پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:


صفحه اصلی > مصاحبه 
اتقان
دوره‌های آموزش‌های تخصصی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت لرستان؛
دوره‌های آموزشی تخصصی در دو سطح مقدماتی و عالی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت کوهدشت برگزار می‌شود.
(1394/08/16)

اتقان
سیدعلی سرابی:
قائم‌مقام شورای عالی قرآن گفت: مسابقات بین‌المللی قرآن از مؤلفه‌های توسعه فرهنگی است و وقت آن رسیده است تا اجرای همه یا بخشی از مسابقات به بخش‌های مردمی واگذار شود.
(1397/12/21)

اتقان
حسین رفیعی، قاری و مبتهل بین‌المللی قرآن کریم در صفحه اینستاگرامش #چالش_یک_دقیقه_با_قرآن را به راه انداخته که با استقبال علاقه‌مندان به کلام‌الله و چهره‌های فرهنگی، هنری و مذهبی کشور مواجه شده است.
(1397/12/14)

اتقان
آسیب شناسی فعالیت‌های قرآنی 2/ استاد محمدحسین سعیدیان؛
محمدحسین سعیدیان نگاه صرفاً مادی به فعالیت‌های قرآنی و کمرنگ شدن معنویات را از عوامل بروز مشکلات و معضلات حال حاضر جامعه قرآنی عنوان کرد.
(1397/12/05)

اتقان
رئیس کمیته تخصیص اعتبار صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه از بودجه دریافتی سال 97 تاکنون حدود 12 میلیارد و 500 میلیون تومان به دستگاه‌ها پرداخت شده است، گفت: این مبلغ برای قرارداد اجرای برنامه‌های قرآنی سال 95 دستگاه‌ها بوده است.
(1397/12/01)

اتقان
شیخ‌ویسی خبر داد:
معاون رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت معاونت وزارت ارشاد با اشاره به رویکرد برنامه‌محور نمایشگاه قرآن، اظهار کرد: به این معنا که همه مؤسسات اعم از حقوقی و حقیقی حتماً باید طرح و ایده‌های جامع قرآنی را به دبیرخانه نمایشگاه ارائه دهند و سپس این طرح‌ها در شورای طرح و برنامه نمایشگاه قرار می‌گیرد
(1397/11/30)

اتقان
با موسسه مبین کرمانشاه بیشتر آشنا شویم؛
ا توجه به کمبودهایی که در مناطق محروم و روستاها از نظر فرهنگی و پرداختن به حوزه قرآن و عترت وجود دارد، با همراهی همسرم به این فعالیت اقدام کردیم، البته همچنان این کمبود و نیاز در مناطق محروم احساس می‌شود.
(1397/11/28)

اتقان
سلیمی، عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور؛
متأسفانه در چند سال اخیر، شاهد کاهش مستمر بودجه قرآنی بودیم و تخصیص همان میزان اندک بودجه در حوزه‌های قرآنی در زمان نامناسب، نه‌تنها دردی از جامعه قرآنی دوا نکرده، بلکه ضربه‌های اساسی به فعالیت‌های قرآنی کشور وارد کرده است.
(1397/11/24)

اتقان
آغاز ثبت نام آزمون چهاردهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان
«حسین بهبودی» درباره چهاردهمین دوره آزمون های ارزیابی و اعطای مدارک تخصصی به حافظان قرآن کریم گفت: مبتنی بر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 84 مبنی بر اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم این ارزیابی از سال 85 شروع شده است که تا امروز 13 دوره از آن توسط دبیرخانه سازمان تبلیغات اسلامی با موفقیت برگزار شده است.
(1397/11/24)

اتقان
آسیب شناسی فعالیت‌های قرآنی 1/ سعید قربانی؛
ما در کشور نهاد سیاست گذار به معنای واقعی نداریم، شورای توسعه فرهنگ قرآنی قرار بود که یک نهاد سیاست گذار باشد، اما متاسفانه نهادهای قرآنی، به معنای واقعی کلمه، شورا را به عنوان یک نهاد سیاست گذار قبول ندارد و فقط زمان تقسیم بودجه صندوق مشارکت توسعه و یا زمانی که به مشکلی برمی خورند که حل و فصل آن در توان خودشان نیست، به شورا مراجعه می‌کنند.
(1397/11/23)

اتقان
مسئول بیت الاحزان آباده طشک نی‌ریز خبر داد:
گردهمایی مربیان و حافظان مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) شهرستان کازرون با حضور 90 حافظ کل و اجزاء قرآن کریم این شهرستان و مربیان و مسئولان شعب بیت الاحزان در شهرستان کازرون برگزار شد.
(1397/11/17)

اتقان
حجت‌الاسلام پژمان‌فر در جمع خانواده‌های جامعه کارگری خبر داد:
رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس در جشنواره فجر قرآنی جامعه کارگری با اشاره به اینکه همت خانواده‌ها شرط تحقق هر برنامه قرآنی است، گفت: اجرای نهضت روخوانی و روان‌خوانی را در دستور کار داریم؛ برنامه‌ریزی از ما و حضور ۱۰ ساعته در این طرح برعهده خانواده‌هاست.
(1397/11/15)

اتقان
مشاور ارتباطات و ساماندهی معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد ضمن پاسخگویی به تمام ابهامات وارده، به دفاع همه‌جانبه از شفاف‌سازی حمایت‌های این معاونت از مؤسسات قرآنی پرداخت. او در عین حال برخی ایرادات را نیز وارد دانست و از افزایش تلاش‌ها برای رفع چنین ایراداتی در شفاف‌سازی‌های آینده خبر داد.
(1397/11/15)

اتقان
در پاسخ به حاشیه های اخبر؛
عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توضیح مصوبه جلسه ٤٢ شورای توسعه فرهنگ قرآنی در خصوص توقف روند صدور مجوز مؤسسات قرآنی از سوی هیئت رسیدگی و بازگشت روند صدور مجوز این مؤسسات به حال سابق و صدور مجوز به صورت مستقل توسط نهادهای وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات به صورت مجزا، گفت: از حدود 3 سال قبل، هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآن و عترت با تجمیع وظایف وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات و طی توافقی که بین این دو سازمان در این حوزه، صورت گرفته و ضمن طرح این موضوع در جلسات شورای توسعه، این هیئت تشکیل شد.
(1397/11/15)

اتقان
آخرین تغییرات مسابقات بین‌المللی قرآن ایران اعلام شد؛
از جدید‌ترین ضوابط و تغییرات سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران می‌توان به تخصیص سهمیه بیشتر به کشورهایی با قاریان و حافظان قوی‌تر و برگزاری مرحله مقدماتی به صورت غیرحضوری، مرحله نیمه نهایی در محل اسکان و فینال در مصلای امام خمینی(ره) اشاره کرد.
(1397/11/14)

اتقان
پژمان‌فر خبر داد:
رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس از رایزنی با رئیس سازمان برنامه و بودجه و وعده وی مبنی بر افزایش اعتبارات ردیف صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی از ۲۷ میلیارد تومان به ۱۰۰ میلیارد در بودجه سال ۹۸ خبر داد.
(1397/11/13)
گزارش تصویری

 
استعداد گمنام قرآنی کشور