پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
جمعه ٠٩ خرداد ١٣٩٩  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, موسسات عضو, اخبار ویژه سایت اتقان ١٢:٥٦   1398/03/04 شماره خبر:  ٢٢٥٨٠
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
نهادهای دولتی، نهادهای مردمی را رقیب خود ندانند
سید محمد مهدی طباطبایی مدیر موسسه جامعه القرآن گفت: نهاد های دولتی، نهادهای مردمی را رقیب خودشان ندانند.

 

به گزارش اتقان، سید محمد مهدی طباطبایی مدیر جامعه القرآن با حضور در غرفه  اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور  در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن گفت: نمایشگاه قرآن عرصه ای   برای نمایش تمام دستاوردهایی که موسسات مردمی و نهاد های قرآنی در سال گذشته داشتند می باشد.

وی با اعلام اینکه نمایشگاه قرآن ظرفیت شاخصی دارد ادامه داد:نمایشگاه باید ویترینی برای ارائه محصولات قرآنی باشد تا مردم با آن و کارکردهای آنان آشنا شوند.

طباطبایی با اشاره به سوره حجرات آیه 13 «لتعارفوا»  تصریح کرد: نمایشگاه قرآن جایگاهی است تا تعارف و آشنایی و تعامل به طور نیکویی  بین آنها ایجاد می شود.  نمایشگاه بهترین بستر چنین فرآیندی است و این باعث میشود سطح فعالیت های قرآنی در کشور رشد و تعالی ‍‍پیدا  کند.

مدیر موسسه جامعه القرآن ادامه داد:نهاد های دولتی باید مقداری از تصدی گری دست بردارند و همان بودجه ها را در اختیار نهاد های مردمی قرار دهند.نهاد های دولتی اگر میخواهند فعالیتی داشته باشند نهاد های مردمی چندین برابر توان و ظرفیت فعالیت ثمر بخش دارند. نهادهای دولتی  نهادهای مردمی را رقیب خودشان میدانند و به عنوان رقیب به آنها نگاه میکنند که این نگاه بسیار اشتباه است.

وی ادامه داد: نهادهای دولتی نباید در امر آموزش دخالت کنند بلکه باید نظارت  و پشتیبانی کنند. بودجه ها را در اختیار نهاد های مردمی قرار دهند که   موسسات قرآنی رشد کنند حتی  برای بدست آمدن تعداد و ارقام بهترین آمار را موسسات قرآنی میتوانند ارائه دهند در صورتی که اعتبارات را به نهاد های مردمی داده و صرف خودشان نکنند.

 این حافظ قرآن و فعال قرآنی افزود:اعتبارات را عادلانه در بین موسسات قرآنی پخش کنند تا آنها رشد و تعالی پیدا کنند چرا که  مردم اعتماد زیادی به نهادها و موسسات خودجوش دارند و قرآن را در این مراکز فرامیگیرند که اگر با حمایت و پشتیبانی نهادهای دولتی صورت گیرد شاهد رشد روزافزون فرهنگ قرآنی در جامعه خواهیم بود.

 

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: