پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   


صفحه اصلي > گزارش 
اتقان
طی مراسمی قرآن آموزان و مربیان برتر مهد قرآن حضرت جوادالائمه (ع) یزد تجلیل شدند.
(1395/06/20)

اتقان
معرفی موسسه؛
مؤسسه قرآن و عترت هفت‌آسمان استان اصفهان، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با مسئولیت حجت‌الاسلام والمسلمین ولی‌الله جعفری و با همکاری جمعی از فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی در قالب یک کانون فرهنگی آل‌یس ویژه بانوان آغاز کرد.
(1396/11/28)

اتقان
تشریح دستاوردهای قرآنی جمهوری اسلامی توسط مدیرعامل اتحادیه؛
حسن محمدی مدیر عامل اتحادیه قرآن و عترت کشور گفت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرانی و موسسات است و به رهبری امام خمینی (ره) به ثمر رسید.
(1396/11/21)

اتقان
گزارشی از دیدار با خانواده شهید لایقی؛
دوست شهید لایقی درباره لحظه شهادتش می‌گوید: محمدبهروز هنگام شهادت در لحظات آخر زیر لب چیزی می‌گفت؛ وقتی گوشم را به دهانش نزدیک کردم، متوجه شدم که سوره بقره را زمزمه می‌کند.
(1396/11/07)

اتقان
اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی، فرهنگی قرآن و عترت مازندران، پس از ادغام دو اتحادیه تشکل‌ها و اتحادیه مؤسسات قرآنی استان، در مردادماه سال جاری شکل‌گرفته و در این مدت، برپایی جلسات و پیگیری‌های متعدد اعضای این هیئت، دستاوردهای مناسبی را در ترویج فرهنگ قرآنی استان به همراه داشته است.
(1396/11/03)

اتقان
دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهید «محمدرضا شیخ‌حسین»؛
قاری قرآن بود، از کودکی و نوجوانی در مسجد، هیأت و پایگاه بسیج فعالیت می‌کرد، در کنار این‌ها به کار هم مشغول بود، باآغاز جنگ راهی جبهه شد و در کنار نبرد در سوریه هم فعالیت‌هایی داشت و سرانجام در عملیات خیبر در فاو به شهادت رسید.
(1396/10/23)

اتقان
نشست هم اندیشی مؤسسات قرآنی استان تهران با معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.
(1396/10/19)

اتقان
گزارش از دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهید «مهدی رجب‌بیگی»؛
دانشجوی دانشگاه تهران، جهادگر، تحلیل‌گر سیاسی، نویسنده، شاعر و معلم بود اما در عین حال از مکتب قرآن درس می‌آموخت و راه سعادت بشر را در بازگشت به آیات الهی می‌دانست.
(1396/10/16)

اتقان
مهدیه نیازمند مدیر موسسه قرآنی فاطمه معصومه بناب است که در حال حاضر این موسسه قرآنی را می چرخاند. وی قبل از سال 90 در سازمان تبلیغات مشغول به کار بود که بعد از مدتی با کسب مجوز از وزارت ارشاد موسسه فاطمه معصومه (ع) را تاسیس کرد. این موسسه از سال 92 عضو اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور شده و تا کنون 400 نفر از قرآن آموزان سه سال به بالا در این موسسه آموزش داده شده اند. این موسسه دارای 4 کلاس و نمایشگاهی از کتابهای دینی، کودک ونوجوان و محصولات فرهنگی است.
(1396/10/05)

اتقان
به نظر می‌رسد شیب تندی که به سمت کاهش اعتبارات منشور توسعه فرهنگ قرآنی از سوی دولت در لوایح بودجه سالیانه شکل گرفته، شکل پایدار و باثباتی به خود گرفته است!
(1396/09/22)

اتقان
اتقان گزارش می دهد؛
با تمام شدن پرونده ادغام اتحادیه های استانی بعد چهار سال کشاکش و پیگیری مدیران و موسسات قرآنی منتظر برگزاری مجمع کشوری بوده و چشم امیدشان به فعالیت های پیش روی این اتحادیه و یکی شدن و جلوگیری از موازی کاری است.
(1396/09/19)

اتقان
معرفی موسسه اسوه تهران؛
در نظامی که بر پایه دین، کرامت و ارزش‌های والای انسانی استوار گردیده است؛ رسیدن به جامعه مطلوب آرمانی بیش از هر چیز در گرو ایجاد یک تحول و دگرگونی اساسی در زیر ساخت فرهنگی جامعه است، از این رو هر یک از نهادها و دستگاه های فرهنگی کشور به فراخور مأموریتی که دارند، پیشتاز حرکتی می‌باشند که فرآیند آن منجر به نوسازی معنوی و حاکمیت فرهنگ ناب محمدی می‌گردد.
(1396/09/19)

اتقان
دیدار جامعه قرآنی با خانواده برادران شهید «عباس و جواد سلیمانی»؛
باهم در جلسات قرآن شرکت می‌کردند و پای ثابت منبر استاد انصاریان بودند، برادر بزرگتر با هزینه خودش هرهفته بچه‌های محل را به نماز جمعه می‌برد و آنها را جذب برنامه‌های فرهنگی می‌کرد، با آغاز جنگ راهی جبهه شدند و از همانجا آسمانی شدند.
(1396/09/12)

اتقان
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه؛
حجت‌ السلام والمسلمین حسینی افزود: به خصوص پس از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ دستگاههای فرهنگی با اهتمام بیشتری وارد عمل شدند. بر همین اساس و با توجه به برگزاری آزمون های مختلف و موازی در چند سال گذشته امسال تصمیم بر این شد که این جریان موازی حذف شده و شاهد ادغام این آزمون ها باشیم.
(1396/09/07)

اتقان
در برنامه افق مطرح شد؛
قربانی با اشاره به ارائه گزارش عملکرد سازمان قرآن و عترت بسیج تهران گفت: هدف ما این است که در سطح تهران بزرگترین شبکه قرآنی مردمی را به وسیله بسیج ایجاد کنیم.
(1396/09/05)

اتقان
در نخستین جلسه کمیته قرآن ستاد دهه فجر مطرح شد؛
مسئول کمیته قرآن ستاد دهه فجر با اشاره به لزوم اجرای برنامه‌های ملی و بین‌المللی در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی از نهادهای قرآنی برای برگزاری باشکوه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی دعوت کرد.
(1396/08/24)
گزارش تصویری

 
استعداد گمنام قرآنی کشور