پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:


صفحه اصلی > مصاحبه 
اتقان
دوره‌های آموزش‌های تخصصی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت لرستان؛
دوره‌های آموزشی تخصصی در دو سطح مقدماتی و عالی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت کوهدشت برگزار می‌شود.
(1394/08/16)

اتقان
محسن رشیدی از اعضای کاروان نور اربعین حسینی؛
رشیدی با اشاره به نحوه عملکرد مدحان در ایام اربعین حسینی افزود: قاریان نیز همچون مداحان که میروند در مجلسی و برنامه شان را اجرا میکنند و بعضی اوقات در موکب ها چند روز بصورت دائم می مانند و به اجرا می پردازند می توانند در ایام اربعین حسینی فعالیت کنند.
(1397/09/22)

اتقان
قطعاً مجمعی که به نام اتحادیه مدغم تشکیل‌شده، بر اساس دلایل ذکرشده، به‌هیچ‌وجه مجمع اتحادیه مدغم نبوده و اگر کسی چنین ادعایی دارد، این ادعا قطعاً خلاف عقل، اخلاق و قانون است.
(1397/09/21)

اتقان
مهدی علم خواه از اعضای کاروان نور اربعین حسینی؛
مهدی علم خواه از اعضای کاروان نور اربعین حسینی گفت: فرصت هایی که در این سفر به وجود می آید پتانسیل هایی برای آموزش قرآن،تلاوت های قرآنی،ختم قرآن استفاده کرد.
(1397/09/20)

اتقان
روایت گروه مشکات خوزستان از همراهی با کاروان نور اربعین؛
نصری با اشاره به اجرای پرشور قطعه دو زبانه «بنال ای نی» در مدح حضرت سیدالشهدا (ع)، گفت: ما یک قطعه عربی در رابطه با امام حسین (ع) تحت عنوان «بنال ای نی» داریم که متن عربی- فارسی و لحن سوزناک آن و همچنین شرایط محیطی و مکانی اربعین، باعث شد زمانی که ما این قطعه را اجرا می‌کردیم، تمام حضار، با ما همراهی می‌کردند و به حالت سینه زدنی به عزاداری پرداختند. این اجرا، یکی از موثرترین اجراهای گروه مشکات در موسم اربعین بود که به لطف اباعبدالله الحسین (ع) بسیار مورد استقبال قرار گرفت.
(1397/09/19)

اتقان
شرایط آماده و مستعد اربعین، اجرای برنامه را برای قاریان و گروه‌های مدیحه سرایی جذاب‌تر می‌کند، جدای از فضای آماده اربعین، باتوجه به اینکه همه مستمعین با آمادگی قلبی در زیارت سید الشهدا (ع) حضور دارند، طبیعتاً استماع خوبی خواهند داشت، از طرفی حضور در کنار جمعی از قرآنیان کشور که انصافاً تک تک آن‌ها سرآمد کشورمان هستند، حضور در این سفر را بسیار متفاوت کرده بود.
(1397/09/18)

اتقان
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اعلام کرد: تاکنون 28 هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور جهت تشرف به عتبات در سایت لبیک ثبت نام کرده‌اند.
(1397/09/17)

اتقان
سیدکریم موسوی/ قاری و مبتهل برجسته کشورمان؛
باز هم تاکید می‌کنم که با توجه به تقارن فرهنگ‌های ایران و عراق در ناحیه خوزستان، به نظر می‌رسد باید از طرفیت های قرآنی این استان برای مراسم اربعین بهره وری شود.
(1397/09/17)

اتقان
دقایقی با قاری برجسته و عضو کاروان نور اربعین، سید مصطفی حسینی؛
از ستاد اربعین و کارگروه قرآنی بایت فراهم کردن شرایط حضور جامعه قرآنی در ایام اربعین قدردانی می کنم و امیدوارم موازی کاری ها دراین زمینه به حداقل برسد تا همانند کاروان نور حج تمتع، شاهد حضور یک تیم قدرتمند در پیاده روی اربعین باشیم.
(1397/09/14)

اتقان
به بهانه کسب عنوان پربیننده‌ترین برنامه شبکه قرآن و معارف سیما توسط برنامه «تلاوت‌های درخواستی» با حمید مجیدی مهر، مجری و نویسنده این برنامه پرمخاطب به گفت‌وگو پرداختیم.
(1397/09/07)

اتقان
مدیر مرکز قرآنی آستان قدس رضوی خبرداد؛
مدیر مرکز قرآن کریم سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: 31 کرسی تلاوت رضوی با محوریت دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سراسر کشور برگزار می‌شود.
(1397/09/03)

اتقان
سید روح اله طاهری؛
در مدت یک و نیم گذشته، اتحادیه مدغم استان سمنان، توفیقی در زمینه فعالیت های قرآنی نداشته، موسسات همه فشل و سردرگم هستند. اتحادیه مثل پیمانکار عمل می کند، بودجه ای را دریافت می کند، یک بخشی را کارمندان خودش می دهد و بخش دیگری را به موسسات می دهند در ازای انجام کارهایی از جمله جلسه قرآنی، در حالی که قرار بود اتحادیه کاملا مستقل عمل کند و مثل یک «سندیکا» برای موسسات قرآنی کار انجام بدهد.ادغام اتحادیه ها در استان سمنان هیچ اثر مشهودی نداشته است.
(1397/09/01)

اتقان
حجت الاسلام و المسلمین منصور برزگر؛
در اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور، شخصیت‌های قرآنی و مردمی تصمیم‌گیرنده و سیاست‌گذار بود و هستند درحالی‌که خوب می‌دانیم در اتحادیه سازمان تبلیغات، مؤسسات قرآنی تماشاچی هستند و دستورات از بالا صادر و مؤسسات بالاجبار فقط آن‌ها را اجرا می‌کنند، این امر به‌هیچ‌وجه شایسته مؤسسات مردمی نیست.
(1397/08/28)

اتقان
این موسسه به دلیل مشکلات مالی و سنگ اندازی های مسئولین و مشکلان مالی، به ناچار به فعالیت خود پایان داد.
(1397/08/27)

اتقان
فعال قرآنی استان تهران؛
مدیرعامل موسسه سدره المنتهی تهران در ادامه گفت: اما مشکل اصلی را بازهم این مسائل نمی‌بینم، بلکه قدرت‌طلبی، تخریب و عدم خلوص نیت همچنین عدم تخصص و چشم‌انداز لازم برای انجام مسؤولیت پذیرفته‌شده در این حوزه را عامل اصلی رکود و شکست روند ادغام می‌دانم.
(1397/08/20)

اتقان
مدیرعامل موسسه قرآنی ستایش کردستان؛
اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی- فرهنگی قرآن و عترت استان کردستان، با دعوت از مجریان امر از مؤسسات قرآنی ثبت‌شده که دارای مجوز فعالیت از ادارات تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوده، در تاریخ 5/5/96 با برگزاری مجمع عمومی و تصویب اساس‌نامه و تعیین هیئت‌مدیره و بازرسین مربوطه تشکیل و قریب یک سال و نیم از عمر آن می‌گذرد. خوشبختانه استان کردستان در این خصوص در سطح کشور پیش‌قدم بوده و اولین اتحادیه استانی است که در آن ادغام صورت گرفته است. گرچه این پیش‌قدمی خود تبعاتی همچون نداشتن تجربه سایر استان‌ها و عدم هماهنگی لازم میان ادارات و سازمان‌های ذی‌ربط و اعضای اتحادیه را به همراه داشته است که هم‌اکنون نیز تبعات آن دامن‌گیر اتحادیه و اعضاء می‌باشد.
(1397/08/19)
گزارش تصویری

 
استعداد گمنام قرآنی کشور