پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , موسسات عضو ١٦:٣٦   1396/11/25 شماره خبر:  ١٧٧٨٧
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
تجلیل از اساتید جلسات خانگی قرآن از سوی دارالقرآن حرم امام خمینی(ره)
مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) گفت: در همایش تجلیل از خادمان قرآن ۱۰ هزار نفر از قرآن‌آموزان جلسات خانگی بانوان حضور دارند که ۳۰۰ استاد خانگی قرآن کریم تجلیل می‌شوند.

تجلیل از اساتید جلسات خانگی قرآن از سوی دارالقرآن حرم امام خمینی(ره)

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان»، نشست خبری برنامه های دارالقران حرم امام خمینی(ره) عصر امروز سه شنبه24 بهمن ماه در مسجد14معصوم تهران برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام روح الله قائمی مسیول دارالقران حرم ضمن خوشامدگویی به اصحاب رسانه گفت: دارالقران حرم چند ماهی تاسیس شده است و بنا بر این دارد که فعالیت های خود رادر قالب بسترسازی  و طرح های مختلف در حوزه قرانی و مذهبی پیگیری کند.

وی در مورد طرح بسترساز افزود: این طرح با هدف جمع‌آوری اطلاعات جلسات خانگی قرآن و عترت و با نظر تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره) مصوب شد تا بستر سایر فعالیت‌های دارالقرآن باشد.

مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) تصریح کرد: مهم‌ترین بستر شکل‌گیری جلسات مذهبی همین جلسات خانگی هستند که در این طرح جلسات قرآنی منطقه 20 شناسایی و براساس آن همایش «تجلیل از خادمان قرآن» پنجشنبه 26 بهمن ساعت 9 صبح در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی با اعلام سخنرانان این همایش اضافه کرد: سید حسن خمینی تولیت حرم امام خمینی (ره) از سخنرانان اصلیی مراسم بوده و حضور حجت الاسلام قرائتی و شیخ حسین انصاریان تا کنون قطعی نشده است.

قائمی با اشاره به خودجوش بودن جلسات خانگی عنوان کرد: در این همایش 10 هزار نفر از قرآن‌آموزان جلسات خانگی بانوان حضور دارند و قرار است در آن از 300 استاد خانگی قرآن کریم تجلیل شود که بدون گرفتن هزینه‌ای در راه قرآن گام برداشته‌اند، و سیدحسن خمینی از جمله سخنرانان نخستین همایش «تجلیل از خادمان قرآن» هستند.

وی ضمن اشاره به هدف همایش «تجلیل از خادمان قرآن» بر مبنای ارتقاء انگیزه و کمک به بالا بردن سطح کیفی و کمّی جلسات قرآن خانگی بیان کرد: نیازسنجی جلسات خانگی قرآن هدف اصلی این طرح است، چراکه فرهنگ جلسات خانگی و حضور فیزیکی در چنین جلساتی باید حفظ شود.

مسئول دارالقرآن حرم مطهر امام خمینی(ره) در پایان با بیان اینکه فعالیت دارالقرآن هیچ اصطکاک و موازی کاری با فعالیت سایر نهادها ندارد خاطرنشان کرد: فعالیت ما در حوزه‌ای متمرکز شده که کمتر مورد توجه قرار گرفته و از فارغ‌التحصیلان قرآنی که انگیزه اصلی آنها ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی است بهره گرفته می‌شود.

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: