پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
پنج شنبه ٠١ فروردين ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  گزارش, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٥:٤١   1396/12/16 شماره خبر:  ١٧٩٨٢
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
پژمانفر از عیدی به جامعه قرآنی خبر داد؛
50 میلیارد تومان از بودجه سال 96، تا پایان سال محقق می شود
رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس با بیان اینکه امسال شاهد 50 درصدی بودجه قرآنی بودیم، خاطرنشان کرد: امسال بودجه قرآنی از 200 به 100 میلیارد تومان کاهش یافت که تاکنون ریالی از آن نیز تخصیص پیدا نکرده است، البته با مکاتباتی که داشتیم قرار است 20 اسفندماه 40 تا 50 میلیارد تومان از آن تحقق پیدا کند.

50 میلیارد تومان از بودجه سال 96، تا پایان سال محقق می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان» نشست خبری  چالش‌های اعتبارات قرآنی و نقش مجلس در حمایت از مؤسسات قرآنی مردم نهاد،  امروز 16 اسفند با حضور حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر، رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی و دکتر حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

«تشریح دستاوردهای فراکسیون قرآن و عترت در سال جاری»

حجت‌الاسلام پژمان‌فر با بیان اینکه قوانین موجود در کشور در خصوص برنامه‌های قرآنی با آنچه که مورد انتظار ماست فاصله زیادی دارد، اظهار داشت:‌ در کشور ما قرآن در مقاطع مختلف از پیش‌دبستانی و دبستان تا دیپلم تدریس می‌شود، اما دانش‌آموزان پس از فراغت از تحصیل، توانایی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم را به خوبی ندارند.

وی با بیان اینکه بیش از 60 درصد فارغ‌التحصیلان مدارس در روخوانی و روانخوانی قرآن مشکل دارند، افزود: در اسناد بالادستی آمده است که دانش‌آموزان پس از تحصیل در مدارس، باید توانایی روخوانی و روانخوانی قرآن را کسب کنند، اما متأسفانه این امر در بسیاری از موارد محقق نمی‌شود.

«قرآن را باید به برنامه اصلی مردم تبدیل کنیم»

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس با بیان اینکه ما سعی در شناسایی موانع اجرای قوانین در امور قرآنی هستیم، خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای با وزیر آموزش و پرورش، دغدغه همکاران من کسب توانایی و مهارت قرآنی دانش‌آموزان در مدارس بود، بر همین اساس اهدافی تبیین کردیم، به طوری که برای اخذ مدرک دیپلم  باید توانایی دانش‌آموزان در روخوانی و روانخونی قرآن کریم احراز شود، یعنی کسی که نتواند به این مهارت دست یابد،‌ شرایط فارغ‌التحصیل شدن از مدرسه در مقطع متوسطه را ندارد.

وی به اهمیت قرآن در برنامه‌های زندگی افراد اشاره کرد و گفت: قرآن باید برنامه اصلی همه افراد باشد نه فوق برنامه، هدف جامعه در رسیدن به برنامه‌های قرآنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، بر همین اساس باید برای رسیدن به جامعه مطلوب برنامه‌ریزی کنیم.

«سامان دهی شبکه ارتباط با فعالان قرآنی»

حجت‌الاسلام پژمان‌فر از ساماندهی شبکه ارتباط با فعالان قرآن خبر داد و افزود: در تمامی مجامع استانی، یک نفر رابط قرآنی که در مجامع قرآنی شناخته شده است فعالیت می‌کند و این افراد در شورای توسعه استان‌ها معرفی شده‌اند.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس با اشاره به اینکه تاکنون شوراهای قرآنی استان‌ها مورد غفلت بوده است، خاطرنشان کرد: مقرر شده تا مطابق برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی، به برگزاری جلسات شورای فرهنگ قرآنی نیز اهتمام بیشتری شود. در نشستی با وزیر کشور نیز تصمیم گرفتیم با برگزاری جلساتی در استان‌ها به دغدغه‌های فعالان قرآنی پرداخت شود.

«حمایت از بخش خصوصی را در اولویت قرار می‌دهیم»

وی با اشاره به اینکه مهمترین مجموعه‌ای که می‌تواند در توسعه انس با قرآن مؤثر باشد بخش خصوصی است، افزود: پیگیر هستیم که مجموعه‌های قرآنی را متحد کنیم، البته اخبار خوبی نیز از ادغام اتحادیه‌های کشوری شنیده شده است.

حجت‌الاسلام پژمان‌فر به نگاه اشتباه مسئولان تصمیم‌گیر کشور به قرآن اشاره کرد و گفت: سال گذشته با تصمیماتی که مسئولان دولتی داشتند، به نظر می‌رسید که نگاه به قرآن در جامعه تصمیم‌گیر کشور ضعیف و اشتباه است، تا جایی که هر سال شاهد کاهش بودجه‌های قرآنی بودیم.

«50 میلیارد تومان از بودجه سال 96، تا پایان سال محقق می شود»

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس با بیان اینکه امسال شاهد 50 درصدی بودجه قرآنی بودیم، خاطرنشان کرد: امسال بودجه قرآنی از 200 به 100 میلیارد تومان کاهش یافت که تاکنون ریالی از آن نیز تخصیص پیدا نکرده است، البته با مکاتباتی که داشتیم قرار است 20 اسفندماه 40 تا 50 میلیارد تومان از آن تحقق پیدا کند.

«برنامه های فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در سال 97»

 حجت‌الاسلام پژمان‌فر با اشاره به اینکه حمایت از بخش خصوصی در امور قرآنی یکی از اولویت‌های فراکسیون قرآن و عترت مجلس در سال آینده است، تصریح کرد:‌ تلاش می‌کنیم با نظارت کافی، بخش خصوصی از سهم بیشتری در حوزه قرآن برخوردار شود.

وی در رابطه با بیمه فعالان قرآنی نیز خاطرنشان کرد: هفته گذشته جلسه‌ای با آقای فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت ارشاد داشتیم که قرار شد گزارش دقیقی از این موضوع ارائه شود تا منابع لازم برای تأمین هزینه بیمه فعالان قرآنی را پیگیری کنیم.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس به معافیت مؤسسات قرآنی از مالیات اشاره کرد و گفت: معافیت مؤسسات قرآنی از مالیات و هزینه انشعابات آب، برق و گاز از دیگر اولویت‌های ما در مجلس است که امیدواریم این امر نیز محقق شود.

وی با اشاره به اینکه سال آینده باید فضای کشور را براساس برنامه‌های انس با قرآن هدایت کنیم، افزود: سرانه تلاوت قرآن و استفاده از جلسات قرآن و همچنین ترجمه آیات الهی باید در کشور افزایش یابد و مهمترین گروهی که می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد مردم هستند.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: