پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
جمعه ٠٩ خرداد ١٣٩٩  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٨:٢٧   1399/01/09 شماره خبر:  ٢٣٤٤٦
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
نگاهی به فعالیت‌های قرآنی سازمان دارالقرآن عقیدتی سیاسی ناجا
سازمان دارالقرآن عقیدتی سیاسی ناجا، گزارشی از فعالیت‌های این مرکز در سال گذشته ارائه کرد.

نگاهی به فعالیت‌های قرآنی سازمان دارالقرآن عقیدتی سیاسی ناجا

به گزارش اتقان؛ سازمان دارالقرآن عقیدتی سیاسی ناجا، از فعالیت‌های این مرکز شامل مسابقات حفظ قرآن کریم، محافل قرآن و غیره گزارشی را ارائه کرده است که در ادامه می‌خوانید.

سازمان دارالقرآن عقیدتی سیاسی ناجا مبنی بر تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت حفاظ، چند سالی است که در زمینه حفظ قرآن کریم وارد عمل شده و تا‌کنون با برپایی مسابقات، دوره‌های آموزشی ویژه کارکنان وظیفه و پایور، قدم‌های مؤثری را برداشته است.

این مرکز از تاریخ ۱۵ آذر‌ماه تا ۱۵ دی‌ماه به مدت یک ماه اقدام به برپایی مرحله استانی مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان وظیفه آقا و بانو کرد. در این مسابقات، تعداد چهار هزار و ۷۳۰ نفر شرکت کردند و ۹۰۹ نفر به‌عنوان نفرات برتر شناخته شدند.

مسابقات قرآن کریم ویژه نیروهای مسلح طی سه روز در مردادماه با حضور ۲۲۸ نفر انجام شد. در این راستا ناجا میزبان سی و دومین دوره از مسابقات نیروهای مسلح بود که به مقام سوم در بین نیروهای مسلح دست یافت.

برگزاری جلسات آموزشی فرهنگی- قرآنی با عنوان تبیین شاخص‌های پلیس تراز انقلاب اسلامی در ماه رمضان، برپایی محافل جزء‌خوانی در سراسر کشور، حضور فرزندان کارکنان ناجا در برنامه قرآنی ۱۴۵۳ در تابستان، پاییز و زمستان، برگزاری ۵۴ محفل با حضور کارکنان در اماکن زیارتی کشور در ۲۶ استان، برگزاری ۳ محفل شامل دو محفل در حرم امام رضا‌(ع) و یک محفل در شاهچراغ‌(ع) در ۲ استان در طول سال از جمله فعالیت‌های این سازمان بود.

مسابقه مزبور با محوریت ادعیه مناجات شعبانیه، زیارت عاشورا، دعای عهد، زیارت آل یاسین و تقدیر از نفرات برتر به تعداد ۶۲۳۸ نفر در چهار مرحله در چهار فصل از سال انجام شد.

یکی دیگر از برنامه‌های این مرکز، برگزاری مسابقه تفسیر قرآن کریم ویژه کارکنان در دی‌ماه بود که تعداد یک هزار و ۸۵۲ نفر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

دوره توانمندسازی قاریان، حافظان و مؤذنان در قالب حضوری ویژه کارکنان مرد در تیر ماه با حضور ۱۰۰ نفر انجام شد. دوره مزبور با حضور اساتید برجسته کشوری و به صورت حضوری به منظور آمادگی در مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح برگزار شد. این دوره با حضور اساتید برجسته کشوری و به صورت غیرحضوری به منظور آمادگی در مسابقات مختلف قرآن کریم بدر، بهمن‌ماه نیز با حضور ۵۰ نفر برپا شد.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: