پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
يکشنبه ٣٠ تير ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ٢٣:٤٠   1398/01/25 شماره خبر:  ٢٢٤١٧
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
انتخاب داوران مسابقات بین‌المللی قرآن بر اساس دانش قرآنی و تجربه داوری
نشست خبری هیأت داوران سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور داوران بین‌المللی این دوره از مسابقات برگزار شد.

انتخاب داوران مسابقات بین‌المللی قرآن بر اساس دانش قرآنی و تجربه داوری

  به گزارش اتقان، محمدتقی میرزاجانی مسئول کمیته فنی این دوره از مسابقات در این نشست خبری اظهار کرد: یکی از نقاط برجسته این دوره از مسابقات برگزاری مرحله مقدماتی به صورت غیرحضوری بوده است.

وی با بیان اینکه پیوست آموزشی در این دوره از مسابقات پیش‌بینی شده است، افزود: مشاوره‌ها و راهنمایی‌های تخصصی از ماه های گذشته به قاریان و حافظان ارائه شده و اساتید راهنما فعالیت داشتند.

مسئول کمیته فنی سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم خاطرنشان کرد: سطح آموزشی این دوره از مسابقات نسبت به دوره های گذشته افزایش داشته است.

میرزاجانی با بیان اینکه عدالت و انصاف در داوری این دوره از مسابقات رعایت شده است، خاطرنشان کرد: ۵۷ داور از ۱۳ کشور جهان در بخش آوایی سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم حضور داشتند.

وی در پایان با اشاره به امکان وجود اعتراض‌ها از سوی قاریان، گفت: اگر اعتراضی از سوی قاریان دریافت شود، قطعا بررسی و نتیجه آن در صورت صحیح بودن اعلام می شود.

استاد عبدالرسول عبایی رئیس هیأت داوران این دوره از مسابقات هم اظهار کرد: از چهارمین دوره این مسابقات تاکنون حضور داشتم و از سال ۱۳۶۴ تا این دوره، آیین‌نامه داوری مسابقات به مراتب تغییر کرده و مطلوب‌تر شده است.

وی با بیان اینکه برگزاری مرحله مقدماتی سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم به صورت غیرحضوری کاری ارزشمند بوده است، افزود: امسال دقتی که داوران در انجام داوری داشتند قابل مقایسه با دوره های گذشته نیست.

رئیس هیأت داوران سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بیان کرد: در انتخاب داوران بین‌المللی که از کشورهای خارج دعوت کردیم تنها ملاک ما علم قرآنی و علم داوری آنها بوده است.

عبایی گفت: در هیچ کجای مسابقات قرآنی جهان قاری حق اعتراض ندارد اما در جمهوری اسلامی حق اعتراض به شرکت کنندگان داده شده است اما در محدوده خاص خودش بررسی می شود.

خیریه عچرش رئیس هیأت داوران بخش بانوان سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم هم اظهار کرد: در این دوره از مسابقات در بخش بانوان میزبان نمایندگان ۲۸ کشور جهان بودیم.

وی بیان کرد: مسابقاتی که در جمهوری اسلامی برگزار می‌شود بازتاب جهانی دارد و اهمیت بخش بانوان نیز بسیار بالاست.

رئیس هیأت داوران بخش بانوان سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم خاطرنشان کرد: افتخار می کنیم که جمهوری اسلامی به نقش و جایگاه بانوان در مسابقات بین المللی قرآن کریم توجه ویژه ای کرده است.

دکتر سید عقیل حسین المنور داور اندونزیایی سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم هم با بیان اینکه باعث افتخار است که در این مسابقات شرکت کردم، افزود: از طرف خود و دولت اندونزی از جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این مسابقات ارزشمند قدردانی می کنم.

وی بیان کرد: بعنوان کسی که افتخار شرکت در هیأت داوران را داشتم می‌توانم بگویم این مسباقات پیشرفت محسوسی را در بخش های مختلف داشته است.

داور اندونزیایی سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم خاطرنشان کرد: سطح متسابقین نسبت به دوره های گذشته بسیار افزایش داشته که دستورالعمل این مسابقات نقش بسزایی در آن داشته است.

حسین المنور گفت: آیین‌نامه قوی و وجود مرحله مقدماتی از دلایل افزایش کیفیت این دوره از مسابقات به شمار می رود.

 

 

 

استاد محمد عصفور داور مصری این دوره از مسابقات هم اظهار کرد: از کسانی که مانند سرباز در برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم فعالیت داشتند، قدردانی می‌کنم.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه در ترویج دین مبین اسلام و برگزاری مسابقات قرآنی پیش قدم است.

داور مصری این دوره از مسابقات با بیان اینکه شایسته ترین شخصیتی که باید از آنها قدردانی کنیم نبی مکرم اسلام هستند که کتاب الهی را برای ما هدیه آورند، اظهار کرد: اگرچه علوم قرآنی در کتاب الهی پایان ناپذیر است اما تمام این واقعیت ها و استفاده از قرآن از قرائت و تلاوت آغاز می شود.

محمد عصفور با بیان اینکه در باب قرائت تمام امت اسلامی با یکدیگر متحد هستند و به قرائت قرآن کریم اعتقاد دارند که می تواند وحدت امت اسلامی را قوی‌تر کند، گفت: باید با قرآن کریم ملت‌های مسلمان به وحدت جهانی برسند.

بدیه حجی خضر العبدلی داور اهل کشور کویت نیز در این نشست گفت: انقلاب اسلامی، اسلام را دوباره در جهان احیا کرده است و ما با حضور در این مسابقات تجربه بسیار خوبی به‌دست آورده‌ایم.

زینب موحد داور بخش بانوان از کشور افغانستان هم گفت: ما در جهان امروز باید  الگوی زن مسلمان را برای همه ی بانوان تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه زن مسلمان به شدت مورد هجمه دشمنان اسلام است، افزود: زن در اسلام از جایگاه بالایی برخوردار و قرآن کریم نیز به آن به طور ویژه اشاره کرده است.

داور افغانستانی این دوره از مسابقات تاکید کرد: افتخار می کنیم برای خانم‌ها مسابقه ای برگزار شده که چکیده تجربیان سی و شش دوره است.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: