پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ٠٩:٢٨   1398/11/22 شماره خبر:  ٢٣٣٤٤
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
یادداشتی از یک فعال قرآنی در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تحلیلی ازبیانات راهبردی حضرت امام(ره)
یداله مشهور، فعال قرآنی کشور و عضو هیئت بازرسی اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تحلیلی از بیانات حضرت امام راحل(ره) ارائه نمود.

یادداشتی از یک فعال قرآنی در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تحلیلی از بیانات راهبردی حضرت امام(ره)

به گزارش اتقان، با عرض تبریک فراررسیدن 22 بهمن  و سالروز  انقلاب اسلامی و گرامی داشت یادواره همه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی از ابتدا تا کنون  به ویژه چهلمین روز شهادت سردار سرافرار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان آن فقید سعید. سه گزاره (جمله کوتاه) اما راهبردی و استراتژیک از امام خمینی(ره) را به سمع و نظر شما می رسانم و به اختصار  مطالبی را در باب آن ها بیان می کنم:

1-      ((حفظ نظام جمهوری اسلامی از اوجب واجبات است))

انقلاب اسلامی به رهبری امام عظیم الشآن در 22 بهمن  سال 57 و با رای 98 درصد  مردم  شریف و عزیز ایران بر پایه  و اصول  و مبانی  اسلام و قرآن و شرع  مقدس  پا به عرض وجود گذاشت.

انقلابی که از همان ابتدا بارقه امید و  شوق  را در دل دوست داران و  مستضعفین و دلدادگان به اسلام زنده و ترس و وحشت را در دل  دشمنان خارجی  و معاندین خودفروخته  داخلی  و ایادی  و عوامل غرب ایجاد نمود. تا جائیکه فتنه ها، توطئه ها و کودتاها و ترورها و سرانجام جنگ را به مدت  8 سال بر این انقلاب  نوپا  و  مردم غیور  ایران تحمیل نمودند و تا امروز  به هر شیوه ای که می توانستند  برای نابودی  این نظام  مقدس  تلاش کرده اند اما به  لطف خداوند  و درایت رهبری حکیمانه  امام راحل  و امام خامنه ای  و حضور  بصیرانه  و تمام  قد مردم عزیز  و دفاع جانانه سپاه

ف بسیج و ارتش  و نیروهای نظامی و انتظامی از انقلاب  و مردم نقشه های   شوم  آن ها  نقش بر آی شده و  انشاءالله  از این به بعد  هم با قدرت و اقتدار  تمام،  پوزه آمریکا و اسرائیل  و دیگر عوامل  استکبار  را به خاک  خواهیم کشید.

 اما در حال حاضر برخی از مولفه های  حفظ  نظام عبارتنداز:

 

الف) حضور حداکثری تمام ملت ایران  در راهپیمایی  با شکوه و دشمن شکن  22 بهمن و فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس و مرگ بر ضد ولایت فقیه و...

ب) حضور همه جانبه و حداکثری  ملت شریف  و آزاده در انتخابات مجلس شورای اسلامی در 2 اسفند و انتخاب نیروهای مومن، انقلابی، پیرو  ولایت فقیه با تفکر بسیجی و جهادی به منظور تشکیل مجلسی  مقتدر، کارآمد و در خدمت انقلاب  و ملت و پا در رکاب ولایت.

ج) پایمردی و ایستاگی در مقابل  فتنه ها و توطئه های  معاندین و دشمنان اسلام و انقلاب و غرب گرایان و فئولیبرال های سر سپرده غرب در داخل.

د) حمایت همه جانبه  و خالصانه  و خاضعانه از رهبر عزیز  و بزرگوار حضرت امام  خامنه های و  تعصب و اطاعت  از فرامین و رهنمودهای ایشان.

ه) حضور در عرصه های خدمت و ارائه خدمات شایسته و بایسته به مردم فداکار و عزز  که بی شک رضایت خداوند در این خدمت گزاری است.

 

2-      ((پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت آسیبی نبیند))

ولایت فقیه رکن رکین و حص حصین و ستون اصلی  انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی  است.

ولایت فقیه عامل اصلی  وحدت، هماهنگی، برنامه ریزی  کلان و مدیریت و هدایت ازکان نظام  و موجب و موجد امید مردم  و قدرت  و توانمندی نظام  است. امام عظیم الشان (ره) که خود ولی فقیه و مبدع و مبتکر این رکن مهم انقلاب بوده و بر کارکردهای عظیم و الهی ولایت فقیه اشراف کامل داشت برای صیانت از اصل ولایت فقیه  و جلوگیری از آسیب های  و خطراتی  در کنار تضعیف  ولایت  متوجه  انقلاب  و  نظام و مملکت بود ضمن بیان مطالب فراوان در حفظ  جایگاه  ولایت فقیه  حجت را بر همه  تمام کردند و فرمودند ((پشتیبان  ولایت فقیه  باشید تا به  مملکت آسیبی  نرسد)). بی شک این کلام  بی نظیر و راهبردی امام، پیوسته در  طول تاریخ  چراغ  راه  و راهنمای  همه و دستوری اکید  برای صیانت  و حفاظت از مسند  و جایگاه  الهی  ولایت فقیه خواهد  بود. پس از ارتحال جانسوز  امام راحل(ره). مقام معظم  رهبری  حضرت امام خامنه ای – امروز در پرتو رهبری  حکیمانه  امام خامنه ای و هدایت خاضعانه  و قاطعانه  و حضور  مدبرانه  در تمام عرصه های  بزرگ و ارائه  استاد راهبردی  و چشم انداز  و بیانات  جامع روشنفکرانه  به ویژه در عرصه های  فرهنگی، اقتصادی،  سیاسی، نظامی ، امنیتی مملکت  را از پیچ های خطرناک و فتنه های فراگیر و توطئه گسترده  دشمنان خارجی  و منفعلین و فتنه گران داخلی عبور داده و  زمینه ها رشد  و تعای و اقتدار  مملکت را فراهم نموده، ولایت و رهبری ایشان  موجب سکینه و آرامش  و امید  به آینده و  وحدت  بخش  همه دوستداران  جبهه انقلاب و مقاومت شده است، امروز  اصل ولایت  فقیه و  مظهر  یکتایی  آن حضرت امام  خامنه ای  موجب  سربلندی  و عزت  و امنیت ایران در دنیا و توسعه  و پیشرفت  در داخل شده است. توانمندی  در عرصه های  پزشکی،  سلول های  بنیادین، هسته ای،  علمی،  سیاسی و نظامی و اقتصادی- همه  مرهون  هدایت ها  و رهنمودها و  مطالبات  بزرگ  ایشان  برای ملت  شریف ایران  می باشد.

بی شک اتکا به رهبری  و پیروی  و عمل به  دستورات  و اوامر ایشان  توسط مسئولین  و دستگاه ها و ابعاد  مردمی تضمین گسترده پیروزی های بزرگ ملت و رمز  ماندگاری  انقلاب  و ثبات  و دوام و قوام  جمهوری اسلامی خواهد بود. ملت رشید و بصیر  ایران در  طول بیش از  چهل  سال انقلاب اسلامی با حمایت  قاطعانه  و پشتیبانی  خالصانه  خود  از مقام ولایت  و پیروی  و عمل به دستورات  ایشان پیوند ناگسستنی و دائمی خود با ولی امر خود به رخ دنیا کشیده و نشان داده  اند وجود همه ملت ایران  در حمایت  و پشتیبانی  از ولایت  خلاصه می شود.

 

3-      ((اگر سپاه نبود کشور هم نبود))

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 در حالی که  انقلاب نوپا و مملکت عزیزمان  ایران دچار  توطئه ها  و شرارت های برخی عوامل خودفروخته و خائن داخلی  و کینه توزی های دشمنان به ویژه آمریکا، اسرائیل و انگلیس و دیگر دشمنان بود. امام  خمینی(ره) با نگاهی عمیق، اعتقادی راسخ و اعتمادی کامل جهت دفاع دائم  و حمایت مستمر  از انقلاب اسلامی و ایران عزیز، فرمان تشکیل  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را صدار فرمودند. فرزندان لایق و انقلابی ملت  و امام از همان ابتدای تاسیس  این نهاد مقدس  با حضور در سپاه با شایستگی تمام به دفاع از آرمان های امام و انقلاب برخاسته و تعهد و قدرت خود را در برابر هجوم و تجاوز دشمنان خارجی و توطئه ها و فتنه های  عوامل  وابسته داخلی نشان دادند. روز به روز در پرتو راهبری حکیمانه امام و لیاقت و شایستگی  و از خود گذشتگی  و ایثار و شهادت  و تدبر  و درایت رهبران  و فرماندهان سپاه بر قدرتت  و اقتدار  و عزت سپاه افزوده  شد، بطوری که امام در دیدار با  فرماندهان و سپاهیان فرمودند.((من از سپاه راضی هستم و به هیچ وجه نظرم از شما برنمی گردد)).

اگر سپاه نبود کشور هم نبود، من سپاه پاسداران را  عزیز و گرامی  می دارم. چشم من به سپاه پاسداران عزیز، این فرزندان راستین  انقلاب  و ملت و مریدان و عاشقان ولایت، چه در طول 8 سال  دفاع مقدس، چه در خنثی کردن  توطئه ها، هجمه ها  و فتنه های  فتنه گران  داخلی و خارجی، چه در سوانح طبیعی مثل  سیل و زلزله و ... و چه در دفاع ااز حریم  مقدس اهل بیت(ع)  و چه در تلاش ها و مجاهدتهای عمران و آبادان و بازسازی  و سازندگی کشور و کمک  به مجروحان و مستضعفان و چه در عرصه های  فرهنگی، نظامی، اقتصادی و ... در طول بیش از 40 سال عمر انقلاب اسلامی  خوش درخشیده و با ایثار و از خود گذشتگی و هداء جان  و خون خود وفاداری خویش  را به اسلام، انقلاب و  ملت شریف ایران ثابت نمودند و پیوسته  پایدار  و استوار در رکاب ولایت ، باعث عزت و سربلندی ایران اسلامی شدند، آری این کلام مهم  و  راهبری امام که اگر سپاه نبود کشور هم نبود برای همه  دوران و همه زمان هاست. چراکه امام می دانستند که کوردلانی  که تاب توان دیدن اقتدار  و عزت انقلاب  و نهادهای مولود  آن را ندارند به شیوه های  مختلف سعی در  تضعیف و کم رنگ  نمودن مجاهدت های  سپاه خواهند نمود. امروز هم در عصر ولایت  امام خامنه ای  و تحت فرمان دهی و راهبری معظم له سپاه عزیزما یک قدرت بزرگ و بازوی توانا برای ولایت و  و دفاع  از انقلاب اسلامی تبدیل شده است بطوریکه رهبر معظم سپاه پاسداران را یک پدیده  بی نظیر دانسته و فرمودند که ((سپاه موجودی است که ولادت  و رشد و تمامی آن در صحنه های انقلاب آن هم عرصه های دشوارترین آزمون های انقلاب بوده)). رجای واثق دارم که ملت شریف  و نجیب  و عزیز ایران اسلامی همچون امام راحل  و مقتدای حکیم و فرزانه  خود امام خامنه ای قدردان این جان برکفان سلحشور و شایسته  و منادیان عزت و اقتدار خود بوده و  مجاهدت های  قهرمانانه آن ها را در عرصه ها ی مختلف  از یاد نخواهند  برد،  پیوسته  از این نهاد مقدس حمایت خواهند کرد.

من الله التوفیق (یدالله مشهور 20/11/98)

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: