پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
پنج شنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٩  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٣:٤١   1398/02/24 شماره خبر:  ٢٢٥٤٣
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حضور فعال اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور در نمایشگاه بیست و هفتم قرآن کریم
حسن محمدی، مدیر عامل اتحادیه قرآن و عترت کشور از حضور این نهاد مردمی در بخش موسسات قرآنی بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم خبر داد.

 

حضور فعال اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور در نمایشگاه بیست و هفتم قرآن کریم

به گزارش اتقان؛ حسن محمدی، مدیر عامل اتحادیه قرآن و عترت کشور از حضور این نهاد مردمی در بخش موسسات قرآنی بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم خبر داد و گفت: امسال هم اتحادیه به رسم سال های گذشته حضور فعال و پررنگی را بیست و هفتمین دوره نمایشگاه قرآن خواهد داشت، امسال برنامه های متععدی را با هدف شناساندن ظرفیت موسسات و نهادهای مردمی به عموم مردم و مخاطبین طراحی کردیم.

«طراحی  5 نشست تخصصی در نمایشگاه بین المللی قرآن»

وی افزود: از این حیث، سعی کردیم از ظرفیت نمایشگاه قرآن برای بهره برداری و محتواسازی در حوزه های مختلف تخصصی قرآنی هم استفاده کنیم. در این راستا، 5 نشست تخصصی را  با موضوعات مختلفی که  مورد دغدغه عموم موسسات قرآنی است، ازجمله نقش موسسات قرآنی در تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، بررسی روند صدور مجوز مهد و پیش دبستانی های قرآنی، گزارش فعالیت های اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور، نماینئگی موسسات قرآنی در قالب کثرت یا انحصار، پیگیری اقدامات قرآنی صورت گرفته در مورد نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی ... طراحی کردیم که براساس نشست های صورت گرفته و خروجی آن ها، گامی در جهت ارتقای جایگاه موسسات مردمی برداریم.

 »ضیافت افطار و همایش مدیران موسسات قرآنی استان تهران»

مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور با اشاره به برگزاری همایش مدیران موسسات قرآنی خاطرنشان کرد: در اواسط برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، همایشی را با حضور موسسات قرآنی استان تهران خواهیم داشت و هدیه ای از طرف معاونت قرآن و عترت ارشاد به این عزیزان اختصاص خواهد یافت که به نوعی گردهمایی و هم اندیشی موسسات قرآنی استان تهران خواهد بود.

 »برگزاری مسابقات روزانه حفظ و مقاهیم قرآن کریم»

وی در ادامه گفت: علاوه بر موارد ذکر شده، برنامه های مختلف دیگری نیز در غرفه اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برای ارائه به مخاطبین و بازدیدکنندگان نمایشگاه خواهیم داشت. برگزاری مسابقات روزانه با حضور بازدیدکنندگان نمایشگاه، مسابقات حفظ ویژه کودکان و آشنایی عموم مردم با موسسات قرآنی و ارائه مشاوره در خصوص نحوه تاسیس موسسات قرآنی از جمله این برنامه هاست.

«با استفاده از نرم افزارهای بارکد خوان، با موسسات قرآنی آشنا شوید»

محمدی تصریح کرد: اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور، در اقدام دیگری از طریق  نرم افزار های تلفن همراه و فضای مجازی، بانک اطلاعات موسسات قرآنی را در اختیار مخاطبین قرار داده و در تلاش است، نیاز مخاطبین در خصوص آشنایی و دسترسی به نزدیک ترین مراکز تخصصی حفظ، قرائت، پژوهش و سایر حوزه های فعالیت قرآنی را برطرف نماید.

یادآور می‌شود، غرفه اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور از 22 اردیبهشت لغایت 4 خردادماه از ساعت 17 الی 24، در مصلی امام خمینی (ره)، درب 64 و 65، ستون 94، میزبان مشتاقان قرآن و عترت خواهد بود.

 

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: