پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
يکشنبه ٣٠ تير ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ٠٩:٣٦   1398/01/25 شماره خبر:  ٢٢٤٠٦
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
نماینده عمان در سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم؛
شعار جهان اسلام قرآن است
نماینده کشور عمان؛ در سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با اشاره به حضور گسترده مسابقه‌دهندگان از کشورهای عربی و اسلامی گفت: حضور قرانیان با یک شعار خاص که همه یک کتاب واحد و همه یک امت اسلامی است، سبب مسابقات و فرهنگ آموزش قرآن در جهان روزبه‌روزارزشمندتر شود و اتحاد مسلمانان نیز افزایش...

 

 شعار جهان اسلام قرآن است

به گزارش اتقان، محمد درویش متسابق شرکت کننده در رشته حفظ سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن از کشور عمان گفت: برای اولین بار است که در مسابقات بین المللی قرآن در ایران شرکت می کنم اما در مسابقات قرآن ملی و محلی عمان بسیار شرکت کرده ام، مسابقات در ایران بسیار منظم و در سطح عالی برگزار می شود.

حافظ کل قرآن از کشور عمان با بیان اینکه قرآن را از روی عشق و علاقه و از سنین طفولیت فراگرفتم عنوان کرد: برگزاری مسابقات بین المللی قرآن می تواند نقش بسیار تأثیرگذاری در حفظ وحدت مسلمانان داشته باشد.

 وی در پاسخ به این سؤال که آیا اسلام هراسی که امروز آمریکا و صهیونیست ها در جهان انجام می دهند، تأثیری در کمرنگ شدن فرهنگ اسلامی در جوامع بین المللی دارد؟ گفت: اتفاقا بر عکس این تبلیغات نه تنها تأثیری ندارد بلکه این مسابقات که انجام می شود از کشورهای عربی و اسلامی دور هم جمع می شوند و این مسابقات هم یک شعار خاص دارد که همه یک کتاب واحد و همه یک امت اسلامی هستیم و این در جهان روز به روز ارزشمندتر می شود و اتحاد مسلمانان را افزایش می دهد.

محمد درویش با قدردانی از مهمان نوازی مسئولان اجرایی مسابقات و مردم ایران اظهار کرد: از لحظه ای که از فرودگاه وارد شدیم با استقبال بسیار خوبی مواجه شدیم در هتل یک مترجم در اختیار ما قرار دادند که با ما در تماس هستند و نظم و انضباط بسیار خوبی در مسابقات حاکم است.

وی سطح مسابقات را از نظر فنی و کیفی بسیار بالا عنوان کرد و گفت: رقابت بسیار فشرده است و اینکه داوران روبه رو یا سمت چپ و راست متسابق قرار نمی گیرند و در جای دیگر با شنیدن صدای متسابقان داوری می کنند باعث می شود استرس متسابقان کمتر شود.

 

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: