پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٠١ خرداد ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:


صفحه اصلی > مصاحبه 
اتقان
طی مراسمی قرآن آموزان و مربیان برتر مهد قرآن حضرت جوادالائمه (ع) یزد تجلیل شدند.
(1395/06/20)

اتقان
داوود جعفری با اشاره به کم‌کاری‌های موجود برای قرآنی شدن مردم و استحقاق آرمان‌های قرآنی انقلاب و رهبری و عدم تأثیر رویداد‌های قرآنی کشورمان در جهان بیان کرد: برنامه‌ریزی فعالیت‌های قرآنی کشور باید متوجه عموم مردم باشد و نباید فقط خواص مد نظر قرار گیرند و افرادی که کمتر مذهبی هستند از این دایره خارج بمانند.
(1397/02/31)

اتقان
یادداشت واره/ رضا نباتی؛
كارشناس برنامه درسي قرآن دفتر تأليف كتب درسي و از مؤلفين كتاب هاي درسي قرآن وزارت آموزش و پرورش در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری «اتقان» قرار داده است، به نقد کج فهمی های رایج در آموزش قرآن دوره ابتدایی پرداخته است.
(1397/02/31)

اتقان
میرزاجانی در گفت و گو با «اتقان»؛
فردا و همزمان با 31 اردیبهشت ماه، مهلت ثبت نام در هفتمین دوره طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم به پایان می‌رسد.
(1397/02/30)

اتقان
مدیر کمیته خادمان بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از تجلیل 14 خادم قرآن کریم همزمان با شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) با حضور رئیس جمهور در نمایشگاه قرآن خبر داد.
(1397/02/30)

اتقان
اختصاصی اتقان/ مدیر کمیته نهادهای مردمی و تشکل‌های صنفی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ؛
معاون رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت از حضور بیش از 32 موسسه قرآنی در بخش نهادهای مردمی و تشکل‌های صنفی نمایشگاه قرآن خبر دا و گفت: با توجه به رویکرد برنامه محوری نمایشگاه بیست و ششم قرآن کریم، قاعدتاً مؤسسات بسیاری متقاضی حضور در نمایشگاه بودند که از پذیرش آن‌ها معذور شدیم، اما تا این لحظه حضور بیش از 32 موسسه از جمله موسسه نورالمجتبی (ع) قم، موسسه تدبر در سیره مشهد، جامعه القرآن و اهل بیت (ع) قم، دارالقرآن خانه کارگر، موسسه اسوه تهران، موسسه تبیان، موسسه بنیاد قرآن اسراء، قرآن و نهج البلاغه قم، تدبر در کلام وحی قم، مکتب القرآن ثارالله فارس و .... در نمایشگاه پیش بینی شده است.
(1397/02/26)

اتقان
مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور؛
پر واضح است که این نهادها و دستگاه‌ها در تربیت این حفاظ به هیچ وجه نقش صفی نداشته (و نباید داشته باشند) و صرفاً در جایگاه ستادی و نظارت و پشتیبانی بوده است و در همین آمار نیز نقش اصلی و بار اصلی این مأموریت بر عهده مؤسسات و نهادهای مردمی و خودجوش بوده است، فلذا همانطور که بارها اشاره شده است برای حرکت سریع‌تر و دستیابی آسان‌تر به این چشم انداز حفظ تنها راهبرد مهم و نتیجه بخش توجه و تقویت جایگاه مردمی و مراکز مردم نهاد می‌باشد.
(1397/02/17)

اتقان
نماینده ایران در مسابقات قرآن مالزی با اشاره به آمادگی‌اش برای حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی گفت: تمرینات خوبی را پشت سرگذاشتم و با آمادگی کامل برای ارائه تلاوتی آبرومند و در شأن نام ایران به مالزی می‌روم.
(1397/02/15)

اتقان
قائم مقام شورای عالی قرآن با بیان اینکه میزان اعتبارات قرآنی برای کاتبان و خوشنویسان کافی نیست، گفت: مبالغ پرداختی صندوق حمایت از کاتبان نیز کفایت نمی کند.
(1397/02/10)

اتقان
حسین‌لو تصریح کرد:
حسین‌لو با اشاره به اینکه تخصصی شدن مؤسسات نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است، اظهار کرد: مؤسسات قرآنی بهتر است برای پیشبرد اهدافشان به دنبال ایده‌های خلاقی چون ایجاد مدارس قرآن باشند.
(1397/02/08)

اتقان
حکیمه نصیری؛
رتبه اول دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان لازمه فعالیت قرآنی بانوان را ایجاد انگیزه برای آنان دانست و گفت: برگزاری مسابقات در بالا بردن انگیزه بانوان جهت کار قرآنی موثر است.
(1397/02/08)

اتقان
گفت و گو با قاری روشندل ایرانی؛
قاری روشندل ایرانی معتقد است، قرآن کریم به روشندلان و افرادی که محدودیت جسمی دارند، شخصیت و جایگاه اجتماعی می‌دهد.
(1397/02/03)

اتقان
قاری مالزیایی:
قاری اعزامی از مالزی رقابت فشرده و دو مرحله ای بودن مسابقات قرآنی را مهم ترین ویژگی سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ایران برشمرد و گفت: شور و نشاط در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ایران بیشتر و جذاب تر است.
(1397/02/02)

اتقان
متسابق مالاویایی:
عاصف یاسین متسابق روشندل 24 ساله اهل مالاوی در جنوب شرق آفریقا که برای نخستین بار در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در رشته قرائت شرکت کرده است گفت: از اینکه به عنوان اولین متسابق از کشور مالاوی در مسابقات قرآنی ایران شرکت کرده‌ام بسیار خوشحال هستم.
(1397/02/02)

اتقان
حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر در گفت و گو با اتقان؛
سعی ما بر این است که باتوجه به شرایط موجود کشور از نظر بودجه و اعتبارات، شرایطی را ایجاد کنیم که حمایتی از مؤسسات اتفاق بیفتد؛ مؤسسات قرآنی بتوانند به فعالیت خود ادامه بدهند، در حالی که کاملاً بدون چشم داشت و در راه قرآن و اهل بیت (ع) مشغول فعالیت خود هستند، ما وظیفه داریم فعالیت را برای آن‌ها، ممکن و آسان کنیم، نه اینکه در کارشان سنگ اندازی کنیم.
(1397/02/02)

اتقان
حسینی در گفت و گو با «اتقان»؛
دبیر سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت: با توجه به اینکه میزبان اصلی مسابقات قرآن، فعالان قرآنی کشور عزیزمان هستند، ما تلاش کردیم در حوزه های مختلفی از جمله امور اجرایی، فنی و دعوت از علاقه مندان، مشارکت موسسات، محافل و جلسات قرآنی استان تهران را جذب کنیم.
(1397/01/28)
گزارش تصویری

 
استعداد گمنام قرآنی کشور