پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٧:٢٤   1397/12/05 شماره خبر:  ٢٢٢٤٠
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
آسیب شناسی فعالیت‌های قرآنی 2/ استاد محمدحسین سعیدیان؛
نگاه مادی، عامل اصلی رکود/ برای فعالیت های قرآنی نقشه راه ترسیم شود
محمدحسین سعیدیان نگاه صرفاً مادی به فعالیت‌های قرآنی و کمرنگ شدن معنویات را از عوامل بروز مشکلات و معضلات حال حاضر جامعه قرآنی عنوان کرد.

نگاه صرفا مادی، عامل رکود/ برای فعالیت های قرآنی نقشه راه ترسیم شود

به گزارش «اتقان» علی رغم گذشت 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و دستاوردهای بسیاری که در زمینه فعالیت‌های قرآنی برای نظام اسلامی حاصل شده، از جمله شکل گیری ساختارهای قرآنی مانند شورای توسعه، معاونت قرآن و عترت و ...، تربیت چهره‌های قرآنی و معرفی آن‌ها به جامعه، رشد جلسات و محافل قرآنی، برپایی رویدادهای مهم قرآنی مانند نمایشگاه قرآن، مسابقات قرآنی و... اما به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر باوجود تمام تلاش‌هایی که در راستای قرآنی کردن جامعه صورت گرفته، نظام اسلامی در عمومی کردن انس با قرآن کریم، فهم و تدبر در قرآن، مأنوس شدن آحاد مردم با قرآن کریم و... موفق عمل نکرده، این امر قطعاً برکسی پوشیده نیست، بسیاری از طرح‌های قرآنی، ناتمام و یا بدون نتیجه رها می‌شوند، جلسات و محافل دیگر آن شور و شوق سال‌های گذشته را ندارد.

پایگاه خبری اتقان، در پرونده ویژه‌ای قصد دارد، با بهره گیری از نظرات نخبگان و فعالان قرآنی، به دنبال آسیب شناسی از فعالیت‌های قرآنی کشور، به بیان راه کارهایی برای برون رفت از وضعیت فعلی و بازگشت به دوران اوج فعالیت‌های قرآنی بپردازد.

استاد محمدحسین سعیدیان، قاری بین المللی کشورمان و از اساتید قرائت کشور در گفت و گویی کوتاه با «اتقان»، عدم ترسیم نقشه راه و سند چشم انداز فعالیت‌های قرآنی براساس منویات رهبر معظم انقلاب توسط مبادی ذی ربط را از علل اصلی آسیب‌های موجود در فعالیت‌های قرآنی کشور برشمرد و گفت: عدم توجه و اهتمام مسئولین و دولتمردان و عدم اختصاص بودجه کافی و درخور فعالیت‌های قرآنی، همچنین بروز برخی اختلافات و عدم وجود وحدت و سعه صدر در میان جامعه قرآنی را نیز از عوامل وضعیت کنونی جامعه قرآنی دانست.

سعیدیان در پایان نگاه صرفاً مادی به فعالیت‌های قرآنی و کمرنگ شدن معنویات را از دیگر عوامل بروز مشکلات و معضلات حال حاضر جامعه قرآنی عنوان کرد.

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: