پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٤:٠٥   1398/10/23 شماره خبر:  ٢٣٢٣٩
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
معاون امور موسسات اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور خطاب به موسسات قرآنی؛
برای بهره مندی از قانون معافیت از پرداخت هزینه های مصرفی آب، برق و گاز از بخش نامه های جدید استفاده کنید
علی رغم ابلاغ این این بخش نامه به ادارات برق و آب و فاضلاب و... متاسفانه، موسسات قرآنی بسیاری در این حوزه دچار مشکل شدند و با پیگیری های اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور از ادارات مربوطه مشخص شد موسسات قرآنی برای بهره مندی از این قوانین، می بایست از بخش نامه های بروز رسانی شده هریک از این قوانین استفاده کنند.

 

برای بهره مندی از قانون معافیت از پرداخت هزینه های مصرفی آب، برق و گاز از بخش نامه های جدید استفاده کنید

به گزارش اتقان؛ علی اکبر غلامی، معاون امور موسسات قرآنی اتحادیه تشکل های قرآن وعترت کشور با اشاره به  موضوع پرداخت هزینه مصارف ماهیانه و انشعاب آب، برق و گاز برای موسسات قرآنی سطح کشورعنوان کرد: این موضوع یکی از مهمترین مسائل و دغدغه های موسسات قرآنی کشور محسوب می شود، موسساتی که هیچ گونه درآمدی از فعالیت های فرهنگی خود ندارند و حتی از درامد خود برای پیشبرد اهداف فرهنگی کشور هزینه می کنند.

وی افزود: اما با پیگیری ها و مکاتبات  معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با شرکت ملی گاز ایران، ‌شرکت توانیر و شرکت آبفای کشور، از سال 94 به بعد مساجد، حسینیه ها، موسسات قرآنی و دارالقرآن ها از پرداخت هزینه انشعاب و مصارف ماهیانه آب، برق و گاز بر اساس بخش نامه های اعلام شده معاف شدند.

غلامی خاطرنشان کرد: علی رغم ابلاغ این این بخش نامه به ادارات برق و آب و فاضلاب و... متاسفانه، موسسات قرآنی بسیاری در این حوزه دچار مشکل شدند و با  پیگیری های اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور از ادارات مربوطه مشخص شد موسسات قرآنی برای بهره مندی از این قوانین، می بایست از بخش نامه های بروز رسانی شده هریک از این قوانین استفاده کنند.

وی افزود: برهمین اساس، موسسات می توانند برای دریافت بخش نامه معافیت موسسات قرآنی از پرداخت هزینه انشعاب و مصرف ماهیانه برق در سال های 94، 95، 96، 97، روی شماره سال و بخش نامه بروز رسانی شده در سال 98، اینجا کلیک کنند، در این بخش نامه در مورد 3، بند 3، به بخشودگی های هزینه برق مصرفی به صراحت اشاره و بر اساس آن فضاهای اصلی مساجد، حسینیه ها، موسسات قرآنی و دارالقرآن ها، از پرداخت این هزینه ها معاف خواهند بود.

غلامی همچنین گفت: موسسات می توانند برای دریافت بخش نامه معافیت موسسات قرآنی از پرداخت هزینه انشعاب و مصرف ماهیانه آب در سال های 94، 95، 96، 97، روی شماره سال و بخش نامه بروز رسانی شده در سال 98، اینجا کلیک کنند، در این بخش نامه در مورد 2، بند 2، به بخشودگی های هزینه آب مصرفی به صراحت اشاره و بر اساس آن فضاهای اصلی مساجد، حسینیه ها، موسسات قرآنی و دارالقرآن ها، از پرداخت این هزینه ها معاف خواهند بود.

معاون امور موسسات قرآنی اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور تصریح کرد: بخش نامه معافیت موسسات قرآنی از پرداخت هزینه انشعاب و مصرف ماهیانه گاز، همان بخش نامه ابلاغ شده در سال 94 می باشد و موسسات می توانند همان بخش نامه قبلی را از اینجا دریافت و استفاده نمایند. در این بخش نامه در مورد 2، بند 2، به بخشودگی های هزینه گاز مصرفی به صراحت اشاره و بر اساس آن فضاهای اصلی مساجد، حسینیه ها، موسسات قرآنی و دارالقرآن ها، از پرداخت این هزینه ها معاف خواهند بود.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: