پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , موسسات عضو ١٣:٠١   1396/07/19 شماره خبر:  ١٦٥٨٦
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
از سوی موسسه مهد قرآن کشوری
آموزش فراگیر با کتاب «آموزش جامع قرآن کریم»
محمود کریمی معاون آموزش موسسه مهد قرآن کشوری به تشریح کتاب آموزش جامع قرآن پرداخت.

آموزش فراگیر با کتاب «آموزش جامع قرآن کریم»

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان»، محمود کریمی معاون موسسه مهد قرآن در گتگو با خبرنگار این پایگاه با اشاره به رونمایی از کتاب «آموزش جامع قرآن کریم » گفت: این کتابی که در معرض عموم علاقه مندان قرار می گیرد به نام آموزش جامع قرآن است.

وی ادامه داد:به دلیل اینکه آموزش های قرآن در کشور آنچه که مرسوم است به صورت پلکانی و مرحله ای قرار دارد و به صورت جزیره ای برگزار می شود مثلا جایی کلاس روخوانی، روانخوانی، حفظ ، تجوید به صورت جداگانه برگزار می شود اسم این کتاب را آموزش های جامع قرآن کریم نامیدیم.

معاون آموزش موسسه مهد قرآن کشوری در خصوص اهداف این طرح تصریح کرد: این طرح باهدف آسان کردن آموزش ها و کسب مهارت های مورد نیاز مانند، روخوانی صحیح قرآن، درک معنا، و مفاهیم و استفاده از مصادیق  آن در زندگی و تفکر و تدبر در کلام الهی و نیز حفظی ساده و نسبی  تدوین شده است تا بهره مندی از این مثلث« خواندن ،فهم، تدبر و حفظ» به انس مستمر با قرآن و عمل به آموزه های حیات بخش آن بیانجامد.

کریمی با اشاره به نحوه آموزش گفت: در این روش افراد علاقه مند به فراگیری قرآن در هر سطحی که هستند از همان ابتدا آموزش قرآن را به صورت ترکیبی یاد میگیرند و این مهارت را کسب میکنند که صحیح بخواند بفهمند و در مورد آنچه میخوانند فکر کنند و مصادیق کاربردی آن را در زندگی روزمره خود بیابند.

کریمی با اشاره به اینکه این کتاب در حال حاضر منبع تمامی شعبات موسسه مهد قرآن قرار گرفته است افزود: این طرحی که موسسه مهد قرآن ارائه کرده است در تمامی کلاسهای شعب خودمان در حال اجرا بوده و  مجموعه ای از این آموزش ها را در به صورت اینکه قرآن آموز در یک جلسه قرار هم با روخوانی قرآن آشنا می شود  و هم درک معنا و مفاهیم و هم با یک موضوع قرآنی آشنا و تدبر کرده و مصادیق قرآنی را پیدا میکند.

وی با اشاره به اینکه آموزش جامع قرآن در سه سطح عمومی ارائه میشود گفت: سطح یک : عبارات و پیام های کوتاه از قرآن ، نهج البلاغه و ادعیه است و سطح دوم آن فراز های منتخب از قرآن ، نهج البلاغه ، صحیفه سجادیه و ادعیه و سطح سوم آن سوره هایی منتخب یا بخش هایی از نهج البلاغه ، صحیفه سجادیه، ادعیه و زیارات است.

 کریمی با تاکید بر گذراندن  سطح عمومی و در ادامه راه یافتن به سطح تخصصی گفت:با گذراندن سطح عمومی و ورود به دوره تخصصی دوره هایی را مانند حفظ تخصصی کل قرآن، مفاهیم تخصصی و یا تفسیر موضوعی  میتوانند با آمادگی مناسبی به آن راه پیدا کنند.

 معاون آموزش این مووسه کشوری با اشاره به روش آموزش این کتاب آموزشی ادامه داد: ارائه طرح درس همراه با قرائت عبارت توسط قرآن آموزان به صورت دسته جمعی ،تمرین در منزل ، پرسش های قبل از هر درس که به صحیح خوانی آیه مربوط به عبارت همان درس و یا خواندن عبارت های گذشته همراه با ترجمه از حفظ کمک میکند ، تمرین آزاد از روش های آموزشی در هر درس این کتاب می باشد.

وی با اشاره به  همایش مدیران شعب مهد قران سراسر کشور گفت: در شهریور ماه که تمامی شعب در همایش ترنم وحی  شرکت کردند این کتاب به آنها معرفی شد و بخشنامه و ایین نامه آن ظرف چند روز ابلاغ میشود تاافراد جدیدی که علاقه مند به درست خوانی قرآن هستند با این کتاب آغاز کنند.

کریمی با اشاره به مخاطبین این کتاب اضافه کرد: این کتاب برای مقاطع چهارم دبستان به بعد مناسب بوده و موسسه مهد قرآن منبعی متفاوت برای بچه های پیش دبستانی دارد که آن چهار جلدکتاب «ستاره ها» است.

گفتنی است علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به نشانی مهد قرآن کشوری واقع در تهران، میدان خراسان، خیابان خراسان، بعد از سه راه لُرزاده، کوچه مسجد فومنی و یا باشماره 33522500 تماس حاصل نمایند.

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: