پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٢:٢٨   1397/01/26 شماره خبر:  ١٩١٢٢
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:
انس با قرآن را باید به هنجار تبدیل کرد/ لزوم استفاده از فناوری های نوین در ترویج قرآن
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: یکی از ابزارهایی که به ما کمک می‌کند تا مسیر را به خوبی دنبال و فرهنگ قرآنی را به یک هنجار تبدیل کنیم، فناوری‌های نوین است که باید به خوبی از آن استفاده کرد.

 

انس با قرآن را باید به هنجار تبدیل کرد/ لزوم استفاده از فناوری های نوین در ترویج قرآن

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن وعترت کشور«اتقان»، محمدرضامخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم رونمایی از سامانه جامع حفظ با تبریک سال نو و ماه مبارک رجب اظهار داشت: ما باید برای ترویج قرآن تلاش کنیم که در مرحله اول خودسازی قرآنی نقش مهمی دارد. اگر اسم کشور ما ایران اسلامی است و قرآن و اهل بیت(ع) عضو جدانشدنی ما هستند به دلیل نگاه انقلابی و روش حکومتی است.

وی با بیان اینکه نهادهایی که برای ترویج فرهنگ قرآنی تلاش کردند سرمایه‌های ما هستند افزود: هرچه ما برای قرآن خدمت کنیم و به مفهوم واقعی خادم قرآن باشیم خداوند به ما برکت می‌دهد و زمینه پیشرفت را برای ما فراهم می‌کند. ابرقدرتها نتواستند نگاه سلطه‌گری خود را به ایران تحمیل کنند که دلیل آن برگرفته از نگاه قرآنی به جهان است.

مخبردزفولی با اشاره به اینکه هرچه در رابطه با قرآن کار کرده و انس با کلام وحی را به هنجار تبدیل کنیم باز هم کم است خاطر نشان کرد: یکی از ابزارهایی که به ما کمک می‌کند تا مسیر را به خوبی دنبال و فرهنگ قرآنی را به یک هنجار تبدیل کنیم، استفاده از فناوری‌های نوین است. دوستان ما در کارگروه‌های تخصصی تلاش می‌کردند اما گاهی این اقدامات همگرا نبودند.

وی به نبود اطلاعات متقن در زمینه قرآن اشاره کرد و گفت: با وجود اقدامات متعدد اطلاعاتی از تلاش اساتید و فعالان قرآنی و تعداد حافظان قرآن نداشتیم بنابراین امکان وجود برنامه‌ریزی برای تربیت 10 میلیون حافظ قرآن وجود نداشت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه با راه‌اندازی سامانه جامع حفظ امکان برنامه‌ریزی دقیق ایجاد شده است خاطر نشان کرد: باید در این سامانه داده‌های دقیق و بیشتری قرار گرفته و در این زمینه امنیت سامانه نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: