پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٦:٥٥   1397/09/11 شماره خبر:  ٢٠٦٤٧
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اعلام کرد؛‌
توقف فعالیت هیات رسیدگی و آغاز فرآیند صدور مجوز موسسات فرهنگی قرآن و عترت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
شورای توسعه فرهنگ قرآنی در جلسه ٤٢ که سه شنبه ٦ آذرماه ١٣٩٧ برگزار شده است ،تصویب کرد که فعالیت هیئت رسیدگی به امور موسسات فرهنگی قرآن و عترت متوقف و صدور مجوز موسسات قرآنی به صورت مستقل در نهادهای ذیربط ( وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی ) مانند وضعیت قبل از تشکیل هیات رسیدگی مشترک، صورت خواهد پذیرفت.

توقف فعالیت هیات رسیدگی و آغاز فرآیند صدور مجوز موسسات فرهنگی قرآن و عترت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

به گزارش اتقان، به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شورای توسعه فرهنگ قرآنی در جلسه ٤٢ که سه شنبه ٦ آذرماه  ١٣٩٧ برگزار شده است ،تصویب کرد که فعالیت هیئت رسیدگی به امور موسسات فرهنگی قرآن و عترت متوقف و صدور مجوز موسسات قرآنی به صورت مستقل در نهادهای ذیربط ( وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی ) مانند وضعیت قبل از تشکیل هیات رسیدگی مشترک، صورت خواهد پذیرفت.

بر این اساس، از این پس مجوز فعالیت موسسات فرهنگی قرآن و عترت توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر خواهد شد و این وزارتخانه نسبت به استقرار و فعالسازی دبیرخانه و اقدام های اجرائی و قانونی لازم در این خصوص اقدام خواهد کرد.

همچنین به منظور ایجاد هماهنگی در ضوابط و آئین نامه های مورد نیاز در این حوزه و یکسان سازی سنجه های مورد نظر و جلوگیری از موازی کاری،  کارگروهی که ترکیب و وظایف آن توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی پیشنهاد خواهد شد تشکیل و امور مربوط به هماهنگی و هم افزائی میان دو نهاد را بر عهده خواهد گرفت.

 شایان ذکر است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ١٣٧٥ مسئول تاسیس ، نظارت و انحلال موسسات فرهنگی ،هنری و رسانه ای است که موسسات فرهنگی قرآن و عترت نیز بخشی از این مجموعه به شمار می رود.

 متقاضیان تاسیس موسسات فرهنگی قرآن و عترت می توانند پس از راه اندازی درگاه واحد  صدور مجوز موسسات فرهنگی و هنری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با مراجعه به این سامانه نسبت به ثبت درخواست خود جهت تاسیس موسسه فرهنگی قرآن و عترت اقدام نمایند.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: