می شود، اعزام اعضای کارون نور (قاریان، حافظان و گروه های همخوانی) به عربستان و حج تمتع 98 نیز بر این اساس صروت می گیرد.

رئیس دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم درباره اعزام نخستین گروه از کاروان نور، ادامه داد: تلاش بعثه مقام معظم رهبری معمولاً بر آن است که از نخستین روزهای اعزام حجاج اعضای کاروان نور نیز به حج اعزام شوند تا در هتل ها و مکان های عمومی به اجرای برنامه برای زائران ایرانی و نیز زائران دیگر کشورها بپردازند.

وی درباره فضاهای پیش بینی شده برای اجرای برنامه توسط کاروان نور، بیان کرد: جمع حجاج ایرانی، هتل های محل استقرار آنها، محافل انس با قرآن، برنامه ها و همایش های بعثه مقام معظم رهبری، حلقه های قرآنی مسجدالنبی(ص)، محافل دعاخوانی مثل آئین پرفیض دعای کمیل و محافل باشکوه قرآنی طبقه دوم مسجدالحرام از جمله مکان هایی است که برای اجرای برانامه توسط اعضای این کاروان پیش بینی شده است.

میرزاجانی در پاسخ به این سوال که «آیا کاروان نور در محل استقرار حجاج دیگر کشورها نیز برنامه اجرا می کند؟»، بیان کرد: به اقتضای شرایط حج هر سال برنامه هایی با تدبیر بعثه رهبری در این راستا تدارک دیده می شود مثل حضور قاریان ایرانی در بعثه زائران دیگر کشورها.

رئیس دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم درباره میزان اقبال زائران از برنامه های کاروان نور، خاطرنشان کرد: استقبال و اقبال از این برنامه ها در حد بالایی است، برای مثال تلاوت قاریان ایرانی در حلقه های متعدد قرآنی که با حضور استادان در جای جای مسجدالنبی(ص) تشکیل می شود به دلیل تسلط بالای آنان به هنر تلاوت هموراه با توجه ویژه زائران همراه می شود.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: