پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
پنج شنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٩  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٤:٠٨   1398/02/22 شماره خبر:  ٢٢٥٣٨
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
مدیرعامل موسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا (س)؛
ثبت نام دوره‌های حفظ یک ساله و طرح رحله تا پایان ماه رمضان ادامه دارد/ طرح‌های حفظ تخصصی در کادرسازی قرآنی مؤثر است
مدیرعامل موسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا (س)، گفت: هدف از اجرای طرح‌های حفظ تخصی به ویژه طرح حفظ یک ساله، کادر سازی قرآنی بوده است و در این مدت کادر سازی خوبی انجام شده، به عنوان مثال همین 400 حافظ قرآنی که با ما همکاری دارند، خروجی همین طرح‌ها هستند که اکنون به عنوان مدیر، استاد و مبلغ قرآنی در سطح کشور فعالیت دارند.

 

ثبت نام دوره‌های حفظ یک ساله و طرح رحله تا پایان ماه رمضان ادامه دارد/ طرح‌های حفظ تخصصی در کادرسازی قرآنی مؤثر است

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا شاهسونی، مدیرعامل موسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا (س)، در گفت و گو با «اتقان» با اشاره به تأسیس مراکز حفظ یک ساله قرآن کریم، عنوان کرد: از سال 1380 مراکزی به عنوان مراکز حفظ و تفسیر در یک سال از سوی موسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا (س)، کار خود را در از یک مرکز آغاز و امسال در هفدهمین دوره، تعداد این مراکز به 12 مرکز در کشور رسیده است.

وی افزود: خواهران و برادران علاقه مند هر سال در اردیبهشت ماه، ثبت نام و پس از مصاحبه و اخذ آزمون ورودی، به دوره آزشمایشی دو ماه دعوت می‌شوند و کسانی که در این دوره آزمایشی موفق به کسب استانداردهای لازم می‌شوند، به دوره اصلی که 10 ماه بعد برگزار می‌گردد، دعوت و در این مدت موفق به حفظ کل قرآن کریم می‌شوند.

مدیرعامل موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (س) در ادامه خاطرنشان کرد: در کنار این طرح، از حدود 5 سال قبل، طرحی تحت عنوان «طرح رحله» در راستای غنی سازی اوقاف فراغت دانش آموزان شروع به فعالیت کرد، این طرح ویژه تابستان است و عزیزان در مدت دو ماهه تابستان، حافظ جزء 30 و سوره بقره، خواهند شد و از برنامه‌های مختلف، تفریحی، ورزشی، معرفتی، اردویی و مباح احکام برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه در پنجمین سال از برپایی دوره‌های آموزشی رحله، 43 مرکز در 15 استان کشور به صورت شبانه روزی طرح رحله را اجرا خواهند کرد و امیدوار هستیم که انشاءالله با استقبال جوانان و نوجوانان عزیز بتوانیم، هم طرح رحله و هم دوره‌های حفظ یک ساله را به نحو احسن و شایسته اجرا کنیم.

شاهسونی با تاکید بر مشارکت 400 نفر از برادران حافظ قرآن در طرح‌های حفظ تخصصی، عنوان کرد: در هر دو طرح رحله و حفظ یکساله، تاکید ما بر حضور جوانان و نوجوان پسر و برادر است، علت این هم امر هم آن است که اکثر مؤسسات قرانی از جمله شعب روزانه موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (س)، عمده فعالیتشان در بخش خواهران متمرکز است، بنابراین تلاش کردیم تا در جبران این نقیصه در بحث حفظ برادران، نقش خود را ایفا کنیم.

این فعال مردمی با اشاره به اینکه اجرای این دو طرح در بخش خواهران تنها به یک مرکز در کشور اختصاص دارد، گفت: از خواهران و برادران 14 الی 22 ساله و علاقه مند به حفظ قرآن، جهت شرکت در این طرح‌های ملی دعوت می‌نماییم.

وی افزود: عزیزان باید توجه کنند که تسلط بر روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در مدارس حفظ یک ساله و آشنایی با روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در طرح رحله از جمله شرایط ثبت نام در این دوره‌ها می‌باشد.

شاهسونی خاطرنشان کرد: ثبت نام در این دو طرح ملی از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز و تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت و علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به وب سایت موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (س)، در این طرح ثبت نام نمایند.

مدیرعامل موسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا (س)، در پایان گفت: هدف از اجرای طرح‌های حفظ تخصی به ویژه طرح حفظ یک ساله، کادر سازی قرآنی بوده است و در این مدت کادر سازی خوبی انجام شده، به عنوان مثال همین 400 حافظ قرآنی که با ما همکاری دارند، خروجی همین طرح‌ها هستند که اکنون به عنوان مدیر، استاد و مبلغ قرآنی در سطح کشور فعالیت دارند.

 

جهت ثبت نام در طرح ملی رحله اینجا  و جهت ثبت نام در طرح های ملی حفظ شبانه روزی اینجا  کلیک کنید.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: