پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی, موسسات عضو ١٢:٠٤   1398/03/22 شماره خبر:  ٢٢٦١٠
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حجت الاسلام حسن زاده خبر داد:
برگزاری دوره پیشرفته تربیت معلم قرآنی کودک با حضور نزدیک به 100 نفر از بانوان کاشانی
وره پیشرفته تربیت معلم قرآنی کودک به همت موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان از روز سه شنبه 21 خرداد 98 با حضور نزدیک به 100 بانوی کاشانی در دانشگاه فرهنگیان این شهرستان آغاز شده و به مدت چهار روز ادامه دارد.

برگزاری دوره پیشرفته تربیت معلم قرآنی کودک با حضور نزدیک به 100 نفر از بانوان کاشانی


به گزارش اتقان؛ دوره پیشرفته تربیت معلم قرآنی کودک به همت موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان از روز سه شنبه 21 خرداد 98 با حضور نزدیک به 100 بانوی کاشانی در دانشگاه فرهنگیان این شهرستان آغاز شده و به مدت چهار روز ادامه دارد.

حجت الاسلام حسن زاده ضمن بیان اینکه دوره تربیت معلم جامع قرآن با شعار «زندگی آموختنی است»؛ برای نخستین بار در کاشان اجرا می شود؛ گفت: این دوره در قالب پنج دوره مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته تربیت مربی قرآنی کودک، طرح درس و بودجه بندی دروس و هم چنین فنون کلاسداری و روش تدریس حفظ قرآن کریم طراحی شده است.

وی با اشاره به این که سومین دوره طرح تربیت معلم جامع قرآن یعنی دوره پیشرفته تربیت مربی قرآنی کودک با حضور مهدی فاضلی مهر آبادی؛ فعال کشوری در زمینه کودک و درقالب چند کارگاه آموزشی برگزار می گردد، افزود: این کارگاه ها موضوعاتی نظیر آموزش مهارت های خود آگاهی،همدلی، ارتباط بین فردی، ارتباط موثر، کاهش هیجانات منفی، کودک نقاد، مدیریت استرس، حل مسئله، خلاقیت و تصمیم گیری را شامل می شود.

مدیر عامل موسسه امیرالمومنین (ع) تصریح کرد: ایجاد زمینه آشنایی و نحوه برقراری ارتباط کودکان با دیگران با استفاده از معانی قرآن و مفاهیم دینی، هدف کلی برگزاری این دوره محسوب می گردد.

حجت الاسلام حسن زاده گفت: تربیت مربیان قرآنی ویژه کودکان و آشنایی آنان با مهارت های مختلف آموزش قرآن، ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه آموزش های قرآنی به کودکان، استفاده از شیوه های غیر مستقیم و عملی در ارائه و انتقال مفاهیم قرآنی و ارتقا سطح دانش و مهارت مربیان در انتقال مفاهیم آموزشی و تربیتی قرآن به کودکان از جمله اهداف جزئی اجرای این دوره می باشد.

وی درباره زمان برگزاری دو دوره دیگر طرح تربیت معلم جامع قرآن تصریح کرد: دوره فنون کلاس داری و روش تدریس حفظ قرآن کریم به همراه دوره طرح درس و بودجه بندی دروس طی ۲ روز و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در روزهای بستم و بیست و یکم تیر ماه تشکیل می شود.

لازم به ذکر است، پیش از این نیز دوره مقدماتی تربیت مربی قرآنی کودک از روز چهارم تا ششم اردیبهشت و دوره تکمیلی آن از روز یازدهم تا سیزدهم این ماه برگزار شده بود.

گفتنی است، داوطلبان دوره موظف اند پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون های پایانی جهت دریافت گواهی نامه، ۱۰۰ ساعت کارورزی با توجه به شرایط ارائه شده از طرف موسسه را بگذرانند که پس از پایان دوره و مشخص شدن نمرات و حضور در دوره کارورزی و موفقیت در آن از متقاضیان جویای کار در مجموعه موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان مصاحبه به عمل می آید.

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: