پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١١:٢٩   1397/09/14 شماره خبر:  ٢٠٦٦٦
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
معاون برنامه‌ریزی و آموزش معاونت قرآن و عترت:
طرح ملی حفظ کارکنان دولت موجب انس بیشتر باقرآن می شود
مریم قاسم احمد معاون برنامه ریزی و آموزش معاونت قرآن و عترت گفت:طرح ملی حفظ کارکنان دولت موجب انس بیشتر باقرآن می شود.

به گزارش اتقان،مریم قاسم احمد معاون برنامه‌ریزی و آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ثبت نام کارکنان دولت در طرح ملی حفظ قران گفت: این آزمون  درراستای تحقق طرح ملی حفظ قرآن و با هدف فرهنگ سازی  سبک زندگی قرانی  از اواخر آبان ماه برای کارکنان دولت آغاز شده است  و تا 24 آذر ماه ادامه داد.

وی ادامه داد: این دوره با محوریت حفظ سوره های ناس تا زلزال و بخشی از  طرح بشارت 1452 است که با مجوز سازمان اداری استخدامی کشور در حال برگزاریست . براین اساس برای  کارکنانی که در این دوره شرکت کرده و در آزمون پایانی  آن موفق شوند 8 ساعت ضمن خدمت محاسبه خواهد شد.

قاسم احمد در خصوص دستگاه های فعال در این طرح ادامه داد: تا کنون بیش از 20 دستگاه اجرایی در این دوره مشارکت کرده اند که وزرات جهاد کشاورزی، سازمان ها و نهاد های تابعه ریاست جمهوری، وزارت علوم تحقیقات فناوری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیشترین سهم شرکت در این آزمون را داشته اند.

این مدیر قرآنی با تاکید بر اینکه تا کنون بیش از 15 هزار نفر ثبت نام اولیه انجام داده انند افزود: از همان روزهای نخست آغاز این دوره اموزشی با استقبال خوبی از سوی کارکنان دولت مواجه بوده ایم و تاکنون بیش از 15 هزار نفر از کارکنان در این طرح شرکت کرده اند.

وی با بیان روند ثبت نام و اجرای این طرح ادامه داد:دوره به صورت الکترونیکی برگزار شده و تمام فرآیند ثبت نام و آزمون و دریافت گواهینامه بصورت غیر حضوری و الکترونیکی خواهد بود . علاقه مندان می توانند در سایت  quranedu.ir ثبت نام کرده و در آزمون پایانی در تاریخ 25 الی 27 آذر ماه ، شرکت کنند.

قاسم احمد درخصوص محتوای این دوره غیر حضوری تصریح کرد:محتوای آموزشی نیزدر شانزده جلسه مفاهیم و  حفظ قرآن ارائه می شود که ثبت نام کنندگان پس از ثبت نام می توانند فایلهای حفط و مفاهیم را به صورت جداگانه و هرکدام شانزده جلسه در سایت دریافت کنند.

معاون برنامه ریزی و آموزش معاونت قرآن و عترت وزرات ارشاد ادامه داد: استقبال تا کنون بسیار خوب بوده است و استان های تهران ،خراسان رضوی ،کرمان ، آذربایجان شرقی و اصفهان به ترتیب بیشترین سهم شرکت کننده در این آزمون را به خود اختصاص داده اند و امیدواریم سازمان ها  کارکنان خود را برای شرکت دراین دوره و باهدف اشنایی با حفظ و مفاهیم سوره های کوتاه قران ترعیب نمایند. از انجا که غالبا افراد با سوره های کوتاه  جزء30 مآنوس هستند،با حفظ روشمند این ایات و اشنایی با واژگان پرکاربرد این سوره ها زمینه انس با دیگر ایات قران نیز فراهم خواهد شد.زیرا حفظ ایات قران خود می تواند مقدمه ای برای تدبر و انس بیشتر و در نتیجه کاربردسازی مفاهیم و تعالیم گهربار  قران در زندگی فردی و اجتماعی باشد. از این جهت برگزاری چنین دوره هایی  می تواند گامی کوچک  در مسیر انس با مفاهیم این صحیفه هدایت باشد. زیرا کارکنان بخش بزرگی از جامعه ما هستند که اموزش سبک زندگی قرآنی در میان انها می تواند این هدف را تا حد بسیاری در سطح جامعه نیز محقق سازد.

وی اظهار داشت: بر همین اساس حضور حتی یک نفر از کارکنان دولت در این طرح حائز اهمیت است.

قاسم احمد با اعلام اینکه باید شرایط مناسب را برای شرکت کارکنان دستگاه ها به وجود آورد بیان داشت: در بین کارکنان دولت این علاقه و اهتمام وجود دارد و با فراهم شدن شرایط و مقدمات لازم قطعا انگیزه   اموزش این دوره بیش از پیش خواهدشد.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: