پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
پنج شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٦  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   


صفحه اصلي > مصاحبه 
اتقان
طی مراسمی قرآن آموزان و مربیان برتر مهد قرآن حضرت جوادالائمه (ع) یزد تجلیل شدند.
(1395/06/20)

اتقان
انجم‌شعاع:
معاون نظارت و هماهنگی شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه در شب یلدا محفل بزرگ قرآنی در شهر سرپل ذهاب برگزار می‌شود، گفت: اولین کانکس که از محل حمایت‌های جامعه قرآنی تهیه شده است به یکی از موسسات قرآنی آسیب دیده در استان کرمانشاه تحویل داده شد.
(1396/09/21)

اتقان
راهکارهای استقلال مالی مؤسسات/ باقر افخمی؛ مدیرعامل بنیاد جهانی ختم قرآن مجید؛
اتحادیه می‌بایست بودجه‌ای که هر از گاهی از سوی دولت به مؤسسات تعلق می‌گیرد را سرمایه گذاری و با روشی شفاف و مشخص، سود حاصل از آن را در جهت توانمندی اقتصادی مؤسسات به مؤسسات اختصاص دهد، البته این امر باید بسیار دقیق صورت بگیرد و ساز و کار بسیار شفاف و مشخصی داشته باشد، چراکه بسیار حساس و مفسده برانگیز است.
(1396/09/19)

اتقان
گفت وگوی «اتقان» با امیر لعل اول، قاری برجسته کشور را بخوانید:
امیر لعل اول، رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن کریم روسیه، متولد 1361 و اهل مهشد مقدس است، ی معتقد است فضای قرآنی کشورمان را چندین آفت مهم تهدید می‌کند، نخست اینکه توجه به قاریانی که رتبه‌های بین المللی دارند در اولویت است و متاسفانه قاریانی که رتبه بین المللی ندارند، در عین شایستکی و توانمندی، دیده نمی‌شوند.
(1396/09/19)

اتقان
حجت‌الاسلام محمدی؛
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه تخصیص بودجه قرآنی در اولویت دولت نیست، گفت: تاکنون هیچ اعتباری از این بودجه تحقق پیدا نکرده است اما در تلاش هستیم تا پایان سال بخشی از آن را از خزانه دریافت کنیم.
(1396/09/18)

اتقان
خاطرات وحید غفران نیا از سفر اربعین؛
غفران نیا با اعلام خاطره‌ای شیرین از این سفر افزود: این سفر تمام لحظاتش شیرین و پر از خاطره است ولی بهترین خاطراتم اجرای ترتیل در حرم حضرت امیر بود که در خواب هم نمی‌دیدم که فرصت اجرا در حرم و یا در مسیر پیاده روی داشته باشم که این امر برایم بی نهایت ارزشمند بود.
(1396/09/18)

اتقان
جلسه مشترک هیئت مدیره اتحادیه مدغم قرآنی استان فارس با حسینعلی معزی پیرامون بهره‌مندی از ظرفیت مؤسسات قرآنی تشکیل شد.
(1396/09/18)

اتقان
روایت گروه هم خوانی و مدیحه سرایی فلق اصفهان؛
مسعود ابوطالبی سرپرست گروه تواشیح فلق ضمن بیان سخنانی، همراه یبا کاروان قرآنی نور در موسم اربعین را مملو از عشق و ارادت توصیف کرد.
(1396/09/18)

اتقان
نیک دستی از خاطرات اربعین و همراهی با کاروان نور می‌گوید؛
وی افزود: اینکه عرض می‌کنم حضور در اربعین توفیق می‌خواهد به این دلیل است تا سه سال پیش، زائران عتبات می‌توانستند ویزای عراق را در فرودگاه نجف دریافت کنند، اما از حدود سه سال پیش، هم‌زمان با سال اولی که دولت عراق اعلام کرد ویزای عراق اجباری است، ما بدون اطلاع از این قانون عازم نجف شدیم، اما به دلیل نداشتن ویزا از فرودگاه دیپورت شدیم و توفیق حضور پیدا نکردم.
(1396/09/16)

اتقان
مؤلف کتاب قرآن دانش‌آموزان؛
مؤلف کتاب قرآن دانش‌آموزان با اشاره به ادعای تخصیص اعتبارات چند صد میلیاردی شورای توسعه فرهنگ قرآنی به آموزش عمومی قرآن، گفت: از چنین مبلغی در راستای تقویت و ارتقای آموزش عمومی قرآن مدارس و آموزش معلمان، ریالی هزینه نشده است.
(1396/09/16)

اتقان
روایت حمیدرضا احمدی وفا از حضور در پیاده‌روی اربعین؛
ما شاهد بودیم که برای مداحان و وعاظ هم هتل‌های درجه‌یک در نظر گرفته می‌شود و هم اینکه بهترین خدمات به آن‌ها ارائه می‌شود درحالی‌که قرآنیان با سخت‌ترین شرایط در این سفر حضور یافتند، این اتفاق تحقیر قرآنیان است درحالی‌که می‌بایست شاهد تکریم قرآن و قرآنیان باشیم، اینجاست که مهجوریت و غربت قرآن مشخص می‌شود، درواقع این تفاوت‌ها قرآنیان را دلسرد می‌کند.
(1396/09/16)

اتقان
محسن زهدی علیپور/ عضو کاروان نور اعزامی به عتبات عالیات؛
در اربعین شلوغی بی حد و حصری در نجف و کربلا و مسیرهای منتهی به ای دو شهر وجود دارد، به همین دلیل هماهنگی و یک دستی ارگان‌ها و سازمان‌هایی که برای پیشبرد این حرکت قرآنی اعلام آمادگی کردند، کمی با مشکل مواجه شده و موجب غفلت برخی از مسئولین رده بالای ستاد اربعین، از این اقدام ارزشمند می‌شود، به هر حال به نطر می‌رسد، نهادهای مسئول از جمله بعثه مقام معظم رهبری، باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا از پتانسیل این کاروان به نحو احسن و تمام و کمال بهره ببرند.
(1396/09/14)

اتقان
روایت یوسف جعفر زاده عضور کاروان قرآنی نور در سفر اربعین ؛
یوسف جعفر زاده عضور کاروان قرآنی نور در سفر اربعین در گفتگو با خبرنگار اتقان به لزوم ارزیابی عملکرد این کاروان قرآنی تاکید کرد.
(1396/09/14)

اتقان
خاطرات بسیار خوشی در این سفر برای ما رقم خورد، همراهی با چهره‌های شاخص قرآنی و حضور در کنار اساتید این عرصه یکی از بهترین تجربیات این سفر برای ما بود، اینکه بزرگترین اساتید و قاریان کشور بدون در نظر گرفتن جایگاه اجتماعی خود، با تواضع و فروتنی و با همه فشارها و سختی‌ها، پشت کامیون سوار شده و از این شرایط سخت خاطرات شیرین می‌سازند بسیار مهم و با ارزش است.
(1396/09/13)

اتقان
دکتر سعید رحمانی؛
زائر عراقی را ملاقات کردیم که به نظر متومل و دارا می رسید و با هزینه شخصی خود در چندین موکب از زائرین اباعبدالله الحسین(ع) پذیرایی می کرد، نکته جالبی که در برخورد ما با این دوست عراقی اتفاق افتاد؛ آنجا بود که او می گفت هر سال همه دارای ام از مال دنیا را برای امام حسین (ع) هزینه می کنم و هر سال به فاصله اندکی از اربعین، تمام ثروتم به من باز می گردد، و این اعجاب انگیز است، در واقع او کرامات بی حد و حصر امام حسین (ع) در حق محبانش و حس شیرین مورد عنایت اهل بیت (ع) قرار گرفتن را تجربه کرده بود و این حس شیرین را به ما زائرین حضرت منتقل می کرد.
(1396/09/13)

اتقان
محمداسماعیل خورشیدی؛
این قاری بین المللی قرآن کریم افزود: زائرین حرم امام حسین (ع)، با دل‌های شکسته و آماده پذیرش معنویات راهی سفر کربلا می‌شوند و مؤمنین در این ایام، دل‌های خود را آماده تجدید عهد با ولی خدا کرده‌اند، بنابراین زمانی که این فطرت الهی با قرآن که کلام خداوند است و برخواسته از خدایی که فطرت انسان را خلق کرده، آمیخته می‌شود، مردم به صورت ناخودآگاه به قرآن توجه و واکنش نشان می‌دهند، ضمن اینکه جاذبه‌های لفظی، ظاهری و محتوای قرآن کریم که از جنبه‌های اعجاز این کتاب آسمانی است هم در جذب مردم مؤثر است.
(1396/09/12)
گزارش تصویری

 
استعداد گمنام قرآنی کشور